چهارشنبه, 01 مرداد 1399 - 09:00

جدیدترین آمارها حاکی از آن است که فولکس واگن با 192 میلیارد دلار، بدهکارترین برند خودروسازی حال حاضر جهان محسوب می‎ شود. نکته جالب این است که این آمار، بیشترین میزان در بین تمامی برندهای برتر جهان بوده و اکنون فولکس واگن را باید بدهکارترین شرکت به حساب آورد. با مقایسه این آمار با بدهی کشورهایی نظیر آفریقای جنوبی که 180 میلیارد دلار است، متوجه وخامت اوضاع خواهیم شد. پس از آن نیز برندهای دایملر، تویوتا و فورد و بی ام و قرار دارد.

رکورد منفی فولکس واگن

درواقع از بین 10 شرکت با بالاترین میزان بدهی، 5 مورد از آنها متعلق به برندهای خودروسازی است. این امر می ‎تواند بیانگر اوضاع نه‎ چندان مناسب این صنعت باشد، با این حال برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این آمار به خاطر شرایط کرونا بوده و گرفتن وام ‎های سنگین، عادت کاری بسیاری از برندها محسوب می‎ شود. به همین خاطر اوضاع زمانی خطرناک خواهد شد که یک برند، توان پرداخت بدهی‎ های خود را نداشته باشد.

در این بین برخی از برندها نیز وجود دارد که عملا بدهی‎ ای نداشته و در حال حاضر بالاترین بودجه را در اختیار دارند که شامل، آلفابت با 104 میلیارد دلار، سامسونگ با 78 میلیارد دلار و مایکروسافت با 47 میلیارد دلار است. حال باید دید که با توجه به این امر که تا پایان سال خبری از عرضه واکسن کرونا نخواهد بود، باید دید برنامه این برندها برای کاهش بدهی ‎های خود چه خواهد بود. درواقع هنوز مشخص نشده است که بنا به چه دلایلی، فولکس واگن با چنین بدهی هنگفتی مواجه است. به همین خاطر باید منتظر واکنش رسمی مدیران این شرکت باشیم. نکته ‎ای که نباید فراموش کنید این است که بسیاری از برندهای خودروسازی، زیرمجموعه فولکس واگن بوده و در این شرکت تنها در زمینه تولید خودرو، فعالیت دارد. از جمله مطرح ‎ترین زیرمجموعه‎ ها می‎توان به آئودی، پورشه، بوگاتی، لامبورگینی و بنتلی اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید