سه شنبه, 04 شهریور 1399 - 07:23

بانک پاسارگاد برای حمایت از طرح های اقتصادی و اجتماعی در استان لرستان اعلام آمادگی کرد

فرصت امروز: بانک پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، نقش پررنگی در مدرسه ‎سازی و تجهیز مدارس طی سال‏ های گذشته داشته و در تازه ‏ترین عملکرد خود اقدام به ساخت 13 مدرسه در استان لرستان کرده است که از این تعداد، پنج مدرسه در روزهای 30 و 31 مردادماه امسال افتتاح شد.

حضور بانک پاسارگاد در استان لرستان به حادثه سیل سال گذشته در مناطق غربی کشور برمی‏گردد که این بانک بلافاصله پس از وقوع سیل علاوه بر ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی، مشارکت خود را در امر ساخت مدرسه در مناطق آسیب دیده اعلام کرد. در این راستا، عملیات احداث 13 مدرسه در نقاط سیل زده استان لرستان توسط بانک پاسارگاد آغاز شد و از این تعداد، پنج مدرسه در شهرهای الیگودرز (روستای کشکک)، دورود (روستای فرمان آباد)، الشتر (روستای گریران علیا)، چگنی (روستای دوره) و نورآباد (روستای نبی وند) در دو روز پایانی مردادماه به بهره برداری رسید.

عزم بانک پاسارگاد توسعه لرستان

در آیین افتتاح این مدارس، دکتر خدابخش و دکتر ابراهیمی نمایندگان مردم الیگودرز، سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، اسد عبدالهی معاون اقتصادی استانداری لرستان، دکتر امیری معاون عمرانی استانداری، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و تعدادی از مسئولان استانی و محلی و همچنین دانش آموزان و اهالی منطقه حضور داشتند. در این مراسم، مدیرعامل بانک پاسارگاد، این بانک را یک بانک اقتصادی-فرهنگی دانست؛ نماینده مردم سلسله و دلفان، عملکرد بانک پاسارگاد را الگویی در زمینه محرومیت زدایی خواند. فرماندار دورود گفت که اقدامات بانک پاسارگاد در ذهن مردم شریف دورود باقی خواهد ماند. فرماندار چگنی نیز اقدامات بانک پاسارگاد در کمک به مردم سیل زده چگنی را ارزشمند توصیف کرد همچنین مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، مدرسه ‎سازی بانک پاسارگاد را آمیخته با عشق و محبت نسبت به مردمان باصفای این سرزمین دانست و رئیس اداره آموزش و پرورش دلفان هم اقدامات بانک پاسارگاد در ایفای مسئولیت های اجتماعی را قابل تقدیر بیان کرد.

همچنین نشست «بررسی نقش بانک پاسارگاد در زمینه حمایت های مالی و توسعه سرمایه گذاری در استان لرستان» با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرعامل و معاون پشتیبانی بانک پاسارگاد، استاندار لرستان و جمعی از مدیران استانی در تاریخ 31 مردادماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این نشست مدیران کل واحدهای مختلف، مسائل اقتصادی و توانمندی بالقوه استان و انتظارات خود را با جزئیات مطرح کردند. سپس حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به ظرفیت ها و نعمت هایی که استان لرستان از آنها بهره مند است، گفت: لرستان با وجود ظرفیت های فراوانی که در بخش های کشاورزی، دامپروری، دامداری، گیاهان دارویی، صنعتی، پتروشیمی، صنعت سنگ و ... دارد، از شرایط اقتصادی نامناسب و بیکاری رنج می برد.

او با اشاره به لزوم توجه به این استان ادامه داد: با عنایت به ظرفیت های موجود در این استان، بانک پاسارگاد با حمایت های خود می تواند پیام آور امید و یک زندگی آبرومند، برای جوانان مؤمن و انقلابی این منطقه باشد و در استان تحول و نشاط ایجاد کند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اقدامات ارزشمند بانک پاسارگاد در این استان افزود: عنایات و فعالیت های نیک و پسندیده ای که دکتر قاسمی و همکاران ایشان در بانک پاسارگاد در استان داشته اند را مصداق این آیه می دانم که می فرماید «وَ مَا تَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِيمٌ؛ هر کار نیکی که انجام دهید، خداوند از آن آگاه است.»

وی تأکید کرد: به جرأت می توانم بگویم در مدت هشت ماه حضور خود در این استان، امروز شاهد برگزاری جلسه ای بی نظیر بودم که در آن تصمیمات مفید و ارزشمندی برای ایجاد تحول در استان لرستان گرفته شد. این خبر بسیار خوبی برای مردم لرستان است که در پی آن ان ‎شاء الله نشاط، شادابی و امید در استان ما اعتلا خواهد یافت.

نماینده ولی فقیه در پایان خطاب به مدیران استان تصریح کرد: اکنون باید مدیران ما در استان، با مدیریت جهادی و کار مضاعف، از این فرصت بهره ببرند تا با یاری خدا، توکل و توسل به حضرت امام حسین (ع)، آینده خوبی برای استان لرستان رقم بزنند.

همچنین سید موسی خادمی استاندار لرستان در ادامه این نشست با اشاره به اقدامات بانک پاسارگاد در این استان گفت: بانک پاسارگاد در سیل سال گذشته، به عنوان اولین بانک از کشور در محل حاضر شد و اقدامات تأثیرگذاری در کمک به سیل زدگان استان داشت.

استاندار لرستان در ادامه، مشکلات و چالش های استان را در سه حوزه اجتماعی، اقتصادی و عمرانی مطرح کرد و درخواست کرد که بانک پاسارگاد در طرح های توجیه پذیری که سرمایه گذار نیز دارای اهلیت است، به کمک استان بیاید.

او با اشاره به نگاه ویژه مدیرعامل بانک پاسارگاد در توسعه متوازن و کمک به مناطق افزود: هدف از حضور بانک پاسارگاد، استفاده و بهره گیری از ظرفیت های استان برای ایجاد توسعه، تکمیل طرح های عمرانی و اقتصادی، اشتغال زایی و کمک به رفع محرومیت ها است که امیدواریم با استفاده صحیح از این فرصت، در رسیدن به اهداف موردنظر توفیق حاصل شود.

عزم بانک پاسارگاد توسعه لرستان

دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم بانک ها در توسعه کشور گفت: لرستان دارای نعمت ها و مواهب طبیعی و خدادادی بسیاری است که باید با شناخت توانمندی های آن، برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف، استان را آن گونه که شایسته است توسعه داده و به گونه ای عمل کنیم که حتی بتواند به سایر استان های همجوار خود نیز کمک کند.

او ادامه داد: بانک پاسارگاد نیز با امکاناتی که در اختیار دارد، تا حد توان در حمایت از سرمایه گذاران در پروژه های مختلف استان، به ویژه در صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، پیشقدم خواهد شد.

دکتر قاسمی مشارکت بانک پاسارگاد در ساخت و تکمیل جاده پلدختر به خرم آباد، سرمایه گذاری در طرح های نیمه تمام اقتصادی و عمرانی که توجیه اقتصادی دارند، مشارکت در طرح بازآفرینی شهری، حمایت از مشاغل خانگی به ویژه در زمینه قالی بافی و ساخت 11 مدرسه دیگر در مناطق مختلف و کم‎ برخوردار استان علاوه بر 12 مدرسه ساخته شده و در دست ساخت را از دیگر برنامه های این بانک در استان لرستان عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید