چهارشنبه, 25 تیر 1399 - 12:00

یکی از تلخ‎ ترین لحظات برای هر مدیری زمان بازنشستگی است. درواقع این امر طبیعی است که با افزایش سن، کارکرد افراد کاهش پیدا کند. همچنین محیط پراسترس کاری، می‎ تواند تهدیدی برای سلامت شما باشد، با این حال بسیاری از مدیران همچنان تمایل به ادامه فعالیت خود داشته و از دست دادن موقعیت شغلی، می ‎تواند زمینه انواع بیماری ها نظیر افسردگی را در آنها تشدید کند. به همین خاطر نباید تصور کرد که بازنشستگی همواره یک مزیت محسوب می‎شود. تحت این شرایط سوالی که مطرح است این است که چگونه می‎توان امکان فعالیت را برای این دسته از مدیران فراهم کرد که خطری متوجه آنها نباشد. درواقع روانشناس‎ ها بر این باور هستند که هر فردی باید تا زمانی که تمایل دارد، به انجام اقدامات کاری خود بپردازد. درواقع قطع شدن ناگهانی همه چیز، فشار روانی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

دورکاری روشی طلایی مدیران پا به سن گذاشته

در این رابطه دورکاری می‎تواند یک انتخاب کاملا مناسب باشد. در این رابطه افراد ضمن خانه ‎نشینی، همچنان به فعالیت ‎های خود ادامه می‏دهند، با این حال طبیعی است که نیاز به انتخاب یک جانشین باشد. در این رابطه برخی از شرکت‏ ها به صورتی کاملا حرفه‏ای رفتار کرده و یک مدیر جوان را انتخاب می‏کنند. این امر باعث خواهد شد تا امکان استفاده از تجربه مدیر دورکار، شکل گیرد. در حال حاضر که ویروس کرونا باعث خانه ‏نشین‏ شدن بسیاری از افراد شده است، بهترین زمان برای به اجرا درآوردن این طرح شکل گرفته است. درواقع با توجه به این امر که بسیاری از برندها به دنبال بازگشایی مجدد هستند، حضور در محیط می‎تواند برای سلامت مدیران سالخورده، تهدیدی جدی باشد.

مطلب مرتبط: نکات امنیتی که در هنگام دورکاری باید رعایت شود

به همین خاطر می‎توانید از همین امروز این طرح را به اجرا درآورده و خود را برای فعالیتی متناسب با شرایط خود، آماده کنید. خوشبختانه امروزه تکنولوژی به حدی پیشرفته شده است که شما ابزارهای لازم برای چنین اقدامی را خواهید داشت. درواقع شما می‏توانید حتی جلسات آنلاین را نیز برگزار کرده و با این اقدام حضور خود را پررنگ کنید. این امر می‎تواند یک راهکار هوشمندانه برای مدیرانی باشد که همچنان تمایل به ادامه فعالیت‎های خود دارند. همچنین این امر که جانشین خود را آموزش دهید، باعث خواهد شد تا شرکت با جهان‎بینی شما به کار خود ادامه دهد که این امر به معنای کاهش احتمال از دست رفتن میراث به دست آمده خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید