جمعه, ۱ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Fri, 21 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

10 سخنرانی برتر TED در رابطه با موضوع مدیریت زمان

3 سال پیش ( 1399/4/10 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جان رمپتون   پدیدآورنده : مدیریت   پدیدآورنده : مدیریت زمان  

مدیریت زمان را باید الزامی‎ترین مهارت هر فرد تلقی کرد. درواقع بدون آن امکان کسب نتایج مورد انتظار، عملا غیرممکن خواهد بود. تحت این شرایط سوالی که مطرح است این است که چگونه می‎توان اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داد. یکی از بهترین منابع در این رابطه، سایت TED است. در این سایت افراد مختلف از سراسر جهان در رابطه با موضوعات مختلف سخنرانی های فوق العاده ای را انجام می‎دهند که باعث شهرت بسیار بالای آن شده است. در ادامه 10 مورد برتر را بررسی خواهیم کرد.

1-چگونه می‏توانید کنترل وقت آزاد خود را در دست بگیرید؟

سخنران: لارا وندرکام

سخنرانی برتر TED موضوع مدیریت زمان

بسیاری از افراد از کمبود زمان در زندگی خود شکایت دارند، با این حال قبل از اعتراض لازم است تا این سوال را از خود بپرسید که آیا از 24 ساعت شبانه روز خود به صورت کامل استفاده می‎کنید؟ درواقع همه ما اقداماتی را انجام می‎دهیم که ابدا اولویت نبوده و زمان زیادی را از ما اشغال می‎کند. همین امر نیز باعث می‎شود تا زمان کافی برای موارد به مراتب مهم‎تر نداشته باشید. این امر در حالی است که افراد موفق جهان، هیچ‎گاه از زمان خود شکایتی را ندارند. این امر در حالی است که همه افراد در سراسر جهان تعداد ساعت یکسانی را در اختیار خود دارند. درواقع در این سخنرانی با ذکر آمارهای مختلف، به خوبی نشان داده می‎شود که سبک زندگی افراد تا چه حد باعث ایجاد معضل کمبود زمان شده است. یک نمونه ساده این است که افراد دیر به خواب رفته و این امر باعث می‎شود تا به زمان استراحت به مراتب بیشتری نیاز داشته باشند، با این حال نتایج تحقیقات بیانگر آن است که بهترین زمان برای استراحت کردن، قبل از ساعت 12 است. این امر باعث خواهد شد تا به ساعت خواب به مراتب کمتری نیاز داشته باشید. همچنین در این سخنرانی با اهمیت زمان‎‏های مرده و حتی یک دقیقه از طول روز خود آگاه شده و تکنیک‎هایی برای استفاده مفید از آن ها، بیان می‎شود. به همین خاطر نیز به عنوان مورد نخست فهرست ما، انتخاب شده است.

2-کمک تکنولوژی به مدیریت زمان

سخنران: دیوید پوگ

بدون شک فناوری باعث شده است تا انجام تقریبا همه چیز با سرعت و کیفیت بالاتر، امکان‎پذیر باشد. تحت این شرایط عدم استفاده از آن‎ها، اقدامی غیرهوشمندانه خواهد بود. درواقع یکی از دلایل مهمی که باعث می‎شود تا افراد با معضل کمبود وقت مواجه شوند، این است که همچنان به شیوه سابق به کارهای خود ادامه داده و از فناوری‎هایی جدید، غافل هستند. به همین خاطر ضروری است تا به صورت مداوم، به دنبال جدیدترین‎ها باشید. برای مثال در حال حاضر تایپ کردن، درست به مانند این است که برای فردی یک نامه را بنویسید که اقدامی زمان بر محسوب می‎شود. این امر در حالی است که شما می‎توانید محتوای خود را بیان کرده و صدای خود را برای طرف مقابل ارسال کنید. با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‎تر، در یک زمینه بسیار ساده شما صرفه ‎جویی خوبی در زمان خود خواهید داشت. این امر تنها یک مثال ساده از صدها اقدامی است که شما می‎توانید در این رابطه انجام دهید.

3-همه چیز به ذهنیت شما وابسته است

سخنران: تیم اربان

بزرگترین دشمن مدیریت زمان، ذهنیت غلط افراد است. درواقع بسیاری از افراد به علت باورها و اشتباهاتی که در زمینه بینش خود نسبت به مسائل مختلف دارند، به سادگی زمان خود را از دست می‎دهند. این امر در حالی است که اگر به مبارزه با عادت‎ها و تفکرات غلط خود بپردازید، بدون شک تحولی جدی در زندگی شما رخ خواهد داد. همچنین لازم است تا فردا را فراموش کرده و امروزه به نحوی رفتار کنید که انگار آخرین زمان شما برای بودن در این جهان محسوب می‎شود. در نهایت در این سخنرانی از آزمایش‎های جالبی صحبت می‎شود که مهر تاییدی بر موارد معرفی شده است.

4-راهکارهای رهایی از جلسات

سخنران: دیوید گریدی

یکی از اشتباهات رایج این است که همچنان جلسات متهددی برگزار می‎شود. این امر در حالی است که امروزه باید اولویت همه برندها، ایجاد وبینار باشد. در هر صورت اگرچه نمی‎توان جهان را تغییر داد، با این حال می‎توانید خود را در شرایطی متفاوت قرار داده و زمان خود را حفظ کنید. نکته مهم دیگر که باعث شده است تا این سخنرانی کاملا ارزشمند باشد، این است که آقای گریدی در ابتدای سخنان خود اعلام می‎کند که در زمینه مدیریت زمان، همه افراد به دنبال راهکارهایی کلی و همه‎جانبه هستند. این امر باعث می‎شود تا در رابطه با هر یک از آن‎ها به خوبی عمیق نشده و راهکارها بیش از حد سطحی باشد، با این حال مسئله اصلی این است که بتوان مشکل را به صورت کامل حل کرد. درواقع پاک کردن صورت مسئله، هیچ‎گاه نتایج خوبی را خصوصا در درازمدت به همراه نداشته است. به همین خاطر اگر در این زمینه موردی رفتار کنیم، به مراتب بهتر خواهد بود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که جلسات، معضل همه افراد محسوب نشده و مشخص بودن موضوع، باعث می‎شود تا همه افراد مجبور به مشاهده یک سخنرانی برای پیدا کردن بخش‎های موردنیاز خود، نباشند. این امر خود منجر به صرفه‎جویی در زمان خواهد شد.

5-چگونه به بهره‎ وری بالاتری دست پیدا کنیم؟

سخنران: کریس بیلی

بسیاری از افراد برای مدیریت زمان، روش های مختلفی را مورد استفاده قرار می‎دهند که بسیاری از آن ‎ها از تجربیات فردی به دست آمده است. با این حال آیا این مقوله به حدی پیچیده است که نیاز به چندین روش مختلف باشد؟ بدون شک جواب منفی بوده و نباید خود را بیش از جد درگیر روش‏های مختلف کنید. این امر باعث خواهد شد تا تداخل شکل گیرد. همچنین این نکته را توجه داشته باشید که راهکار یک فرد، برای شرایط و خصوصیات او کاملا مناسب است. به همین خاطر هیچ تضمینی وجود ندارد که شما نیز بتوانید از آن نهایت استفاده را داشته باشید. در این رابطه تنها کافی است تا اصول اولیه را رعایت کرده و به دنبال تکنیک‏های مخصوص به خود باشید.

6-قانون 10 دقیقه را مورد استفاده قرار دهید

سخنران: اندی پودیکامب

این قانون کاربردهای بسیاری داشته و در زمینه مدیریت زمان شما می‏توانید در دو بخش مورد استفاده قرار ندهید. نخست آنکه تلاش کنید تا 10 دقیقه از هر اقدام خود را کاهش داده و در رابطه با موارد کوچک، آن‎ها را در همین مدت زمان انجام دهید. با این اقدام از بیش از حد طولانی شدن اقدامات خود جلوگیری کرده و امکان رعایت یک برنامه منظم و دقیق، به وجود می‎آید.

7-انجام چند فعالیت به صورت همزمان را فراموش کنید

سخنران: پائولو کاردینی

اگرچه همواره با این جمله مواجه شده‎اید که انجام چند فعالیت به صورت همزمان باعث صرفه‎جویی در زمان شما خواهد شد، با این حال آیا این تکنیک به معنای واقعی کاربردی است؟ بدون شک پاسخ منفی بوده و در این رابطه آزمایش‎های متعددی انجام شده است. به همین خاطر نیز آقای کاردینی در سخنرانی خود عنوان کرده است که باید در هر زمان، تنها بر روی یک اقدام تمرکز داشته باشیم. این امر باعث خواهد شد تا امکان انجام دقیق و سریع آن، مهیا باشد. همچنین در هنگام انجام چند فعالیت به صورت همزمان، احتمال بروز خطا و نیاز به تکرار اقدامات، افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. در نهایت با مشاهده این سخنرانی، با راهکارهای افزایش سرعت در هنگام انجام یک فعالیت، آشنا خواهید شد.

8-چگونه بهترین راندمان کاری را داشته باشیم

سخنران: جیسون فرید

یک نظرسنجی جهانی نشان می‎دهد که ترجیح افراد به انجام وظایف خود در محیطی خارج از دفتر شرکت هستند، با این حال علت این امر چیست؟ درواقع دلیل اصلی وجود مواردی است که باعث خواهد شد تا تمرکز افراد مختل شده و به خوبی نتوانند اقدامات خود را انجام دهند. تحت این شرایط ضروری است تا مدیران تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنند. برای مثال در حال حاضر استراتژی روزهای بدون صحبت اجرا می‎شود. برطبق آن افراد در روزهایی که حجم کاری بسیار زیاد است، اجازه صحبت نداشته و در صورت نیاز به ارتباط، باید موارد را یادداشت کنند. این امر باعث خواهد شد تا میزان سکوت در شرکت افزایشی چشمگیر را داشته باشد، با این حال راهکارها تنها به این مورد خلاصه نشده و انواع روش های جدید و خلاقانه نیز معرفی می‎شود.

9-چگونه زمان خود را افزایش دهیم؟

سخنران: روی وادن

اگرچه عملا نمی‎توان تعداد ساعت‎های شبانه روز را افزایش داد، با این حال با تکنیک‏هایی می‎توان از اتلاف آن جلوگیری کرده و تاثیر اقدامات خود را افزایش دهیم. برای مثال می‏توان به نحوی رفتار کرد که نیم ساعت فعالیت ما، به اندازه سه ساعت قبل نتایج لازم را به همراه داشته باشد. در کنار مطرح کردن این روش‎ها و بیان ضرورت اولویت‎بندی، موارد اصلی که باعث شکست در مدیریت زمان می‎شود نیز به خوبی تبیین شده است.

10-کنترل همه‎چیز

سخنران: دیود آلن

برای موفقیت در زمینه مدیریت زمان، شما باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. درواقع یک مشکل کوچک نیز می‎تواند باعث هدررفتن تعداد ساعت زیادی شود. در این رابطه توصیه می‏شود که در ابتدا نگاهی به برنامه روزانه خود انداخته و پس از آن اقدام به حذف موارد مضر کنید. درواقع در این سخنرانی به صورت کامل، تمامی مراحل کار توضیح داده شده است.

در آخر توجه داشته باشید که این موارد صرفا برای آشنایی شما با موضوعات بوده و برای درک بهتر هر یک، ضروری است تا زمانی را صرف مشاهده آن ها کنید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rmqyDlgn
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه