چهارشنبه, 08 مرداد 1399 - 12:23

کدام کسب و کارهای آفلاین اکنون وارد دنیای آنلاین شده اند؟

ادامه فعالیت در دنیای کسب و کار بدون هماهنگی با تغییرات جدید امکان ‎پذیر نیست. بسیاری از کسب و کارهای سنتی اکنون در دنیای آنلاین مشغول ارائه خدمات به مشتریان هستند. اگر برند ما در میان جریان سریع تغییر و تحول کسب و کارها همچنان به شیوه ‎های سنتی ‎اش پایبند بماند، به احتمال زیاد سرانجامی بهتر از شکست نخواهد داشت. ما در این مقاله نگاهی به سه کسب و کار سنی که اکنون وارد عرصه آنلاین شده ‎اند، خواهیم انداخت. مثال ‏های مورد بحث در این مقاله به خوبی اهمیت ورود به عرصه کسب و کار آنلاین را نشان می ‎دهد.

خدمات درمانی و پزشکی

کسب کار سنتی کالبد آنلاین

اغلب خدمات درمانی و پزشکی در طول دوران کرونا به صورت آنلاین ارائه می ‎شد. بسیاری از بیمارستان ‎ها برای جلوگیری از مراجعه بی ‎دلیل بیماران، به جز بیماران کرونایی، حضور فعالی در فضای آنلاین داشتند. این امر عرصه خدمات درمانی و پزشکی را وارد حوزه تازه ‎ای کرد. اغلب مردم به صورت سنتی انتظار مشاهده موسسه‎ های درمانی و پزشکی در حوزه آنلاین را ندارند. با این حال بحران کرونا اغلب بیمارستان ‎ها را به سوی ارائه خدمات آنلاین سوق داد.

بسیاری از کارشناس ‎ها عرصه بهداشت ارائه خدمات بهداشتی به صورت آنلاین را از مدت ‎ها قبل مدنظر داشتند. این امر به دلیل عادت اغلب بیمارستان ‎ها و پزشکان به ارائه خدمات به صورت حضوری تا زمان شیوع کرونا به تعویق افتاد . اکنون اغلب بیمارستان ‎ها و موسسه‎ های بهداشتی به صورت آنلاین به بیماران غیرمبتلا به کرونا یا دیگر انواع بیماری های سخت کمک ‎رسانی می ‎کنند.

مشاوره املاک

مشاوران املاک در یکی از سنتی ‎ترین صنایع دنیا فعالیت دارند. سابقه مشاوره در زمینه خرید و فروش املاک به قرن ‎ها پیش می ‎رسد. نکته مهم در این میان جهت‎ گیری اغلب برندهای معتبر در این عرصه به سوی ارائه خدمات آنلاین است. دلیل این امر امکان تعامل هرچه بهتر با مخاطب هدف و همچنین ارائه اطلاعات دقیق ‎تر است. بدون تردید مشاوران املاک به طور سنتی در طول روز توانایی پاسخگویی به تعداد اندکی از مشتریان را دارند. با این حال در صورت استفاده از خدمات آنلاین خدمت ‎رسانی به مشتریان سرعت بیشتری خواهد گرفت. همچنین امکان ارائه خدمات به مشتریان مختلف در زمان واحد نیز فراهم خواهد شد.

مطلب مرتبط: کسب و کارهای سنتی و آنلاین؛ رقبایی که رفیقند

براساس گزارش موسسه فوربس تا پایان سال 2019 ارزش مشاوره آنلاین در حوزه املاک به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده است بنابراین حضور در این عرصه اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کارها خواهد داشت. اگر شما نیز به دنبال حضور در صنعت مشاوره املاک هستید، بدون نیاز به سرمایه اولیه قابل توجه امکان توسعه موسسه مشاوره آنلاین ‎تان را خواهید داشت. امروزه استفاده از فناوری های نوین برای شروع کسب و کار نیز بسیار منطقی به نظر می‎ رسد.

خدمات خانگی

خرید لوازم خانه مانند مبلمان و تجهیزات آشپزخانه همیشه یکی از جذاب ‎ترین کارهای ممکن است. بسیاری از خانواده‎ ها برای به روز رسانی تجهیزات خانه‎ شان اقدام به خرید از خرده‎ فروشی ‎های بزرگ می ‎کنند. این صنعت در طول دوران شیوع ویروس کرونا ضررهای بسیار زیادی را متحمل شده است. یکی از نکات جالب در این میان ادامه فروش، هرچند محدود، فروشگاه‎ های آنلاین در بازه زمانی شیوع کرونا بود. با این حساب ارائه لوازم خانگی به صورت آنلاین مزیت ‎های بسیار زیادی برای برندها در پی دارد. مهم ‎ترین مزیت در این میان امکان کاهش قابل توجه هزینه‎ های جاری است. خرده ‎فروشی حضوری نیازمند تهیه فضایی به نسبت بزرگ برای نمایش محصولات است. استفاده از سایت ‎های دارای طراحی زیبا و چشم ‎نواز امکان نمایش محصولات خانه به صورت سه بعدی و بدون نیاز به پرداخت هزینه گزاف برای خرید یا اجاره فضای خرده ‎فروشی را فراهم می ‎سازد.

امروزه اغلب کسب و کارها به طور فزاینده ‎ای در فضای آنلاین حضور پیدا می ‎کنند. این امر به سرعت در تمام حوزه‎ ها گسترش پیدا خواهد کرد بنابراین شما نیز در کسب و کارتان باید به فکر حضور در چنین فضایی باشید. در غیر این صورت امکان موفقیت برای شما فراهم نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید