سه شنبه, 18 شهریور 1393 - 09:30

در پی عمل جراحی دیروز صبح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که حدود 30 دقیقه و بدون بیهوشی کامل صورت گرفت، دکتر مرندی، سر تیم پزشکی ایشان، عمل جراحی را موفقیت‌آمیز اعلام کرد و از وضعیت عمومی مقام‌معظم‌ رهبری پس از عمل ابراز رضایت کرد. دکتر مرندی افزود: عمل پروستات برای افراد در محدوده سنی سالمندی و حتی میانسالی، عمل رایجی است که در اغلب موارد نیاز به برداشتن پروستات به وجود می‌آید.
مرندی در پاسخ به سوالی درباره زمان ترخیص رهبر معظم انقلاب از بیمارستان نیز گفت: به طور معمول مراقبت های بعد از این عمل برای همه بیماران بین 3 تا 5 روز در بیمارستان انجام می‌شود و در خصوص ایشان نیز همین روند طی خواهد شد.
وی ادامه داد: پس از ترخیص نیز مانند همه بیماران، در دوره نقاهت، محدودیت‌های بعد از عمل از لحاظ میزان فشار کاری وجود دارد و ایشان اگرچه فردی فوق‌العاده پرکار هستند، اما باید مدت چند هفته از فشار کاری خود کم و برخی کارها را نیز حذف کنند، البته اراده ایشان بر این است که هر چه زودتر به حالت طبیعی بازگردند.
گزارش‌ها حاکی ‌است که پس از انتقال مقام معظم رهبری به بخش، مقامات ارشد کشوری از ایشان عیادت کردند. رییس‌جمهوری، سران قوای قضاییه و مقننه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر شورای نگهبان و حجت الاسلام سیدحسن خمینی از جمله عیادت‌کنندگان ایشان بودند.
آیت‌الله گلپایگانی، مسئول دفتر مقام معظم رهبری نیز با بیان اینکه حال مقام معظم رهبری بسیار خوب است، گفت: مقام معظم رهبری پس از گذراندن 6-5 روز دوران نقاهت به منزل منتقل می‌شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید