دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Mon, 16 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

چگونه برای بازنشستگی آماده شویم؟

1 سال پیش ( 1399/7/7 )
پدیدآورنده : اسپنسر مکام   پدیدآورنده : امیر آل علی  

اگرچه ممکن است تصور کنید که تا رسیدن به زمان بازنشستگی زمان بسیار زیادی باقی مانده و تحت این شرایط فکر کردن ضرورتی ندارد، با این حال واقعیت این است که زمان با سرعت فوق ‏العاده‏ ای در حل سپری شدن بوده و اگر امروز برای این شرایط برنامه ‎ریزی نداشته باشید، با مشکلاتی جدی مواجه خواهید شد. در این راستا آمارها حاکی از آن است که بیش از نیمی از افراد در دوران بازنشستگی با مشکلات مالی مواجه بوده و این امر باعث می‎ شود تا در این زمان نیز مجبور به انجام فعالیت کاری دیگر باشند. این امر در حالی است که فسلفه بازنشستگی، رها شدن افراد از مشغله ‎های کاری و رسیدگی به اقداماتی است که تا به آن زمان به علت دلایلی نظیر محدودیت ‎های شغلی و نبودن امکانات مالی، امکان ‎پذیر نبوده است. درواقع حالت ایده آل برای هر فرد این است که رفاه خوبی در آن زمان داشته باشد. اگرچه ممکن است تصور کنید که حقوق دوران بازنشستگی نمی تواند چنین شرایطی را مهیا سازد، با این حال در این مقاله قصد معرفی چند ترفند را داریم که شما را به این شرایط نزدیک تر خواهد نمود.

چگونه برای بازنشستگی آماده شویم

1-ایجاد تنوع در منابع درآمدی

هیچ دلیلی وجود ندارد که تنها منبع درآمدی شما در زمان بازنشستگی، حقوقی باشد که از طرف شغل اصلی شما تعیین شده است. در این راستا شما می ‎توانید از همین امروز اقدامات پاره‎ وقتی را انجام دهید و با این اقدام برای دوران بازنشستگی خود سرمایه گذاری نمایید. در این راستا می ‎توانید پس از طی کردن این دوره آموزشی، وارد بازار بورس شوید. همچنین این امکان وجود دارد که با شرکت ‎های بیمه دیگری صحبت کرده و برای آینده خود، منابع درآمد دیگری را داشته باشید. همچنین بسیاری از شرکت ‎ها حتی برای کارمندان پاره‎ وقت خود نیز بیمه ‎هایی را تعیین خواهد کرد که این امر به معنای دریافت حقوق بازنشستگی از دو یا چند شرکت خواهد بود. تحت این شرایط عملا مشکل مالی در سنین بالا، بی‎ معنا خواهد شد. اگرچه این امر ممکن است فشاری را بر روی شما به همراه داشته باشد، با این حال این نکته را فراموش نکنید که تحمل فشار در سنین جوانی، به مراتب ساده‎ تر از درگیر شدن با مشغله ‎ای جدید در سنین بالا خواهد بود.

مطلب مرتبط: آمادگی برای بازنشستگی / چگونه زندگی تان را خواهید گذراند؟

2-عادت ‎های خود را تغییر دهید

هزینه‎ های غیرضروری، باید از زندگی شما حذف شود. این امر باعث خواهد شد که حتی در زمان بازنشستگی نیز درآمد شما بتواند هزینه ‎ها را پوشش دهد. در این راستا مصرف روزانه قهوه همراه با ناهار، یکی از مواردی است که برای سلامتی افراد نیز یک تهدید جدی محسوب می ‎شود. با حذف این هزینه ‎های هرچند کوچک، در پایان ماه با افزایش پول نقد در دسترس خود مواجه خواهید شد. آنها را می ‎توانید برای پس انداز و یا سرمایه گذاری استفاده نمایید. این امر درست توصیه ‎ای است که وارن بافت به تمامی افراد دارد. درواقع با انتخاب یک سبک زندگی ساده و کم ‎هزینه، هیچ‎ گاه با مشکل مالی مواجه نخواهید شد.

3-همواره پس ‎انداز داشته باشید

تفاوتی ندارد که در حال حاضر از چه سطح درآمدی برخوردار باشید. بدون شک اگر پس ‎انداز کردن به عادت رفتاری شما تبدیل شود، در سنین بالا نیز با مشکل ‎های مالی مواجه نخواهید شد. در کنار این موضوع نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید تلاش کنید که برای خود خانه ‎ای را بخرید. بدون شک پرداخت اجاره با حقوق بازنشستگی، بسیار سخت خواهد بود. در کنار این موضوع شما سرمایه ‎ای را خواهید داشت که تا آن زمان، به صورت مداوم به ارزش آن افزوده شده و این امر باعث می ‎شود تا شما برای هر اقدامی، یک پشتوانه داشته باشید. برای مثال ممکن است تمایل داشته باشید که باقی عمر خود را به سفر بپردازید، تحت این شرایط می ‎توانید خانه را به فروش و یا اجاره گذاشته و درآمد بیشتری را داشته باشید. به همین خاطر حتی متحمل شدن اقساط سنگین برای خرید خانه، یک اقدام هوشمندانه خواهد بود.

 

منبع : lifehack
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KY7z8AdJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه