چهارشنبه, ۱۹ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Wed, 10 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

با توجه به اخبار چند روز اخیر، به نظر می رسد که شیب نزولی ابتلا به ویروس کرونا آغاز شده و در بسیاری از کشورها شرایط بهبودهای جدی را پیدا کرده است. در این رابطه مسابقات فوتبال در کشور آلمان از سرگرفته شده و برندهایی نظیر اپل نیز فروشگاه ها خود را با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی، بازگشایی کرده اند. این موضوع ممکن است باعث ایجاد این ایده در ذهن شما شده باشد که چنین اقدامی را انجام داده و شرایط را به حالت عادی باز گردانید. با این حال چند نکته وجود دارد که توجه به آنها کاملا ضروری است. درواقع قبل از عملی کردن این اقدام، لازم است تا به 4 پرسش در ذهن خود پاسخ دهید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-آیا الزامی در این رابطه وجود دارد؟

نکات بازگشایی مجدد دفتر کار شرکت

شرکت تسلا با وجود تمام فشارها، واحد تولیدی خود را مهیای کار نموده است، اپل نیز فروشگاه های خود را بازگشایی کرده است. این امر به معنای آن نیست که ویروس کرونا به صورت کامل از بین رفته است. درواقع هنوز واکسن آن نیز عرضه نشده و پیش‎بینی می شود که این پروسه حداقل به یک سال زمان نیاز داشته باشد. به همین خاطر هنوز هم خطر وجود دارد. به همین خاطر برندها به نوعی مجبور به ادامه فعالیت هستند. درواقع تا همین امروز نیز صدمات بسیار بزرگی به اکثر کسب و کارها وارد شده و تداوم داشتن این جریان می تواند حتی برندهای بسیار بزرگ و جهانی را نیز وارد یک بحران جدی نمایند. درواقع شما باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا شما هم در شرایط اضطرار قرار دارید؟ آیا دیگر امکان ادامه فعالیت ها به شکل دورکاری امکان‎پذیر نبوده و شرکت در شرایط بسیار بدی قرار گرفته است؟ اگر پاسخ شما به این پرسش مثبت است، شما یکی از 4 تاییدیه لازم برای بازگشایی مجدد دفتر کاری را به دست آورده اید.

2-آیا کارمندان با این ایده موافق بوده و احساس امنیت لازم را می کنند؟

بدون شک هیچ چیز مهم تر از جان افراد نبوده و اگر در این رابطه با تیم شرکت مشورت نکنید، زمینه بروز انواع نارضایتی-ها ایجاد خواهد شد. درواقع اقدام اخلاقی این است که جسه ای آنلاین را برگزار کرده و نظرات را نسبت به این ایده خود جویا شوید. در این رابطه قبل از مطرح کردن ایده خود، بهتر است تا دلایل ضرورت این اقدام را تشریح نمایید. این امر باعث خواهد شد تا شانس درک شدن بالاتری را داشته باشید. همچنین دلایل مخالفت ها را جویا شده و در تلاش برای پیدا کردن راه حل های مناسبی باشید.

مطلب مرتبط: گام بلند گوگل برای حفظ امنیت کاربران در روزهای اوج کرونا

3-آیا امکانات لازم را می توانید مهیا کنید؟

حتی در صورت بازگشایی مجدد دفتر کار شرکت، اوضاع به مانند سابق نخواهد بود. درواقع شما باید فاصله اجتماعی را رعایت کرده و لوازمی نظیر ماسک و موارد ضدعفونی‎کننده را در اختیار کارمندان خود قرار دهید. همچنین الزامی است تا به افراد اطمینان دهید که در صورت ابتلا به کرونا، مرخصی با حقوق دریافت خواهند کرد. در این رابطه استفاده از تب‎سنج و ضدعفونی کردن کامل لوازم و لباس کارمندان قبل از حضور در دفتر شرکت، کاملا الزامی است. درواقع تمامی این اقدامات هزینه بر بوده و ممکن است پس از فکر کردن به آن، دیگر تمایلی به بازگشایی نداشته باشید.

4-حضور چه افرادی الزامی است؟

واقعیت این است که برخی از کارمندان همچنان می توانند به صورت دورکاری به فعالیت های خود ادامه دهند. تحت این شرایط آوردن آنها به شرکت ابدا اقدام درستی نخواهد بود. شما در این مرحله باید آنها را شناسایی کرده و از لیست خود خارج نمایید. این امر باعث می شود تا در شرکت فضای بیشتری وجود داشته باشد و امکان فاصله‏ گذاری امکان پذیر شود. در نهایت توصیه می شود که در این رابطه به صورت مرحله ای پیش بروید. برای مثال در روزهای نخست حجم کار کمی را تعیین کرده و تنها بخشی از افراد را دعوت نمایید. این امر باعث می شود تا کارمندان بهتر بتوانند پس از طی کردن یک دوره طولانی در خانه ماندن، به شرایط عادی بازگردند.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/JMDkjoC6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه