دوشنبه, 06 مرداد 1399 - 11:00

با توجه به ممنوع شدن استفاده از تیک تاک در آمریکا، این برند یکی از بازارهای اصلی خود را از دست داده و سودآوری آن کاهش پیدا کرده است. به همین خاطر تعدادی از سرمایه گذارها، در تلاش برای انتقال این شرکت به آمریکا هستند. درواقع حذف چینی‎ ها می ‎تواند راهکاری باشد که این شبکه بتواند به شرایط سابق خود بازگردد.

تیک تاک برندی آمریکایی خواهد شد

در این رابطه اخبار حاکی از آن است که موسس آن آقای بایت دنس به فردی چینی است، با فروش آن مشکلی نداشته و تنها قیمت مطرح است. درواقع اگرچه این شبکه تنها چهار سال وارد عرصه شبکه ‎های اجتماعی شده است، با این حال در این مدت کم، انقلابی را در این حوزه ایجاد کرده و سال گذشته، بیشترین میزان دانلود را داشته است. همین امر نیز باعث شده است تا ارزش تقریبی این برند، بیش از 40 میلیارد دلار اعلام شود. بدون شک این رقم بسیار بالا بوده و همین امر شانس فروش آن را کاهش خواهد داد. با توجه به این امر که اینستاگرام در حال طراحی بخشی مشابه تیک تاک است، بعید به نظر می ‎رسد که مارک زاکربرگ نیز در این رابطه اقدامی نماید.

مطلب مرتبط: تیک تاک جدیدترین عضو فهرست تحریم های آمریکا

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در یک ماه گذشته، استفاده از تیک تاک در هند نیز به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان، ممنوع شد. به همین خاطر دو بازار اصلی از بین رفته است. در این راستا فروش می ‎تواند بهترین گزینه حال حاضر باشد، با این حال در صورتی که مدیران این شرکت بتوانند اعتمادها را به سمت خود جلب کرده و موانع برداشته شود، احتمالا دیگر شاهد به اجرا درآمدن این طرح نخواهیم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید