یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 - 09:05

کارآفرینی در برخی از مناطق می تواند زندگی یک جامعه را نجات دهد. نمونه آن را می توان در اقدام جالب یک کارآفرین خانم مشاهده کرد. برینسه دپا با ایده تولید دوچرخه هایی از چوب بامبو، نه‏ تنها برای جوان های منطقه خود ایجاد شغل کرده است، بلکه ساکنان منطقه را از یک مشکل بزرگ نجات داده است.

همچنین این اقدام مورد توجه انجمن های محیط زیستی نیز قرار گرفته شده است. درواقع به علت فقر شدیدی که در این کشور وجود دارد، دوچرخه های فلزی بسیار گران‎قیمت هستند و میزان دزدی آنها نیز زیاد است. این امر در حالی است که به علت بارش شدید باران، عمر این وسایل نقلیه پاک، بسیار کمتر از حد استاندارد است.

ایده پولساز بامبو

در این رابطه استفاده از وسایل نقلیه موتوری، به علت این امر که بسیار قدیمی هستند، تهدیدی برای محیط زیست محسوب می شوند، با این حال دوچرخه های تولیدشده از چوب بامبو در کنار هزینه بسیار کم خود که امکان استفاده از آن را برای تمامی افراد مهیا کرده است و دیگری ارزش دزدی را ندارند همچنین در برابر باران کاملا مقاوم بوده و دیگر با مشکل زنگ‎زدگی مواجه نمی شوندو به دلیل انعطاف‏‎پذیر بودن آنها باعث می شود تا امکان حمل ساده تر بارهای بسیار سنگین مهیا باشد.

مطلب مرتبط: کارآفرینی پولساز با سرمایه کم

با این حال برای این امر که استفاده از چوب بامبو به کاهش شدید این گیاه در منطقه تبدیل نشود، طبق یک برنامه این اقدام انجام می شود که در چند سال گذشته با ایجاد تعادل میان برداشت و کاشت مجدد، باعث شده است تا حجم درختان حتی افزایش نیز داشته باشد. در نهایت در این شرکت در کنار مردها، دختران جوان نیز مشغول فعالیت هستند که این موضوع باعث جلب توجه انجمن حمایت از زنان نیز واقع شده است. خانم دپا اعلام کرده است که در صورت حمایت های مالی، می تواند ایده خود را در تمام بخش های غنا و حتی کشورهای مجاور نیز به اجرا درآورد. با توجه به آمادگی نهادهای مختلف، باید شاهد اتفاقات به مراتب بزرگ‏تری نیز باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید