چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 - 12:01

اخبار پیرامون گوگل حاکی از آن است که این شرکت تا به امروز صدها میلیون ایمیل کلاهبرداری کرونایی را مسدود کرده است. درواقع با توجه به شرایط حال حاضر که قرنطینه خانگی باعث افزایش چشمگیر تعداد کاربران اینترنت شده و بیشتر توجهات به سمت این ویروس است؛ فرصتی ایده آل برای انواع کلاهبرداری ها شکل گرفته که مدیران گوگل با افزایش نظارت های خود، موفق به مهار این اتفاق شده اند. این امر در حالی است که بسیاری از برندهایی نظیر ZOOM در حفظ امنیت کاربران خود با مشکلات جدی مواجه شده و در یک بحران به سر می برند.

گام گوگل حفظ امنیت کاربران روز اوج کرونا

نکته جالب دیگر این است که این شرکت رقابت را در شرایط حال حاضر کنار گذاشته و با اپل برای توسعه سیستم ردیابی ویروس کرونا همکاری می کند. درواقع در حال حاضر این ویروس به هدف اصلی برای انجام کلاهبرداری هایی نظیر فیشینگ تبدیل شده است. به همین خاطر مدیران این شرکت در مصاحبه های خود عنوان کرده اند که مردم باید در این رابطه بسیار آگاه و محتاطانه عمل نمایند. به همین خاطر رفتارهای احساسی و تیترهای جنجالی نباید باعث شود تا سریعا اقدامی را انجام دهید.

مطلب مرتبط: تولید نقشه اقدام جدید گوگل و دانشگاه استنفورد

جدیدترین آمارها در رابطه با تعداد کاربران جیمیل، حاکی از بیش از 2 میلیارد کاربر است که یک رکورد جهانی محسوب می‏شود. در نهایت گوگل تنها به مبارزه با پیام های جعلی توجه نداشته و موارد معتبر را به سرعت انتشار می دهد. این امر باعث شده است تا به پایگاهی برای پیگیری اخبار موثق تبدیل شود. حال باید دید که گام بعدی این شرکت موفق برای حفظ تاثیرات مثبت خود در این شرایط سخت چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید