سه شنبه, 03 تیر 1399 - 09:16

هنوز یک سال از شروع همکاری دو ابر قدرت آلمانی خودرو سازی جهان نگذشته است که خبر پایان آن ، باعث تعجب بسیاری شده است. درواقع این دو برند قرار بود تا بر روی نسل جدید اتومبیل های خودران فعالیت کنند که قادر به انجام اقداماتی نظیر رانندگی در بزرگراه و پارک کردن خودرو حتی تحت سخت ترین شرایط نیز می باشد. با این حال همانطور که مدیر فورد این طرح را بیش از حد رویا پردازانه توصیف کرده بود و رسیدن به این سطح را طی 3 سال عملا غیرممکن می دانست. همه چیز مطابق انتظار پیش نرفته و هزینه بالای اجرای آن حداقل در کوتاه مدت، باعث شده است تا این دو برند، طرح خود را به حالت تعلیق درآورند.

پایان رسمی همکاری بنز و بی ام و

درواقع به نظر می رسد که جامعه نیز هنوز برای پذیرش چنین طرحی آمادگی نداشته و این امر می تواند به یک شکست تبدیل شود. در این بین برخی از افراد نیز اختلافات بین این دو برند را دلیل جدایی می دانند، با این حال با توجه به این امر که همچنان برخی از همکاری ها ادامه خواهد داشت، این فرضیه را نمی توان منطقی تصور کرد.

همچنین در بیانیه های رسمی اعلام شده است که این جدایی، کاملا دوستانه انجام شده و احتمالا شاهد پیگیری این طرح در چند سال آینده خواهیم بود. در این رابطه نظرسنجی هایی نیز انجام شده است که برطبق آن، رانندگان تمایلی به این حجم از اتوماتیک شدن فرآیند رانندگی ندارند. در واقع اگر قرار نباشد تا افراد خود اقدام به رانندگی کنند، دیگر مواردی نظیر فرمان‎ پذیری، سرعت، شتاب و بسیاری از موارد دیگر بی‎ معنا خواهد بود. همه چیز در امکانات رفاهی خلاصه می شود. حال باید دید که با اتمام این طرح، تمرکز این دو برند بر روی چه طرح های دیگری خواهد رفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید