جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

یک کارشناس بازار خودرو درباره وضعیت قیمت ها در بازار خودرو گفت: در چند سال گذشته بازار خودرو رفتاری خارج از عرف فصلی خود نشان داده است و برخلاف روند سالیانه، رکود و تنفس قیمتی در تابستان و حتی شب عید اتفاق افتاده است.

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرانلاین، فربد زاوه درباره وضعیت قیمت ها در بازار خودرو اظهار داشت: بررسی روند تورم نشان می دهد تغییرات قیمتی در بازار ها به صورت پیوسته اعمال نمی شود، بلکه به صورت پلکانی با افزایش در بازه های کوتاه زمانی و ثبات نسبی بعد از از آن در بازار اعمال می شود.

پیش‌ بینی قیمت خودرو در مرداد ماه

او افزود: درواقع قیمت ها در بازه های زمانی از ثبات خارج می شوند و با سرعتی نسبتا زیادی بالا می روند، این افزایش تا جایی صورت می گیرد که معاملات کاهش چشمگیر پیدا کند و سپس تصحیح منفی قیمتی رخ می دهد و قیمت ها با شیب بسیار کم و کندی کاهش می شود تا حجم معاملات دوباره زیاد شود.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: افزایش حجم معاملات با روند بعدی تورم همزمان می شود و تصحیح قیمتی بعدی رخ می دهد. این روند حتی در تورم های شدید سال های اخیر هم دیده می شود و مختص بازار خودرو نیست و متناسب نوع و گروه کالایی و عرضه آن، میزان ضرورت کالا و توان مشتری از پریود های چند ماهه تا یک ساله دارد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: در چند سال گذشته بازار خودرو رفتاری خارج از عرف فصلی خود نشان داده است و برخلاف روند سالیانه، رکود و تنفس قیمتی در تابستان و حتی شب عید اتفاق افتاده است.

زاوه افزود: هرچند نقش موضوعاتی مانند واردات خودرو و مسئله برجام در این جابه جایی را نمی توان نادیده گرفت که در دوره های رونق فصلی باعث رکود در بازار و تعلل خریداران شد و لذا دوره های فصلی را جابجا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد ثبات قیمت ها از انتهای تابستان و یا ابتدای پاییز دوباره از بین بروند و موج بعدی افزایش قیمت ها در نیمه پاییز و ابتدای زمستان به بازار بازگردد، حال اگر دوباره اصرار بر سرکوب قیمت ها و تکذیب تورم در دولت کمافی السابق صورت بگیرد، حتما شدت آن افزایش می باید و اگر دولت به شناوری قیمت ها در مبدا تولید رسمیت بدهد، می توان به شدت پایین تر آن امید داشت، ولی به هر صورت از این موضوع نمی توان فرار کرد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/3rEktqon
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه