سه شنبه, 14 آبان 1398 - 15:15

چگونه از محتواهای خود محافظت کنیم

در حال حاضر همگان نیاز به محتوا داشته و طرفدار جدی آن محسوب می شوند. علت این امر به این خاطر است که محتوا به ارزشمندترین اقدام در زمینه بازاریابی تبدیل شده است. اگرچه برندها و افراد بسیاری در این زمینه فعالیت دارند، با این حال برخی از افراد سودجو اقدام به سوءاستفاده از مطالب شما کرده و به اصطلاح آنها را سرقت می کنند. بدون شک این امر باعث خواهد شد تا بودجه و زمان صرف شده توسط شما، برای فردی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه ممکن است در ابتدا تصور کنید که ایجاد امنیت در فضای اینترنت عملا غیرممکن است، با این حال واقعیت این است که امکان انجام این کار با سهولت بسیار بالایی وجود دارد با این حال ناآگاهی در این زمینه باعث می شود تا بسیاری از افراد، سرقت رفتن اطلاعات خود را به عنوان یک واقعیت قبول کرده و تلاشی برای جلوگیری از آن نداشته باشند. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی پنج اقدام منتخب خواهیم پرداخت.

1-یک سبک خاص برای خود داشته باشید

جلوگیری از سرقت محتوا

این امر که یک شبکه خاص برای خود داشته باشید، باعث خواهد شد تا همگان به سرعت تعلق آن به شما را تشخیص دهند. این امر درست به مانند یک فیلمساز صاحب سبک است که هر فردی می تواند سریعا ساخته او را از میان گزینه های متعدد، پیدا کند. به همین خاطر شما نیز باید در تلاش برای چنین اقدامی باشید، با این حال این امر اقدامی یک شبه نبوده و لازم است تا برای رسیدن به چنین مرحله ای، تمرین کافی را داشته باشید. به عنوان نکته پایانی توصیه می شود تا به دنبال استفاده از کلمات مخصوص به خود نیز باشید. وجود این موارد درست به مانند امضای شما بر روی محتوای تولیدشده خواهد بود.

2-از نام خود استفاده کنید

جلوگیری از سرقت محتوا

بسیاری از سارقان محتوا، ابدا تغییری را در متن ایجاد نکرده و آن را به همان شکل اولیه کپی می کنند. همین امر باعث خواهد شد تا وجود نام شما باعث شود تا اقدام آنها کاملا بی اثر شود. همچنین این امر که سایت شما امکان کپی کردن متن ها را نداشته باشد، در این رابطه کاملا سودمند خواهد بود. در نهایت شما می توانید نام خود را در google alert ثبت کنید تا در صورت انتشار مطلبی با نام شما، سریعا بتوانید آن را پیدا کرده و از طریق قانون، برای دستگیری فرد خاطی استفاده کنید. برای این امر توصیه می شود تا نام خود را در وسط متن نیز ذکر کنید. علت این امر به این خاطر است که سارقین ممکن است ابتدا و انتهای متن را چک کرده و نام شما را حذف کنند.

مطلب مرتبط: خطاهای بازاریابی که سوددهی را به خطر میندازد

3-استفاده از واترمارک را جدی بگیرید

جلوگیری از سرقت محتوا

تصور اولیه در رابطه با واترمارک این است که یک متن را به تصویر اضافه کنیم. اگرچه این اقدام یکی از روش های آن محسوب می شود، با این حال تمام ماجرا نبوده و شما می توانید اطلاعات مدنظر را به صورت کاملا پنهان نیز در تصویر خود ثبت کنید، با این حال توجه داشته باشید با توجه به این امر که اینترنت و شبکه های اجتماعی، کیفیت و حجم عکس را کاهش می دهند، با در اختیار داشتن کیفیت اصلی تصاویر تهیه شده، به سادگی می توانید از سارقان شکایت کنید.

4-اخطارهای لازم را در سایت خود قرار دهید

جلوگیری از سرقت محتوا

این امر که یک متن قانونی را در صفحه نخست سایت خود قرار دهید، باعث خواهد شد تا سارقان به خوبی بدانند که شما کاملا آماده شکایت از آنها خواهید بود. این امر بدون شک تاثیر روانی زیادی را به همراه خواهد داشت. نتایج آمارها نیز حاکی از آن است که وجود چنین پیامی، احتمال سرقت از محتواهای شما را به کمتر از 40درصد خواهد رساند.

5-از افزونه وردپرس استفاده کنید

جلوگیری از سرقت محتوا

این ابزار از امکانات متعددی برخوردار بوده و کمک می کند تا به خوبی بتوانید از انواع محتواهای خود محافظت کنید. برای مثال عدم امکان ذخیره متن و تصاویر، یکی از ساده ترین امکانات آن محسوب می شود. با این حال اقدام بسیار مهم آن این است که تمامی متن های شما را مهر زده و در فضای اینترنت ذخیره می کند تا در صورت بروز مشکل، بتوانید تعلق آن به خود را به سادگی اثبات کنید.

در نهایت توجه داشته باشید که اینترنت، یک تکنولوژی در حال پیشرفت محسوب می شود. به همین خاطر ضروری است تا به صورت مداوم، جدیدترین مقالات در این زمینه را مورد مطالعه قرار داده و تنها به این روش های معرفی شده برای مدت طولانی، اکتفا نکنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی