پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

بدون شک بازنشستگی پایان کار افراد نبوده و فرصتی است که بتوانید یک تجربه جدید را داشته باشید. با این حال طبیعی است که اگر در این زمینه حرفه ای اقدام نکنید، تجربه تلخی را خواهید داشت که می تواند این مقطع را به یک کابوس واقعی تبدیل کند. بدون شک آگاهی از اشتباهات رایج و اقداماتی که نباید انجام شود، بیش از 70 درصد مشکلات را از بین خواهد برد که در ادامه چند مورد منتخب آنها را بررسی خواهیم کرد. 

اشتباهات رایج بازنشسته ها

1-خرج کردن بیش از حد 

درواقع در زمانی که درآمد شما قطع می شود، لازم است تا نسبت به بیمه و بودجه خود توجه ویژه را داشته باشید. در این زمینه ممکن است بخواهید تمام ثروتی که تاکنون کسب کرده ای را در یک حوزه سرمایه گذاری کرده و یا باقی عمر خود را به تفریح سپری کنید. با این حال همواره لازم است تا حالت بدبینانه را نیز در نظر بگیرید. برای مثال تجربه کرونا باعث شده است تا بسیاری از افرادی که یک کسب و کار جدید را آغاز کردند، با ورشکستگی مواجه شوند. در این راستا شما باید از تصمیمات احساسی فاصله گرفته و با برنامه پیش بروید. درواقع حتی ممکن است شما نیاز به کاهش هزینه های خود نیز داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه برای بازنشستگی آماده شویم؟

2-سرمایه گذاری بدون دانش کافی

بازارهایی نظیر ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر به قدری سودآور بوده که بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده است. در این راستا ممکن است تصور کنید که استفاده از بودجه دوران بازنشستگی در این حوزه، باعث خواهد شد تا از دغدغه های مالی فاصله بگیرید. با این حال در این رابطه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرمایه گذاری در هر حوزه ای، نیازمند دانش کافی است. درواقع شما نمی توانید تنها براساس توصیه های افراد مختلف، یک ریسک بزرگ را انجام دهید. فراموش نکنید که از بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از پرریسک ترین ها نام برده می شود که بدون شک بدون دانش، احتمال از دست دادن حتی کل سرمایه شما نیز بسیار زیاد خواهد بود و ممکن است در دام افراد سودجو قرار بگیرید. به صورت کلی توصیه می شود که اگر قصد سرمایه گذاری را دارید، تمامی بودجه خود را به یک حوزه اختصاص ندهید. 

3-عدم بودجه بندی جدید 

درواقع با شروع بازنشستگی، شما وارد یک تجربه جدید خواهید شد که لازم است تا شرایط را بررسی کرده و بودجه بندی جدیدی را داشته باشید. درواقع ماندن شما در خانه خود می تواند زمینه خرج کردن بیشتر را به همراه داشته باشد و شما باید به نحوی رفتار کنید تا پایان عمر خود، بدون مشکل باشید. درواقع یکی از توصیه های بسیار مهم این است که حتما بودجه بندی جدید داشته باشید. 

4-کوچک کردن خانه 

در دوران بازنشستگی با توجه به این امر که فرزندان شما هر یک زندگی مستقل خود را تشکیل داده اند، طبیعی است که دیگر به یک خانه بزرگ نیاز نداشته باشید. به همین خاطر بسیاری از افراد اقدام به خرید یک خانه کوچک تر می کنند. این موضوع اگرچه مشکل خاصی را به همراه ندارد، با این حال انجام این اقدام در زمان نامناسب می تواند پیامدهای بدی را به همراه داشته باشید. درواقع اگر خانه خود را در زمان ارزانی به فروش برسانید، یک فرصت کسب ثروت بیشتر را از دست داده اید. همچنین ممکن است بودجه اضافه را در زمینه ای خرج نمایید که نتیجه لازم را به همراه ندارد. در این راستا اقدام هوشمندانه این است که با املاکی های اطراف محل زندگی خود مشورت کرده و حتما به ازای یک خانه بزرگ خود دو خانه را تهیه کنید. با این اقدام می توانید از طریق اجاره یکی از آنها، درآمد بیشتری را داشته باشید و اگر قیمت خانه بیشتر شود، شما نیز سود لازم را خواهید کرد و می توانید هر زمان که نیاز داشتید، خانه دوم را به فروش برسانید. به همین خاطر در این زمینه ابدا نباید شتاب زده عمل کنید و حتما مشورت های لازم را داشته باشید. در این راستا یک اقدام دیگر نیز می توانید انجام دهید. درواقع می توانید خانه بزرگ خود را اجاره دهید و در یک خانه کوچک تر مستاجر شوید. با این اقدام نه تنها اجاره خانه جدید از طریق مستاجر شما تامین خواهد شد، بلکه درآمد قابل توجهی را نیز به دست خواهید آورد. در این زمینه شما می توانید هر زمانی که خواستید، به خانه اصلی خود بازگردید که یک اقدام بسیار کم ریسک محسوب می شود. 

5-عدم توجه کافی به سلامتی 

سنین بازنشستگی دورانی محسوب می شود که افراد با تحلیل بدنی قابل توجهی مواجه خواهند شد. در این راستا شما باید حتما برنامه ورزشی و تغذیه سالم را داشته باشید. درواقع عدم توجه به این بخش می تواند باعث شود که تمام دوران بازنشستگی شما به درمان سپری شود و طبیعتا بودجه خود را صرف این مورد نمایید. در این راستا ورزش مداوم بسیار مهم است و توصیه می شود که از اقدامات آرامش بخش نظیر مدیتیشن نیز غافل نشوید. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که اکثر بازنشسته ها، کمتر از نیم میلیون دلار را صرف هزینه های درمانی می کنند که با مراقبت و ورزش، می تواند این رقم را به یک دهم، کاهش داد. این موضوع کمک خواهد کرد تا از این زمان طلایی خود که می تواند صرف اقداماتی نظیر سفر شود، نهایت استفاده را داشته باشید. 

مطلب مرتبط: آمادگی برای بازنشستگی / چگونه زندگی تان را خواهید گذراند؟

در آخر توصیه می شود که از دوستان و نزدیکانی که چندین سال است در دوران بازنشستگی هستند، مشورت بگیرید و مقالات بیشتری در این زمینه مطالعه کنید. درواقع استفاده از تجربیات دیگران باعث خواهد شد تا با مشکلات به مراتب کمتری مواجه شوید. 

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/evzdn6j0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه