پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

تغییرات دفاتر کاری در دوران پساکرونا

1 سال پیش ( 1399/7/16 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : راجا وگسنا  

شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا دورکاری به شیوه رایج اکثر شرکت ها تبدیل شود. تحت این شرایط اگرچه اکثر پیش بینی ها حاکی از تداوم این شرایط حتی پس از رفع این بحران است، با این حال به نظر می رسد که این موضوع را نمی توان چندان درست تلقی نمود. درواقع بنا بر بسیاری از آمارها نظیر سطح خلاقیت، کارمندانی که در شرکت حضور دارند، رتبه‎ های به مراتب بهتری را به دست می ‎آورند. به همین خاطر جدیدترین پیش ‎بینی حاکی از آن است که احتمالا شاهد محیط‎ های کاری ترکیبی خواهیم بود. منظور از این امر تقسیم روزهای هفته بوده که در نصف آنها افراد در شرکت حضور داشته و نصف دیگر را در خانه فعالیت می ‎کنند. با این حال به نظر می ‎رسد که شاهد انواع بیشتری خواهیم بود. درواقع نوع کسب و کار و نیاز شرکت‎ ها نیز در این رابطه اهمیت بالایی را خواهد داشت.

تغییرات دفاتر کاری دوران پساکرونا

در این راستا برندها نیز اگر به نحوی حضور کارمندان را مدیریت نمایند که تمامی آنها در یک روز حضور نداشته باشند، احتمالا شاهد کوچک شدن دفاتر کاری نیز خواهیم بود. این امر می ‎تواند در هزینه‎ های شرکت تاثیر بسزایی را داشته باشد. در کنار این موضوع نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که چنین شرایطی باعث خواهد شد تا کارمندان، توانایی بالاتری را داشته باشند. درواقع یکی از مشکلاتی که برندهای مختلف با آن مواجه شدند، عدم آگاهی کافی از اصول دورکاری بوده است که مشکلات متعددی را به همراه داشت. تحت این شرایط فراموش نکنید که کرونا، آخرین ویروس جهانی خطرناک نخواهد بود. به همین خاطر چنین تغییری کمک خواهد کرد تا در صورت بروز یک بحران جدید، آمادگی به مراتب بالاتری را داشته باشید.

مطلب مرتبط: نکاتی که قبل از بازگشایی مجدد دفتر کار شرکت باید مورد توجه قرار دهیم

در این راستا اگر قصد تسریع به این روند را دارید، توصیه می ‎شود که با کارمندان خود مشورت داشته و ابزارهای موردنیاز آنها را مهیا سازید. در این رابطه ابدا هیچ مشکلی ندارد که افراد برخی از امکانات دفتر کاری خود را به خانه نیز ببرند. در نهایت این موضوع باعث کاهش هزینه ‎های کارمندان نیز خواهد شد. به همین خاطر توصیه می شود که به جای تلاش برای دائمی کردن شیوه دورکاری، به دنبال محیط کاری دوگانه برای شرکت خود باشید. بدون شک این موضوع مشکلات به مراتب کمتری را به همراه خواهد داشت و این مدل، تایید بسیاری از صاحب‎نظران را نیز به همراه داشته است.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9uExoRFP
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه