پنجشنبه, ۱۷ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Thu, 8 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از عصر خودرو، مصطفی طاهری درباره قیمت خودرو، گفت: در حوزه قیمت خودرو 2 رویکرد وجود دارد؛ نخست آنکه عده ای معتقدند، قیمت کالایی مانند خودرو به هیچ وجه نباید تغییر کند، تحقق این سیاست مستلزم جبران هزینه های خودروساز است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به عنوان حاکمیت و دولت اصرار داریم که قیمت خودرو ثابت باقی بماند باید منابع آن جبران شود.

کاهش قیمت خودرو در کارخانه و بازار با واردات و رشد تیراژ تولید

نباید به خودروسازان اختیار داد که قیمت ها را سلیقه ای افزایش دهند / ضرورت حمایت از مصرف کننده و از تولیدکننده

وی با اشاره به ایده برخی افراد مبنی بر آزادسازی قیمت خودرو، اضافه کرد: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای خودرو با یکدیگر همخوانی ندارد نباید به خودروسازان اختیار داد که قیمت ها را سلیقه ای افزایش دهند، باید نظارت و تنظیم گری دولت در آنالیز قیمت و سود واقعی به گونه ای باشد که از مصرف کننده و از تولیدکننده به خوبی حمایت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: افزایش قیمت خودرو را با توجه به تحریم ها وشرایط موجود باید براساس منطق و استدلال باشد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به اینکه عده ای معتقدند افزایش قیمت خودرو در بازار ناشی از کافی نبودن تیراژ تولید است، نظر شما چیست؟ توضیح داد: حتما یکی از دلایل این است تا زمانی که عرضه و تقاضا در هر صنعتی با یکدیگر همخوانی نداشته باشد، قیمت کالا افزایش می یابد.

موافق حذف قیمت گذاری دستوری در شرایط فعلی نیستم

طاهری ادامه داد: من موافق حذف قیمت گذاری دستوری به گونه ای که بهای خودرو سلیقه ای تعیین شود، نیستم اما در مقابل سرکوب قیمت را نیز قبول ندارم، زیرا در شرایطی که کالا انحصاری است و تولید آن کمتر از میزان تقاضا است، باید تنظیم گری عادلانه و صادقانه در این حوزه انجام شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره اینکه با افزایش قیمت کارخانه ای خودرو، بهای این کالا در بازار به همان میزان گران می شود، توضیح داد: از آنجاکه تقاضا از عرضه بیشتر است، هر اقدامی که انجام دهیم اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار به دنبال افزایش است؛ بنابراین برای رفع این مشکل باید عرضه از طریق واردات یا رشد تولید افزایش یابد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/By5Qd61h
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه