پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399 - 10:10

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا برخی از ویدئو ها بسیار موفق ظاهر شده و برخی دیگر علی رغم شباهت زیاد، نتیجه ای فاجعه‏ بار دارند؟ درواقع اگر نسبت به کیفیت کار خود اطمینان دارید، رعایت چهار نکته ای که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، می تواند مشکل شما را برای همیشه برطرف کند.

1-عدم استفاده از زیرنویس

استقبال ویدئو

در چند وقت گذشته یک آمار بسیار عجیب منتشر شده است که برطبق آن بیشترین کاربران فیس‎‏بوک، ویدئو ها را بدون صدا می-بینند. درواقع این امر دلایل مختلفی دارد. برای مثال ممکن است افراد در جایی باشند که دسترسی به هندزفری وجود ندارد. به هر ترتیب واقعیت این است که شما به زیرنویس نیاز خواهید داشت. همچنین استفاده از نرم‏افزارها بسیار مهم است. برای مثال SEO PowerSuite کمک خواهد کرد تا محتوای شما از نظر سئو، در وضعیت بهتری قرار گیرد. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که بهتر است تا به سبک سایت تد رفتار کنید. این برند برای تمامی ویدئو های خود، امکان زیرنویس به زبان های مختلف را ایجاد کرده و این امر کمک خواهد کرد تا جامعه هدف شما جهانی شود.

2-به اهمیت تصویر نخست توجه ندارید

قبل از کلیک کردن کاربران برای پخش فیلم، یک تصویر ثابت نمایش داده می شود. در این رابطه بسیار مهم است که این تصویر، کدام بخش از ویدئو شما باشد. در این رابطه توصیه می شود که تصویری را انتخاب کنید که به خوبی بیانگر موضوع کار شما باشد. همچنین برخی از افراد در این زمینه پوستر تهیه می کنند که اقدامی حرفه ای تر محسوب می شود. در نهایت توجه داشته باشید که شما باید سریعا به سراغ موضوع اصلی بروید. در این رابطه هرچه فیلم شما طولانی تر باشد، شانس موفقیت نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

مطلب مرتبط: تولید ویدئوی بازاریابی و بررسی 5 اشتباه رایج

3-فیلم شما با سایت هماهنگی ندارد

همه ما با فیلم هایی مواجه شده ایم که به زمانی طولانی برای شروع نیاز داشته و علت این امر به این خاطر است که به خوبی با سایت هماهنگی ندارد. در این رابطه شما باید نسبت به حجم و کیفیت فیلم تصمیم‎گیری کرده و سطحی را انتخاب کنید که کاربر به سرعت بتواند آن را مشاهده کند. در نهایت توجه داشته باشید که شما باید بهترین زمان را برای اشتراک‎گذاری ویدئو خود انتخاب کنید. در این رابطه توجه به فصل و ساعت بسیار مهم است. همچنین توجه داشته باشید که شما تنها به سایت خود نباید محدود شوید. برای مثال حضور در یوتیوب، شانس موفقیت شما را به مراتب بیشتر خواهد کرد.

4-محتوای ویدئو تکراری است

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که اقدامات تکراری را انجام می دهند. برای مثال یک مقاله را منتشر کرده و پس از مدتی ویدئو آن را بارگذاری می‎کنند. این دسته از اقدامات برای افراد ابدا جذابیتی نداشته و باعث می شود تا محتواهای ویدئویی شما با آمار بازدید بسیار کم مواجه شوند. در این رابطه توصیه می شود که برای هر بخش، برنامه‎ریزی جداگانه داشته باشید.

در نهایت فراموش نکنید که برای موفقیت، صرفا به اقدامات بزرگ نیازی نبوده و گاهی توجه به جنبه های به ظاهر کوچک، می تواند تفاوت را رقم بزند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید