سه شنبه, 06 خرداد 1399 - 17:03

اگر اصطلاح دورکاری را جدید تلقی کنید، بدون شک در مواجهه با تعطیل کاری، بسیار متعجب خواهید شد. درواقع این مدل کاری به زمانی اطلاق می شود که افراد در روزهای تعطیل نیز فعالیت داشته باشند. در این رابطه حتی امکان فعالیت در تعطیلات عید و تابستان نیز وجود دارد. این مسئله خصوصا مورد توجه دورکارها قرار دارد. با این حال قبل از انجام این امر، ضروری است تا نسبت به درست بودن آن اطمینان داشته باشید. در این رابطه چهار پرسشی که قصد معرفی آنها را داریم، دقیقا همان چیزی است که نیاز خواهید داشت.

1-آیا ضرورتی وجود دارد؟

تعطیل کاری

درواقع استراحت برای هر فردی الزامی است. به همین خاطر اولویت شما باید به عدم انجام این اقدام اختصاص پیدا کند، با این حال در صورتی در این رابطه ضرورتی وجود دارد، شما یک تاییدیه برای این اقدام را دریافت کرده و باید منتظر سه پرسش دیگر باشید. در این رابطه فراموش نکنید که حتی می توان تعطیل کاری را برای برندهای دیگر نیز انجام داد. به همین خاطر اگر در شرکت شما این شیوه مرسوم نیست، نباید ناامید شوید.

2-آیا این اقدام تاثیر منفی بر روابط خانوادگی شما خواهد داشت؟

این امر بسیار طبیعی است که افراد خانواده تمایل داشته باشند که در ایام تعطیل، شما در کنار آنها حضور داشته باشید. با این حال اگر به علت ضروری بودن انجام این اقدام، مجبور به تعطیل کاری هستید، در گام دوم باید این موضوع را با افراد خانواده خود مطرح کرده و ضمن تشریح دلیل انتخاب آن، به واکنش ها توجه داشته باشید. در این رابطه اگر اقدام شما به روابط خانوادگی لطمه ای جدی وارد می کند، توصیه می شود که دیگر به این اقدام فکر نکنید. درواقع شما می توانید به جای تلاش برای افزایش درآمد، به دنبال کاهش هزینه‏ ها باشید. همچنین با فروش و اجاره وسایل می توانید به افزایش درآمد خود کمک کنید.

مطلب مرتبط: اگر مجبور به کار در تعطیلات هستید، اینگونه عمل کنید

3-آیا زمان کافی خواهید داشت؟

شما باید در زمینه تعطیل کاری کاملا منطقی فکر کنید. در موارد متعدد مشاهده می شود که افراد تنها به درآمد تعیین شده فکر کرده و به تعداد ساعتی که درگیر می شوند، توجهی ندارند. این مسئله باعث خواهد شد تا همواره با کمبود زمان مواجه شده و فشار زیادی را متحمل شوند. در این رابطه بهتر است تا به دنبال پیشنهادی باشید که با شرایط شما هماهنگ بوده و در آن زمینه مهارت کافی را دارید. درواقع نبود مهارت باعث می شود تا انجام اقدامات، بیش از حد معمول طولانی شود. درواقع اگر پس از عقد قرارداد موفق به انجام درست و به موقع کارها نشوید، نه تنها درآمدی به دست نمی آورید، بلکه جریمه نیز خواهید شد. همچنین اگر حجم کار به حدی زیاد باشد که فرصت استراحت کمی پیدا کنید، خطر ابتلا به انواع بیماری ها در شما تشدید خواهد شد. تحت این شرایط حتی ممکن است مجبور به پرداخت هزینه هایی شوید که به مراتب از درآمد به دست آمده بیشتر است.

4-آیا نسبت حجم کار به درآمد مقرون به صرفه است؟

این امر طبیعی است که برندها تمایل داشته باشند که در زمینه تعطیل کاری، هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهند. این مسئله حتی در رابطه با دورکاری نیز مشاهده می شود. با این حال این امر نباید باعث ناامیدی شما شود. درواقع برخی از برندها نیز به ادامه فعالیت های خود نیاز داشته و درآمدهای خوبی را پیشنهاد می دهند، با این حال شما باید در این زمینه کاملا هوشیار باشید. درواقع نسبت حجم کار به درآمد باید مقرون به صرفه باشد. همچنین واکنش افراد به سطوح درآمدی متفاوت است. برای مثال ممکن است درآمد مشخص شده برای یک فرد مجرد کاملا مناسب باشد، با این حال برای فردی که ازدواج کرده و صاحب فرزند است، باید در این زمینه صبور باشد و تنها گزینه ای را انتخاب کند که ارزش فعالیت را خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید