شنبه, ۹ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sat, 1 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

بسیاری از افراد منتظر اعلام فهرست ثروتمندترین افراد جهان 2019 بودند. هر ساله مجله فوربس لیست ثروتمندترین افراد جهان را منتشر می کند که امسال شاهد تغییرات اندکی نسبت به لیست سال گذشته هستیم. درواقع در رده بالای جدول تنها با نزول سه رتبه ای مارک زاکربرگ و پیشی گرفتن کارلوس اسلیم هلو، امانسیو اورتگا و لری الیسون از وی، مواجه هستیم.

از دیگر موارد جذاب این فهرست، حضور تعداد زیادی از میلیاردرهای چینی است که تا سال گذشته بین 50 فرد ثروتمند جهان، نمایندگان کمی را داشته و این امر بیانگر آن است که طی سال های آینده این احتمال وجود دارد که چین جایگاه آمریکا در تعداد بیشترین ثروتمندان جهان را تصاحب کند. در همین راستا و در ادامه به بررسی 10 نفر نخست این لیست، خواهیم پرداخت.

ثروتمندترین افراد جهان 2019

1-جف بزوس

سن: 55 سال

دارایی: 131میلیارد دلار

کشور: آمریکا

جف بزوس موسس برند آمازون(بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین) است که به مانند سال گذشته موفق شده است تا رتبه نخست را به دست آورد. وی همچنین در سال 2013 روزنامه واشنگتن پست را خریداری کرده است که این امر خود به دارایی-های وی افزوده است. اجرایی شدن چند ایده نظیر راه اندازی خط فروش مواد غذایی، باعث شده است تا جف بزوس امسال نیز عملکرد خیر ه کننده ای را داشته باشد. پیش بینی می شود که حداقل تا سه سال آینده، این جایگاه همچنان در اختیار وی قرار گیرد.

2- بیل گیتس

سن: 63 سال

دارایی: 96.5 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت است. وی همچنین رکورددار قرار گرفتن در رتبه نخست ثروتمندترین افراد جهان است. او نخستین بار در سال 1994 این عنوان را به دست آورد و تا سال 2009 آن را حفظ کرد، با این حال در سال 2010 میلیاردر مکزیکی، آقای کارلوس اسلیم هلو این عنوان را به دست آورد و تا سال 2014 در این جایگاه قرار داشت. پس از آن نیز این بیل گیتس موفق شد تا این جایگاه را بازپس گیرد، با این حال این بازگشت تنها سه سال به طول انجامید و از سال 2018 جف بزوس با رشدی فوق العاده، جایگاه نخست را به دست آورده است. جالب است بدانید که وی از سال 2014 از ریاست شرکت خود کناره گیری کرده و ساتیا نادلا اداره امور را برعهده دارد. در حال حاضر نیز آقای گیتس به همراه همسر خود بنیاد خیریه ای را راه اندازی کرده است که از آن به عنوان بزرگترین موسسه خیریه خصوصی جهان نام برده می شود.

مطلب مرتبط: فوربس ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد

3-وارن بافت

سن: 88 سال

دارایی: 82.5 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

از آقای بافت به عنوان موفق ترین سرمایه گذاری قرن بیستم یاد می شود که همچنان مدیریت شرکت برکشایر هاتاوی(بزرگترین شرکت هلدینگ) را برعهده دارد. وی در سال 2008 عنوان نخست این لیست را به دست آورده بود. جالب است بدانید که او از جمله بزرگترین سهامداران برندهای مطرحی نظیر کوکاکولا است. درواقع او همواره در زمینه خرید و فروش سهام فعالیت های بی نظیری را داشته و علی رغم سن بالای خود(مسن ترین فرد این لیست) همچنان عملکرد درخشان خود را حفظ کرده است.

4-برنارد آرنولت

سن: 70 سال

دارایی: 76 میلیارد دلار

کشور: فرانسه

برنارد آرنولت، موسس شرکت LVMH است که از ادغام دو برند مطرح لویی ویتون و موئت هنسی شکل گرفته است. وی به عنوان ثروتمندترین فرد اروپا شناخته می شود. وی همچنان نیز به خرید برندهای تولیدکننده کالاهای لوکس نظیر کریستین دیور در سرتاسر جهان مشغول است. جالب است بدانید که او در سال 2017 در لیست 10 فرد ثروتمند جهان جایی نداشته و این امر نشان از رشد بی نظیر وی، طی دو سال اخیر دارد.

5-کارلوس اسلیم هلو

سن: 79 سال

دارایی: 64 میلیارد دلار

کشور: مکزیک

وی مالک بیش از 200 شرکت مختلف نظیر آمریکا موییل و تلمکس است که بین سال های 2010 تا 2014 به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شد. او در کشور خود نیز در زمینه های مختلف فعالیت داشته و تقریبا تمامی امور خدماتی توسط شرکت های وی انجام می شود. در حال حاضر نیز آقای اسلیم رسیدگی به امور شرکت-ها را برعهده پسران خود قرار داده و تنها نظارت کلی را برعهده دارد تا آنها نیز با یادگیری اصول تجارت، بتوانند در آینده ادامه دهنده راه او باشند.

6-امانسیو اورتگا

سن: 83 سال

دارایی: 62.7 میلیارد دلار

کشور: اسپانیا

وی موسس برند ایندیتکس است که به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه مد شناخته می شود. بزرگترین برند زیرمجموعه این شرکت نیز زارا نام دارد. اگرچه وی در سال 2016 جدی ترین رقیب بیل گیتس برای کسب عنوان نخست ثروتمندترین فرد جهان محسوب می شد، با این حال در چند سال اخیر وی با کاهش سود شدید مواجه شده که منجر به سیر نزولی او در این لیست شده است.

7-لری الیسون

سن: 74 سال

دارایی: 62.5 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

وی موسس شرکت اوراکل است که در زمینه تولید سخت افزار و نرم افزار فعالیت دارد. وی به نسبت سال گذشته سه پله رشد را داشته است و پیش بینی می شود که به علت اقدامات مثبت وی و رشد شرکت اوراکل، سال آینده یکی از پنج گزینه نخست باشد.

8-مارک زاکربرگ

سن: 35 سال

دارایی: 62.3 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

مارک زاکربرگ، موسس شرکت فیس بوک و مالک اینستاگرام است. وی به عنوان جوان ترین میلیاردر در بین تمامی افراد حاضر در لیست 20 فرد ثروتمند جهان محسوب می شود. او اگرچه در سال 2016 پایین تر از جف بزوس در جایگاه ششم قرار داشته است، با این حال به مانند موسس آمازون تاکنون موفق نشده است تا خود را به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی این عنوان مطرح سازد. سال 2018 برای مارک زاکربرگ و فیس بوک تقریبا فاجعه بار سپری شد و به همین خاطر در صورتی که وی نتواند برنامه ای برای رفع آنها در سال جاری پیدا کند، این احتمال وجود دارد که نام وی در فهرست 10 فرد ثروتمند سال آینده، قرار نداشته باشد، با این حال به علت سن پایین وی، تحلیلگران از او به عنوان کاندیدای اصلی کسب عنوان ثروتمندترین فرد جهان طی 10 سال آینده، نام می برند.

9-مایکل بلومبرگ

سن: 77 سال

دارایی: 55.5 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

وی موسس برند بلومبرگ محسوب می شود که از جمله شناخته شده ترین نام ها در زمینه رسانه محسوب می شود. وی همچنین سه دوره شهردار نیویورک بوده است. پیش بینی ها در رابطه با وی حاکی از آن است که در سال آینده نیز می تواند موفق به حفظ جایگاه فعلی خود باشد.

10- لری پیچ

سن: 46 سال

دارایی: 50.8 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

وی به همراه سرگئی برین موتور جست وجوی گوگل را تاسیس کرده است. در حال حاضر نیز ساندار پیچای مدیریت این شرکت را برعهده گرفته است تا لری پیچ بتواند به طور کامل مدیریت شرکت هلدینگ آلفابت را برعهده گیرد. درواقع گوگل در حال حاضر بزرگترین زیرمجموعه این شرکت محسوب می شود. همین امر نیز باعث می شود تا تحلیل ها بر روی رشد چشمگیر وی در سال آینده باشد.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین هاى دنیا، از آسیا تا آمریكا

رتبه 11 تا 20 این فهرست نیز به ترتیب در اختیار اسامی زیر قرار دارد.

برادران کوک(صاحب دومین شرکت خصوصی بزرگ دنیا و فعال در زمینه های مختلف نظیر نفت و کشاورزی)، موکس آمبانی(ثروتمندترین فرد آسیا و مالک بزرگترین پالایشگاه نفت جهان به نام جام نگر)، سرگئی برین(موسس برند گوگل به همراه لری پیچ)، فرانسوا بنتانکور مایر(ثروتمندترین زن جهان و مالک بزرگترین شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی به نام لورئال)، الیس و جیم والتون(دختر و پسر سم والتون موسس بزرگترین شرکت خرده فروشی جهان به نام والمارت، استیو بالمر، مدیرعامل شرکت مایکروسافت بین سال های 2000 تا 2014، ما هواتنگ(ثروتمندترین فرد چین و موسس شرکت تنسنت) که این عنوان را پس از سال ها از جک ما موسس برند علی بابا تصاحب کرده است.

منبع : forbes
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/I2oCbKS6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه