پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

چرا هر فردی باید به دنبال دورکاری باشد

1 سال پیش ( 1399/8/30 )
پدیدآورنده : آنجلا اش   پدیدآورنده : امیر آل علی  

اگرچه انتشار جهانی ویروس کرونا باعث شده است تا دورکاری مورد توجه جدی قرار گیرد، با این حال این موضوع نباید باعث شود که در پساکرونا، این شیوه کاری فوق العاده را فراموش کنیم. اگرچه ممکن است با این نظر مخالف باشید، با این حال دورکاری دارای مزیت ‎هایی است که باید مورد استفاده همه افراد قرار گیرد. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دورکاری انواع مختلفی داشته و به معنای رها کردن محیط شرکت نیست. درواقع می ‎توان برخی از روزها را در خانه و برخی دیگر را در محل کار سپری کرد. در ادامه 5 دلیل اهمیت دورکاری را بررسی خواهیم کرد.

1-افزایش انگیزه

افرد به دنبال دورکاری

این امر که افراد به زمانی مشخص محدود نباشند، باعث خواهد شد تا مدیریت زندگی شخصی بهتر انجام شود. در کنار این موضوع دیگر عجله‎ ای برای بیدار شدن و رسیدن به محل کار نخواهید داشت که این امر خود به آرامش بیشتر شما کمک خواهد کرد، با این حال نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای بهترین نتیجه در رابطه با دورکاری لازم است تا فضایی مخصوص را داشته باشید که در زمان کار، ورود افراد دیگر به آن ممنوع باشد. در غیر این صورت امکان تمرکز، بسیار سخت خواهد شد. درواقع ماندن در خانه، باعث می شود تا انجام کارها لذت ‎بخش تر باشد. آمارها نیز حاکی از آن است که دورکارها، رضایت شغلی بالاتری را دارند. این مسئله برای شرکت‎ ها نیز یک موقعیت طلایی بوده و باعث می شود تا نیاز به محیط کاری بزرگ، از بین رفته و در هزینه‎ های آنها صرفه ‎جویی شود. در شرایطی که بسیاری از برندها در تلاش هستند تا محیط کار را به راحتی خانه کارمندان درآورند، دورکاری باعث خواهد شد تا بدون هزینه، این امر میسر شود.

مطلب مرتبط: اهمیت دورکاری در دنیای امروز

2-کاهش هزینه ‎ها

یکی از مشکلات رایج کارمندان این است که درآمد آنها با هزینه ‎ها هماهنگ نبوده و این امر باعث می شود تا همواره به دنبال شغل دیگری باشند. در این راستا یکی از هزینه‎ های مهم، حمل و نقل است. با حذف این موضوع، درآمد شما می‎ تواند صرف بخش‎ های دیگر شود و یا از آن به عنوان پس ‎انداز استفاده نمایید. در این راستا تنها کاهش هزینه‎ ها مطرح نبوده و صرفه‎ جویی در زمان نیز انجام می شود. درواقع با حذف زمان موردنیاز برای رفت و بازگشت، شما فرصت بیشتری را در طول روز خواهید داشت. همچنین طی کردن این مسیر، باعث می شود تا افراد دچار خستگی شوند. در کنار این موضوع معمولا ماندگاری کارمندان دورکار در شرکت، به مراتب بیشتر است که خود برای هر شرکتی مهم خواهد بود. درواقع جایگزین کردن فردی با یک کارمند که تجربه چند ساله را به دست آورده است، امری بسیار سخت خواهد بود.

3-ارتباطات بهتر

در محیط شرکت معمولا ارتباط کارمندان با یکدیگر محدود است. درواقع ممکن است فاصله یک بخش با بخش دیگر بیش از حد زیاد باشد، با این حال در دورکاری، از شبکه‎ های ارتباطی استفاده می شود که معمولا در محیط‎ های کاری این امر ممنوع است. این موضوع باعث خواهد شد تا کارمندان بتوانند بیشتر و بهتر ارتباط داشته باشند. درواقع دورکاری اگرچه در ظاهر باعث جدا شدن تیم شرکت می شود، با این حال در عمل کیفیت آن را افزایش خواهد داد. در این راستا فراموش نکنید که برای ایجاد یک جلسه در شرکت، همواره این احتمال وجود دارد که یکی از کارمندان حضور نداشته باشد. با این حال در وبینار، تمامی افراد این امکان را خواهند داشت. درواقع حتی یک کارمند بیمار نیز می‎ تواند در وبینار حضور پیدا کند. این امر سرعت ارتباطات را نیز افزایش می ‎دهد.

4-رشد مداوم

با توجه به این امر که افراد زمان بیشتری را در اختیار داشته و کمتر خسته می ‎شوند، این امکان وجود دارد که برای آنها دوره‎ های آموزشی را تعیین نمایید. درواقع هیچ چیز بهتر از رشد مداوم تیم شرکت نخواهد بود. در این راستا هر کارمند می ‎تواند حداقل یک ساعت را به چنین موضوعاتی اختصاص دهد. فراموش نکنید که یکی از معیارهای اصلی رضایت شغلی، وجود فضایی برای پیشرفت خواهد بود.

مطلب مرتبط: معنای واقعی دورکاری

5-از بین رفتن نظارت

این امر بسیار رایج است که هر یک از کارمندان، تمایل به انجام کارها به شیوه خاص خود داشته باشند. برای مثال ممکن است یکی از کارمندان اوایل صبح را برای انجام کارها انتخاب نماید و فردی دیگر، آخر شب راحت ‎تر باشد. همچنین عدم حضور در شرکت باعث می شود تا افراد در هر شرایط و شیوه ‎ای بتوانند کارهای خود را انجام دهند. برای مثال اگر یک روز احساس کسالت دارید، می ‎توانید اقدامات خود را در تخت خود و همراه با صرف غذا، انجام دهید. همچنین با توجه به این امر که کرونا آخرین ویروس جهانی نخواهد بود، این مسئله به کاهش احتمال درگیر شدن با بیماری و نیاز به مرخصی، همراه خواهد بود.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/DyXFBhJm
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه