پنج شنبه, 19 فروردين 1395 - 06:50

براساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، شرکت خودروسازی هلندی اسپایکر به‌زودی پروژه طراحی و توسعه نخستین خودروی SUV برقی خود را آغاز خواهد کرد. انتشار این خبر در حالی صورت می‌پذیرد که پیش از این اعلام شده بود، اسپایکر در سال 2016 یک خودروی SUV با پیشرانه 12 سیلندر بنزینی را در نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی خواهد کرد. این در حالی است که شرکت اسپایکر تایید کرده است که از نسخه تمام برقی SUV مذکور در سال 2017 میلادی رونمایی خواهد کرد. گفتنی است شرکت  «Volta Volare» که در حوزه حمل‌و‌نقل برق فعالیت می‌کند، اسپایکر را در فرآیند ساخت خودروی برقی مذکور یاری خواهد کرد.

در این راستا «ویکتور مولر» مدیر اجرایی شرکت اسپایکر در گفت‌وگو با اتو کار اعلام کرد SUV جدید این شرکت براساس طرح مفهومی  «D12» این شرکت که در سال 2006 از آن رونمایی شد و به مرحله تولید نرسید، ساخته خواهد شد. مولر در این رابطه اظهار داشت: «از زمان رونمایی از طرح مفهومی «D12» آرزوی من به تولید انبوه رسیدن آن بوده است.» مولر افزود: «شاید شما بگویید که طرح مفهومی ما 10 سال از زمان خود جلوتر بوده است، امروزه تعداد قابل توجهی از SUV‌های لوکس در بازار حضور دارند درحالی‌که در زمان رونمایی از طرح مفهومی مذکور تعداد SUVهای لوکس چندان زیاد نبود.»

مدیر اجرایی اسپایکر ضمن تایید حضور طرح مفهومی «D12» در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال 2016، اعلام کرد که نسخه برقی آن نیز سال بعد از آن عرضه خواهد شد. وی در ادامه در رابطه با SUV برقی این شرکت گفت: «هنگامی که شما در یک خودروی اسپورت رانندگی می‌کنید، موتور احتراق داخلی و صدای آن برای‌تان مهم است، اما زمانی‌که در یک خودروی SUV نشسته‌اید گمان نمی‌کنم یک موتور برقی و بی‌صدا برای تان آزار‌دهنده باشد. مضاف بر اینکه این روزها برق بیشتری در دسترس است و می‌توان آسان‌تر از گذشته خودروهای برقی را شارژ کرد.»

لازم به ذکر است که با وجود تأیید عرضه نسخه برقی محصول جدید اسپایکر، ویکتور مولر، مدیر اجرایی این شرکت احتمال عرضه SUV مذکور با پیشرانه هیبریدی را به دلیل مشکلات و پیچیدگی‌های فنی، منتفی دانست. گفتنی است به دلیل عدم ارائه جزییات فنی این خودرو توسط اسپایکر، هنوز مشخص نیست که این خودروساز هلندی از چه نوع باتری برای خودروی برقی خود استفاده خواهد کرد، این در حالی است که مدیر اجرایی این شرکت پیش‌تر استفاده از باتری‌های لیتیومی را به دلیل مقرون به‌صرفه نبودن آن رد کرده بود.

ورود اسپایکر به سگمنت محبوب خودروهای SUV در حالی صورت می‌پذیرد که مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند محصولات‌شان را با تیراژ پایین تولید خواهند کرد چرا که قصد رقابت با شرکت‌هایی نظیر تسلا و BMW را نداشته و قصد دارند تا با توسعه تکنولوژی‌های موجود، از آن در محصولات جدیدشان در آینده استفاده کنند.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خوردوهای برقی بازار به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید