سه شنبه, 07 مرداد 1399 - 10:32

یکی از مشکلات همیشگی افراد در سراسر جهان، تحمل روزهای گرم سال است. درواقع این موضوع باعث می‎ شود تا افراد با مشکلاتی نظیر گرمازدگی، تعرق بیش از حد و خستگی مواجه شوند. در کنار این موضوع، برندهای جهانی در تلاش هستند تا با تنوع بخشیدن به محصولات خود، منابع درآمدی را افزایش دهند. درواقع تک محصولی بودن باعث می‎ شود تا همواره با یک ریسک بزرگ مواجه باشید.

در این راستا سونی از ابزار خود برای خنک نگه داشتن دمای بدن افراد، رونمایی کرد. طرز کار آن نیز به این صورت است که شما ابزار کوچک را در درون زیرپوش ‎های مخصوص این شرکت قرار می ‎دهید و می ‎توانید تا دمای دلخواه را با استفاده از تلفن همراه خود، تعیین کنید. این امر باعث می‏شود که تحمل حتی گرم‎ ترین دما نیز امکان ‎پذیر شود. قیمت این محصول نیز 130 دلار تعیین شده است. با این حال این بازار برای فصل ‎های سرد نیز کاربرد داشته و می‎ تواند دما را تا حدودی افزایش دهد.

رونمایی سونی ابزار مقابله گرما

نکته منفی این محصول، امکان استفاده حداکثر 4 ساعته است که به معنای کافی نبودن برای یک روز کاری خواهد بود. با این حال مدیر تیم طراحی این ابزار که Reon Pocket نام دارد، اعلام کرده است که این میزان برای یک روز کاری، مناسب است. دلیل آن نیز به این خاطر است که نیازی به استفاده مداوم از آن وجود نداشته و افراد تنها در زمان ‎هایی نظیر پیاده‎ روی، به آن نیاز پیدا خواهند کرد.

برای مثال در درون خودرو و در دفتر کار، به علت وجود وسایل سرمایشی، دیگر استفاده از این محصول، توجیهی را ندارد. نکته جالب دیگر، تخفیف ویژه آن برای شهروندان ژاپنی است. در این رابطه آنها با رقمی در حدود 20 دلار، می ‎توانند این ابزار را خریداری کنند. حال باید دید که میزان استقبال از این ابزار تا چه حد خواهد بود. درواقع در صورت فروش قابل توجه، ممکن است شاهد نسل بعدی آن نیز باشیم که بدون شک دارای عملکرد بهتری نیز خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید