شنبه, 27 ارديبهشت 1399 - 11:03

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که در شبکه های اجتماعی با پست ها و کامنت های توهین‏ آمیز و برخلاف اخلاقیات مواجه شده باشید. این موضوع می‏تواند خصوصا برای افراد کم‏ سن، با آسیب های جدی همراه باشد. در شرایط حال حاضر نیز قرنطینه خانگی باعث زودرنج شدن تقریبا تمامی افراد شده است.

توییتر ارتقای فرهنگ کاربران شبکه اجتماعی

در این رابطه جک دورسی، موسس شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که راهکاری را برای ارتقای فرهنگ کاربران در شبکه خود پیدا کرده و براساس آن به افراد قبل از ارسال توییت های خود، اخطارهای لازم داده می شود. این امر باعث می شود تا وقفه ای میان ارسال پست و یا پاسخ دادن به توییت ها ایجاد شده و افراد به عواقب اقدام خود بیشتر فکر کنند. درواقع ارسال پیام تجدیدنظر در مرحله آزمایشی خود به سر برده و پیش‎بینی می شود که در صورت عدم نتیجه‎بخش بودن آن، عدم امکان ارسال به این بخش اضافه شود. درواقع در حال حاضر توییتر در تلاش است تا با روش نرم، وضعیت را بهبود بخشد که باید منتظر نتایج آن باشیم.

نکته جالب دیگر این طرح، پیشنهاد کلمات جایگزین است. با این اقدام کاربر با معادل های به مراتب مودبانه تری آشنا خواهد شد که می تواند سریعا آنها را جایگزین کند، با این حال این قابلیت در حال حاضر تنها برای کاربران انگلیسی زبان میسر بوده و در رابطه با زمان اضافه شدن آن برای سایر زبان ها، اطلاعاتی منتشر نشده است. در آخر ذکر این نکته ضروری است که هر اقدام غیراخلاقی، هدف این طرح خواهد بود. به همین خاطر حتی موارد نژادپرستانه و توهین به ملت های مختلف نیز در این دسته قرار دارد. انتشار این خبر باعث شده است تا سهام توییتر 2درصد رشد داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید