یکشنبه, ۲ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Sun, 24 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز
وقتی کار شما با مهارت های تان هماهنگی ندارد

راهکارهایی برای پیدا کردن موقعیت های شغلی هماهنگ با مهارت کارآفرینان

2 هفته پیش ( 1400/7/13 )

در دنیای کسب و کار تعریف افراد دارای شغل و بیکار به اندازه کافی روشن است. وقتی کسی فاقد شغل است و البته انگیزه کافی برای پیدا کردن یک موقعیت کاری خوب دارد، بیکار قلمداد می شود. زمانی هم که شما کاری مناسب داشته باشید، شاغل محسوب خواهید شد. شاید فکر کنید در دنیای کسب و کار همیشه این دو حالت وجود دارد، اما حالت سومی هم هست که به شاغلانی اطلاق می شود که موقعیت کاری شان پایین تر از توانمندی ها و سطح مهارت شان قرار دارد. این دسته از افراد به طور مداوم به دنبال ترفیع شغلی یا حتی پیدا کردن کاری تازه و مناسب با سطح توانمندی شان هستند. 

بی شک جست و جو برای کاری تازه وقتی در یک شرکت مشغول به کار هستید، امر بسیار دشواری خواهد بود. بسیاری از برندها مصاحبه استخدامی با کارمندان دیگر شرکت ها را امری غیرحرفه ای توصیف می کنند. بنابراین شما یا باید قید کار فعلی تان را بزنید یا اینکه به طور کامل از پیدا کردن کاری تازه و هماهنگ با مهارت های تان چشم پوشی نمایید. بی تردید هر دو حالت این وضعیت بسیار سخت و آزاردهنده خواهد بود. 

هدف اصلی در این مقاله شناسایی برخی از نشانه های عدم هماهنگی شغل فعلی شما با سطح مهارت های تان است. به این ترتیب شما امکان ارزیابی میزان مهارت های برترتان و همچنین بهبود وضعیت تان را خواهید داشت. ما در ادامه این نکته را به طور دقیق مورد بررسی قرار می دهیم. 

مطلب مرتبط: چالش کارآفرینی در کنار حفظ موقعیت شغلی کنونی

کسب درآمد بسیار کمتر از حد انتظار

افرادی با مهارت های کاری بالا به طور معمول انتظار کسب درآمدهای بالا را دارند. این امر باید به طور قابل ملاحظه ای مد نظر شما قرار داشته باشد، در غیر این صورت شاید به امید یک موقعیت کاری خوب در عمل وارد حوزه ای با درآمد بسیار اندک شوید. این اتفاق برای بسیاری از کارآفرینان ماهر در دنیای کسب و کار روی می دهد. به این ترتیب افراد موردنظر علی رغم داشتن مهارت های بالا در عمل توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان را پیدا نمی کنند. همچنین در مسیر ترقی سازمانی نیز به طور مداوم با شکست مواجه می شوند. 

اگر شما فکر می کنید میزان دریافتی تان در شرکت کمتر از سطح مهارت های تان است، باید به طور دقیق و منسجم درباره آن با مدیران شرکت صحبت کنید، در غیر این صورت هیچ تغییری در روند دریافتی تان حاصل نخواهد شد. درست به همین خاطر برخی از کارمندان به طور مداوم در تلاش برای مذاکره و چانه زنی با طرف مقابل شان هستند. 

مهارت های شما بالاتر از شغل فعلی تان است

امروزه بسیاری از افراد برای کسب موقعیت های شغلی بهتر به طور مداوم در کلاس های مهارتی و همچنین کارگاه های حرفه ای شرکت می کنند. اگر شما به دنبال موقعیت شغلی مناسبی هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای در تلاش برای افزایش سطح مهارت تان باشید. مشکل اصلی از جایی شروع می شود که شما با سطح بالایی از مهارت ها دارای موقعیت شغلی نامناسبی هستید. این امر نه تنها حقوق پایین، بلکه نارضایتی مداوم از موقعیت شغلی را نیز به همراه خواهد داشت. با این حساب شما باید یک بار برای همیشه نسبت به بهبود شرایط‎تان در این نوع موقعیت های کاری اقدام نمایید. چنین امری شامل گفت و گوی مداوم با مدیران شرکت و تلاش برای اثبات مهارت های تان است. در این صورت به احتمال فراوان شما امکان پیدا کردن موقعیت شغلی دلخواه تان را خواهید داشت. 

وقتی کارتان کسل کننده است

اگر شما در زمان کار به طور مداوم حواس تان به ساعت است و دوست دارید روزتان سریع تمام شود، به احتمال زیاد کسل کننده ترین کار دنیا را دارید. این نشانه به شما پیام روشنی مبنی بر ضرورت پیدا کردن یک موقعیت کاری چالش برانگیزتر را می دهد. بنابراین در شرکت باید به دنبال موقعیت های مناسب با انتظارات و چالش برانگیزتر از هر زمان دیگری باشید، در غیر این صورت به احتمال زیاد شانسی برای رفع این مشکل در عرصه کسب و کار نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: حرفه ای گری در محیط کار: آشنایی با مهارتی ضروری برای تمام کارآفرینان

گاهی اوقات همکاری با یک تیم کاری حرفه ای می تواند به خوبی شک و تردیدهای شما را رفع کند. به این ترتیب شما به سادگی هرچه تمام تر امکان تاثیرگذاری بر روی فعالیت شرکت و احساس رضایت از موقعیت سازمانی تان را خواهید داشت. 

منبع : thebalancecareers
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tfMRDvSF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه