چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، نوسان قیمت خودرو در بازار کشور همچنان ادامه دارد. کارشناسان پیش بینی های متفاوتی از قیمت ها در آینده می کنند.

نوسان قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دار است. اما کارشناسان عوامل مختلفی را تاثیرگذار در قیمت ها می دانند.

پیش بینی متفاوت کارشناسان از قیمت خودرو در آینده

تاثیر قرعه کشی در بازار

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با تاثیر حذف ۵۰ طرح فروش خودرو از فرایند قرعه کشی بر بازار کشور گفت: در حال حاضر بازار در وضعیت رکودی قرار دارد. به نظر می رسد اگر برخی از خودروها از فرایند قرعه کشی خارج شوند نوسان قیمتی افزایش می یابد.

همچنین، بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با طرح جدید وزارت صمت برای حذف قرعه کشی و احتمال حذف ۵۰ طرح فروش و مدل خودرو از فرایند قرعه کشی گفت: خودروهایی که از قرعه کشی حذف می شوند، بستگی به شرکت  تولیدکننده و میزان تقاضا برای آنها، شرایط متفاوتی را در بحث قیمت ها خواهند داشت.

بازار در انتظار عرضه خودرو

صدرایی در ادامه توضیح داد: اگر میزان عرضه به بازار مناسب باشد، ثبات قیمتی در بازار ایجاد می شود. البته با توجه به افزایش هزینه های تولید، در شرایط ثبات نرخ دلار نیز، نوسان قیمتی در بازار خودرو در حال افزایش است.

البته بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو نیز عامل میزان عرضه خودرو به بازار را تاثیرگذار در قیمت ها دانست. او گفت: مشکل فعلی بازار، به عرضه و تقاضا بازمی گردد. تا زمانی که این مشکل رفع نشود، بازار پرنوسان می ماند. حذف طرح فروش یا خودرویی از فرایند قرعه کشی به تنهایی در بازار و قیمت ها تاثیرگذار نیست و فاکتورهای دیگری نیز سهیم هستند.

اخذ مالیات بازار را پرنوسان می کند

حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با طرح اخذ مالیات از دلالان گفت: اخذ مالیات از دلالان طرح خوبی است. اما ممکن است به افزایش قیمت خودرو منجر شود. احتمال این وجود دارد که دلال هنگام فروش خودرویی، مالیاتی که باید پرداخت کند را بر قیمت تمام شده اضافه کند و خودرو را به قیمت بالاتری به خریدار بفروشد. به نظر می رسد اجرایی شدن این طرح نیز کمکی به کاهش فاصله قیمتی بین کارخانه و بازار نمی کند.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/c06lJSYN
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه