تایید 18 شرکت شیلاتی ایران از سوی روس‌ها - فرصت امروز

سه شنبه, 18 آذر 1393 - 14:38

رییس سازمان شیلات کشور از تایید 18 شرکت شیلاتی توسط دامپزشکی روسیه خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته و سفر هیأت روسی به ایران، تا 20 روز آینده نخستین محموله محصولات شیلاتی ایرانی (میگو و قزل‌آلا) به این کشور صادر می‌شود.  حسن صالحی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، در گفت‌وگو با ایسنا‌ اظهار کرد: با کمک سازمان دامپزشکی کشور و مذاکراتی که با مقامات روسیه داشتیم، درنهایت 18 شرکت شیلاتی ایرانی که داوطلب صادرات محصولاتشان به روسیه بودند به دامپزشکی روسیه معرفی شدند و درنهایت این شرکت‌ها به تایید سازمان دامپزشکی روسیه رسیدند و نام آنها در سایت این سازمان ثبت شد.  

وی با بیان اینکه تا 20 روز آینده نخستین محموله صادراتی ایرانی که عمدتا قزل‌آلا و میگو است، وارد بازار روسیه می‌شود، افزود: براساس توافقی که با مقامات روسی صورت گرفته، مقرر شده محصولات شیلاتی ایرانی که عمدتا به کشورهای اروپایی صادر می‌شود، خارج از توافقات و سیستم صادرات دیگر محصولات کشاورزی ایرانی به این کشور صادر شود، زیرا بسیاری از شرکت‌های شیلاتی ایرانی دارای کد اروپایی هستند و محصولات آنها به اتحادیه اروپا صادر می‌شود که روسیه نیز از این نظر قانونی دقیقا مشابه با اتحادیه اروپا دارد و از کشورهای اروپایی محصولات کشاورزی موردنیازش را وارد می‌کرد.  

صالحی ادامه داد: بر این اساس پیشنهاد کردیم روسیه اجازه دهد شرکت‌های شیلاتی که دارای کد اروپایی هستند، بتوانند راحت‌تر محصولات خود را به این کشور صادر کنند و در ادامه مقامات روسی این 18 شرکت داوطلب را مورد بررسی و تایید قرار دادند. 

رییس سازمان شیلات کشور گفت: فهرست شرکت‌های داوطلب برای صادرات به روسیه بسته نشده و هر شرکتی که دارای کد اروپایی باشد می‌تواند با مراجعه به سازمان دامپزشکی و در ارائه درخواست خود به جمع شرکت‌های صادر‌کننده محصولات شیلاتی به روسیه بپیوندد. به‌گونه‌ای‌که ابتدا باید درخواست این شرکت از سوی سازمان دامپزشکی ایران به روسیه ارسال شود و پس از تایید از سوی سازمان دامپزشکی روسیه می‌تواند به‌عنوان شرکت صادر‌کننده محصولات شیلاتی به این کشور شناخته شود. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی