چهارشنبه, 09 مهر 1399 - 15:03

یکی از مسائلی که طرفداران و مخالفان زیادی در سراسر جهان دارد، قدرت ذهن بوده و در این رابطه با توجه به این امر که بسیاری از افراد موفق اعلام کرده اند که موقعیت مطلوب خود را از مدت ها قبل در ذهن تصور کرده اند، می توان  این نتیجه را گرفت که این مسئله به هر ترتیب، بر روی موفقیت شما تاثیرگذار خواهد بود.در این راستا قصد نداریم تا ساز و کار و نظریه های موجود را مورد بررسی قرار دهیم. درواقع هر فردی می ‎تواند با تحقیق در زمینه ان ال پی و مطالعه دلایل موافقان و مخالفان، تصمیم‎گیری نماید، با این حال اگر شما هم نسبت به این موضوع که تصویرسازی ذهنی، یک تکنیک طلایی برای رسیدن به موفقیت است، اطمینان دارید بدون شک این مقاله برای شما خواهد بود. درواقع در این زمینه تنها ایمان داشتن کافی نبوده و برای کسب بالاترین نتایج ممکن، لازم است تا برطبق اصول رفتار نمایید. در این راستا به بررسی 4 اصلی خواهیم پرداخت که در این زمینه باید رعایت شود.

تصویرسازی تکنیک دستیابی اهداف

1-تخیل خود را تقویت نمایید

همه ما با سدهای ذهنی متعددی مواجه هستیم که لازم است برطرف گردد. در این راستا بهبود قوه تخیل، یکی از راهکارهای کاملا مناسب محسوب می ‎شود. در این راستا توصیه می ‎شود که در تلاش برای تصویرسازی مواردی باشید که پذیرش آن برای ذهن شما سخت است. در نهایت به هر میزان که جزییات بیشتری را بتوانید به تصویر بکشید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

2-مثبت ‎گرا باشید

درواقع با توجه به این امر که با فکر کردن در رابطه با یک موضوع، حس خود را در راستای آن قرار می‎ دهید شانس جذب آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. تحت این شرایط ضروری است تا مثبت ‎اندیشی را تمرین نمایید تا شرایط بهتری را تجربه کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مثبت ‎گرایی با خوش‎ خیالی تفاوت داشته و تنها به این امر اشاره دارد که در تلاش برای دیدن نیمه پر لیوان در رابطه با هر اتفاقی باشید.

3-انعطاف ‎پذیری را تمرین نمایید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید به فردی انعطاف ‎پذیر تبدیل شوید. این امر به معنای آن است که شما باید بتوانید خود را با شرایط مختلف، هماهنگ سازید. درواقع جهان به سرعت در حال تغییر بوده و هیچ چیز ماهیت ثابتی ندارد. تحت این شرایط اگر شما نیز نتوانید خود را با این جریان‎ ها همگام سازید، بدون شک شانس رسیدن به موفقیت بسیار کم خواهد بود. در این راستا توصیه ما این است که برای کاهش سختی ‎های احتمالی، تمرین ذهنی داشته باشید. برای مثال می ‎خواهید شیوه رفتار خود با مشتری را تغییر دهید. توصیه ما این است که قبل از آنکه در این رابطه اقدام کنید، موارد را به صورت ذهنی درآورده و با کمک تصویرسازی، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. درواقع تصویرسازی خصوصا قبل از انجام اقدامات سخت، احتمال شکست را کاهش خواهد داد. در کنار این موضوع، چنین تمرین ‎هایی ابدا هزینه ‎بر نبوده و کاملا رایگان ست.

مطلب مرتبط: 5 نکته برای ساده تر کردن هدف گذاری

4-اصل تداوم را جدی بگیرید

یکی از اشتباهات رایج افراد در زمینه تصویرسازی این است که در این رابطه تداوم لازم را ندارند. برای مثال توقع آنها این است که با چند بار انجام این اقدام، زندگی آنها متحول شود. در این راستا نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تصویرسازی به معنای جادو نبوده و تنها می ‎تواند مسیر موفقیت شما را هموارتر سازد. به همین خاطر نمی ‎توانید انتظار داشته باشید که با عدم تلاش و صرفا بر پایه ذهن خود بتوانید به هر هدفی دست پیدا کنید. درواقع شما باید سایر موارد موردنیاز را نیز جدی بگیرید. برای مثل یک ورزشکار، ابدا نمی‎ تواند صرفا با تصویرسازی، به موفقیت در رشته خود دست پیدا کند. با این حال مهارت تصویرسازی می ‎تواند شانس آن را افزایش دهد. در این راستا خود را به میزان خاصی محدود نکرده و در روز، بارها آن را انجام دهید.

با رعایت این موارد، بدون شک پس از مدتی شاهد تغییرات بسیار مثبتی در زندگی خود خواهید بود، با این حال در صورت بروز مشکل، توصیه می‎ شود که حتما با یک روانشناس مشورت داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید