یکشنبه, 29 آذر 1394 - 03:15

یک کارشناس بازار خودروهای وارداتی با بیان اینکه بازار محصولات وارداتی در دو ماه پایان سال جان خواهد گرفت گفت: برنامه‌ریزی شرکت‌های وارداتی نشان می‌دهد، بیشتر واردکننده‌های خودرو پیش‌بینی رونق بازار را در دو ماه پایانی سال دارند. به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» مهدی عیسی‌فر ادامه داد: آمار واردات و ثبت سفارش از سوی واردکننده‌ها نشان می‌دهد این شرکت‌ها بر این باور هستند که دو ماه پایانی امسال نیز مانند سال‌های پیشین شاهد رونق بازار در خودروهای وارداتی خواهیم بود. وی همچنین بابیان اینکه بازار آخر سال مشتری همیشگی و ثابت دارد گفت: اخبار رسیده نشان می‌دهد فروش شرکت‌ها در دو ماه پایانی سال به میزان شش ماه ابتدای سال خواهد رسید.

46846846469560570760760575770757680

عیسی‌فر در ادامه نیز بابیان اینکه مشتریان به این باور رسیده‌اند که قیمت‌ها کاهش نخواهد یافت تصریح کرد: در چند ماهی که از توافقات هسته‌ای گذشت بسیاری از مشتریان در انتظار کاهش شدید قیمت خودرو تصمیم گرفتند خرید یا تعویض خودروهای خود را به تعویق بیندازند اما وضعیت بازار، کاهش نیافتن نرخ ارز و تعرفه واردات و از سوی دیگر زمان‌بر بودن ورود برندهای جدید در بازار نشان داد، این‌گونه انتظارها بیهوده است، لذا به نظر می‌رسد به‌مرورزمان خریداران واقعی خودرو وارد بازار شوند و بازار از این رکود خارج شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه آمار فروش شرکت‌های واردکننده از رشد فروش خودروهای شرکتی حکایت می‌کند گفت: اما از سوی دیگر فروش خودروهای وارداتی غیر‌شرکتی کاهش شدیدی داشته که موجب افت فروش خودروهای وارداتی نسبت به سال گذشته شده است. این کارشناس بازار خودرو همچنین با بیان اینکه شرکت‌های وارد‌کننده بزرگ باید به ایفای تعهدات‌شان وفادار باشند و خودروها را به‌موقع به مشتریان تحویل بدهند اظهار کرد: شک نداشته باشید در چنین شرایطی بازار فروش در دو ماه پایانی سال پررونق خواهد بود. عیسی‌فر در پایان نیز گفت: در بازار پایان سال برندهایی برنده خواهند بود که اعتماد مردم را در تحویل به‌موقع خودروها جلب کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید