سه شنبه, ۲۴ فروردین(۱) ۱۴۰۰ / Tue, 13 Apr(4) 2021 /
           
فرصت امروز

تیک تاک شبکه اجتماعی ای است که از سال 2016 عرضه شده ولی در همین مدت کوتاه به موفقیتی فراتر از حد تصور دست پیدا کرده است. بنا بر آمارهای منتشرشده این شبکه موفق شده است تا جایگاه نخست بیشترین میزان دانلود را در بین تمامی اپلیکیشن ها داشته باشد. در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که محبوب ترین محتوا، ویدئو های کوتاه است و تیک تاک با تکیه بر این موضوع موفق شده است تا از هر سنی، مخاطبان بسیاری را به دست آورد. محبوب شدن سریع آن باعث شده است تا برندهای مختلف به دنبال استفاده تجاری و انجام تبلیغات خود باشند، با این حال هنوز هم برخی از افراد تصور می کنند که این شبکه ابدا پتانسیل لازم را نداشته و ترجیح می دهند تا تنها در شبکه های نظیر اینستاگرام حضور داشته باشند که کاملا شناخته شده و باسابقه محسوب می شوند. در همین راستا به بررسی سه دلیل حیاتی بودن تیک تاک برای بازاریابی خواهیم پرداخت.

1-میزان تعامل در آن بسیار بالا است

تیک تاک جزو برنامه های بازاریابی

قبل از شروع این بخش توصیه می شود تا به آمارهای منتشرشده در رابطه با این شبکه نگاهی بیندازید. روزانه 500 میلیون کاربر فعال، پایین بودن میانگین سنی کاربران در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی، میانگین 50 دقیقه استفاده روزانه کاربران که حتی در مقایسه با اینستاگرام نیز رقمی بالاتر است، همگی بیانگر این است که با شبکه ای مواجه هستیم که یکی از سه گزینه برتر جهان محسوب می شود. در این رابطه توجه داشته باشید که همانطور که در بخش مقدمه نیز عنوان شد، بیشتر مخاطبان تمایل دارند تا ویدئو مشاهده کنند. در این رابطه هرچه مدت زمان کوتاه تر باشد، بدون شک شانس موفقیت بالاتر خواهد بودو تیک تاک نیز با درک درست این موضوع، افراد با محدودیت یک دقیقه ای مواجه هستند. همین موضوع باعث می شود تا سرعت بالا و پرهیز از حاشیه ها در دستور کار کاربران قرار گیرد. کوتاه و جذاب بودن فعالیت ها باعث می شود تا افراد سریعا اقدام به نظردهی به مطالب کرده و این امر باعث شده است تا نرخ تعامل بسیار بالا باشد. همچنین افراد تمایل بالایی را به اشتراک گذاشتن موارد مورد علاقه خود دارند. کوتاه بودن زمان آن باعث شده است تا افراد حتی در بدترین شرایط نیز موارد را مشاهده کنند. به همین خاطر نمایش برند شما می تواند به سرعت باعث محبوبیت و مشاهده میلیونی شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه همکاری در تیک تاک، بدون شک پایین تر از شبکه های دیگر نظیر اینستاگرام خواهد بود.

مطلب مرتبط: 8 روش مناسب برای بازاریابی ویدئویی آنلاین

2- مخاطب حس مشاهده یک تبلیغ را نخواهد داشت

در اینستاگرام بسیار معمول است که اینفلوئنسرها به صورت مستقیم اقدام به تبلیغ محصول می کنند، با این حال در تیک تاک سیاست کاملا متفاوت بوده و افراد محصول را در خلاقیت های خود برای ویدئو ها جای می دهند. درواقع محصول به بخشی از محتوای آنها تبدیل می شود. صاحب نظران در این رابطه عقیده دارند که این شیوه، بهترین نوع بازاریابی محسوب می شود. درواقع اقدامات تجاری شما برخلاف سایر شبکه های اجتماعی، در تیک تاک به عنوان عاملی مزاحم تلقی نخواهد شد.

3-هر گروه سنی را می تواند جذب کند

در این شبکه میزان فعالیت کاربران در هر سنی بسیار بالا بوده و شما می توانید با توجه به نیاز خود، بهترین افراد را انتخاب کنید. برای مثال اگر بازار هدف شما نوجوانان هستند، می توانید از افرادی با همان سن استفاده کنید. بدون شک نزدیک بودن سن افراد، به درک بهتر آنها کمک شایانی را خواهد کرد. همچنین در تیک تاک شانس بالایی برای تمامی افراد جهت محبوب شدن و کسب دنبال کنندگان زیاد وجود دارد. این امر در حالی است که حتی در اینستاگرام نیز رسیدن به این هدف بسیار سخت بوده و این کار باعث شده است تا بسیاری از کاربران چندان تمایلی به فعالیت مداوم نداشته باشند، با این حال در تیک تاک طراحی به نحوی انجام شده است که شانس دیده شدن بالایی را دارید.

در نهایت توجه داشته باشید که تیک تاک با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است. به همین خاطر اگر از همین امروز برنامه ای برای حضور در آن نداشته باشید، یک فرصت طلایی را به تاخیر انداخته اید. همچنین توجه داشته باشید که خودتان نیز می توانید در این شبکه حضور داشته و در کنار ارائه خلاقیت های جذاب، به تبلیغ غیرمستقیم محصول خود نیز بپردازید. ذکر این نکته ضروری است تا تیک تاک هنوز در بسیاری از کشورها به شهرت شبکه هایی نظیر اینستاگرام دست پیدا نکرده است. به همین خاطر شما می توانید جزو اولین های منطقه خود باشید و با حجم رقابت بالا مواجه نشوید. درواقع شانس کسب عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان توسط تیک تاک طی چند سال آینده بسیار زیاد است.

منبع : business2community
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/1EeoMaG8
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه