دوشنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Mon, 27 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز
برترین کارآفرینان در توییتر چگونه بازاریابی می کنند؟

4 توصیه اساسی برای بازاریابی در توییتر

2 سال پیش ( 1397/9/30 )
پدیدآورنده : سیج درایور   پدیدآورنده : علی آل علی  

هر کسب وکار کوچکی باید به نوعی در شبکه های اجتماعی تصویری از خود به نمایش بگذارد. نکته کلیدی در این میان شناسایی شبکه اجتماعی مناسب برای کسب وکارمان در کنار آشنایی با شیوه های استفاده از پلتفرم به عنوان میزبان برندمان است.

در حالی که توییتر بهترین پلتفرم اجتماعی برای همه کسب وکارها به حساب نمی آید، برای کسانی که از آن استفاده می کنند یکی از ابزارهای برتر در زمینه ارائه سرویس به مخاطب های هدف و اجرای کمپین های بازاریابی تلقی می شود. در این مقاله سایت Business News Daily با برخی از کارشناس ها و کارآفرینان خبره در زمینه استفاده از توییتر به عنوان ابزار بازاریابی به گفت‎وگو پرداخته است. هدف اصلی ما از این کار تعیین شیوه های بهره‎برداری برندها از توییتر در دنیای بازاریابی است. اکنون اجازه دهید به سراغ هر کدام از این توصیه ها برویم.

بازاریابی در توییتر

1. استفاده از لیست های توییتر

توییتر به سرعت در حال توسعه است. به همین خاطر گم شدن در میان فرآیند سریع توسعه این پلتفرم بسیار ساده خواهد بود. لیست های توییتر در میان توسعه و تغییر سریع این پلتفرم به ما امکان دریافت و مشاهده توییت از کاربران مورد علاقه مان را می دهد. به این ترتیب شما با ساخت یک لیست امکان مشاهده ویژه توییت های دوستان، همکاران یا اکانت های جذاب را خواهید داشت.

جان ماتیاسفسکی به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی به مزیت های ایجاد لیست و قرار دادن افراد مختلف در کنار هم توجه دارد: «اگر هدف هفته جاری شما دستیابی به سطح بالاتری از تاثیرگذاری روی مخاطب های تان است، شما امکان ساخت لیستی از افراد تاثیرگذار مدنظرتان را دارید. به این ترتیب بیشتر از هر زمان دیگری فعالیت این دسته از افراد را به دقت تحت نظر خواهید داشت.»

کلید موفقیت در توییتر تعامل و جذب سریع مخاطب است. به علاوه اگر شما محتوای کاربران را مشاهده و مورد بررسی قرار ندهید امکان جلب نظرشان را نخواهید داشت. به همین خاطر دسته‎بندی کاربران در لیست های مختلف به شما فرصت مشاهده محتوای مشابه در زمانی واحد را خواهد داد.

مطلب مرتبط: برندهای برتر در توییتر چگونه فعالیت می کنند؟ / 5 اکانت برتر توییتر در زمینه بازاریابی

جیسون میرز، رئیس بخش اکانت های آنلاین موسسه The Content Fctory، استفاده از لیست های توییتر با هدف تعامل بیشتر با روزنامه‎نگارها را توصیه می کند: «اغلب روزنامه‎نگارها در توییتر فعال هستند. بسیاری از آنها از توییتر به عوان مکانی برای ارائه توضیحات کوتاه در مورد مقاله های خود استفاده می کنند. اگر به دنبال توسعه کسب وکارتان از طریق همکاری با روزنامه‎نگارها هستید، ایجاد لیستی ویژه برای مشاهده مطالب روزنامه‎نگارهای مطرح فکر خوبی خواهد بود. این امر روابط عمومی شما با اهالی رسانه را تقویت می کند. در نتیجه به هنگام نیاز به راحتی امکان برگزاری یک مصاحبه آنلاین یا کتبی را خواهید داشت.»

2. خلاق باشید

توییت های بسیار موفق همیشه از عنصر خلاقیت و مکالمه‏گرایی سود می برند. اگر توییت شما فقط با هدف فروش محصولات تان طراحی شود، کاربران به هیچ وجه روی خوش بدان نشان نخواهند داد. بهترین راهکار برای دیده شدن در توییتر طراحی محتوای خلاق و تلاش برای ایجاد فرصت گفت‎وگو با مخاطب است. ماتیاسفسکی در این زمینه نظر جالبی دارد: «صرف نظر از الگوریتم تازه توییتر که راهکار تازه ای برای معرفی توییت های برتر به کاربران در پیش گرفته، هرچه بازخوردهای توییت ما بیشتر باشد، سایر افراد علاقه‎مند به مشارکت خواهند شد. این یک امر طبیعی است. وقتی یک بحث افراد زیادی را درگیر خود می سازد همه ما بدان بیشتر توجه خواهیم کرد. به هر حال همه کاربران شبکه های اجتماعی علاقه‎مند به گفت‎وگو هستند. با تاکید روی این علاقه کاربران به راحتی امکان توسعه محتوای مان وجود خواهد داشت.»

یکی از فرصت های عالی برای توسعه گفت‎وگو میان برندمان و کاربران بارگذاری ویدئویی شامل بخشی از کنفرانس مربوط به شرکت مان است. سپس در متن پیوست این ویدئو می توان پرسشی را با هدف نظرخواهی از کاربران طرح کرد. تجربه ثابت کرده که کاربران علاقه بسیار بیشتری به تعامل با برندها به هنگام طرح پرسش دارند. البته در این میان پاسخگویی ما به نظرات آنها نیز مهم است. یک تیم پشتیبانی کارآمد همیشه پاسخ های کاربران را مد نظر قرار داده و به صورت مناسب به آنها پاسخ می دهد.

3. میزبانی یا مشارکت در چت های توییتری

توییتر فضای بسیار مناسبی برای ایجاد یک اجتماع پیرامون کسب وکار یا برندمان است. کیتی کمپل، کارشناس شبکه های اجتماعی در موسسه Fundera، روی سهولت و سرگرمی ایجاد یک اجتماع برای شرکت ها تاکید دارد: «شما در شبکه های اجتماعی فرصت پاسخگویی بسیار سریع به مخاطب را خواهید داشت. در حقیقت تعامل‏گرایی یکی از ویژگی های اصلی شبکه های اجتماعی مانند توییتر است. دیگر برخلاف سایت های خبرگزاری کلاسیک ما فرصت واکنش مثبت یا منفی به محتوای ارائه شده را خواهیم داشت.» کمپیل اینگونه بحث خود را ادامه می دهد: «برای برندها فرصت میزبانی از گفت‎وگوی کاربران با ساخت هشتگی ویژه امکان‎پذیر خواهد بود. ویژگی اصلی چنین چت هایی تعامل و گفت‎وگوی مستقیم ما با یکدیگر است. نکته مهم اینکه در دنیای واقعی فرصت چنین گفت‎وگوهایی کمتر به دست می آید.»

مطلب مرتبط: هر آنچه بازاریاب ها باید در مورد تایید اکانت در توییتر بدانند

دیگر ویژگی توییتر امکان راه‎اندازی چت های زنده است. این سرویس برای گفت‎وگوی کاربران پیرامون مطلبی خاص به صورت آنلاین طراحی شده است. با ایجاد یک چت آنلاین کاربران فرصت پیوستن به آن و گفت‎وگو پیرامون موضوع بحث را خواهند داشت. به طور معمول برای چنین گفت‎وگوهایی محدودیت زمانی مشخص و هشتگ ویژه ای وجود دارد. پس از پایان محدودیت زمانی سابقه چت به درخواست کاربران ذخیره یا پاک می شود. حضور برند شما در طول زمان برگزاری چت آنلاین بسیار ضروری است. همچنین پاسخگویی به توییت های دارای هشتگ مخصوص ما باید در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. در غیر این صورت چت های بعدی شاهد ریزش شدید آمار کاربران خواهیم بود.

4. مشاهده و ارزیابی گفت‎وگوها

توییتر یک پلتفرم متن محور است. به همین دلیل اغلب توییت های برتر این پلتفرم در یک هفته شامل متن های کوتاه و در عین حال جذاب است. در اینجا باید اندکی پیرامون ضرورت کوتاه‎نویسی در توییتر و به طور کلی شبکه های اجتماعی توضیح دهم. به موازات توسعه فناوری و افزایش وقت‎گذرانی کاربران در دنیای آنلاین حوصله آنها برای مطالعه متن های طولانی کمتر می شود. به همین دلیل اگر واقعا تمایل به مطالعه متن مان از سوی مخاطب را داریم، باید آن را تا حد امکان مختصر و مفید به رشته تحریر درآوریم.

یکی از بهترین راهکارهای استفاده از توییتر برای کسب وکارها مشاهده و بررسی گفت‎وگوها، تعیین سلیقه مخاطب و فراهم آوری سرویس های جانبی مورد درخواست کاربران است. به طور معمول کاربران توییتر از این پلتفرم برای بیان اعتراض های خود نسبت به محصولات برندهای مختلف استفاده می کنند. به همین خاطر برندهای کوچک و بزرگ باید همیشه کامنت ها و اعتراض های دریافتی خود را به سرعت مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. همچنین در مواقع ضروری باید در اسرع وقت مسئول بخش مورد نظر به کاربران پاسخ قانع‎کننده ارائه دهد.

ریچل لندن، مسئول بخش طراحی استراتژی دیجیتال برند LooseGrip، بررسی دقیق توییت های کاربران پیرامون برندمان و ارزیابی آنها را توصیه می کند. به بیان وی بسیاری از کاربران علاقه ای به بیان دیدگاه های خود به صورت مستقیم ندارند. به همین خاطر معمولا در طرح های آنلاین نظیر چت شمار قابل توجهی از آنها شرکت نمی کنند. به عنوان یک برند مشتاق به دریافت نظرات کاربران چنین واکنشی اصلا برای ما مطلوب نیست. به همین خاطر باید سراغ راهکاری برای اطلاع از نظر این دسته از افراد برویم: «اگرچه توییتر فضای بسیار مناسبی برای به اشتراک‎گذاری عقاید و تولید محتوای جذاب است، اما برای برندها مکانی برای دریافت نظرات کاربران نیز هست. به همین دلیل با جست‎وجوی برندمان در قالب هشتگ ها باید از آخرین نظرات کاربران در مورد آن مطلع شویم. در غیر این صورت بخش عظیمی از مشتریان مان را مورد بی‏توجهی قرار خواهیم داد.»

مطلب مرتبط: راهنمای بازاریابی با توییتر

فعالیت در توییتر اکنون بدل به یک عادت برای برندها شده است. با این حال صرف عادت دلیل مناسبی برای حضور در این پلتفرم نیست. ابتدا باید تکلیف کسب وکارمان را با پلتفرم مناسبش روشن کنیم. سپس با انتخاب پلتفرم مناسب باید در راستای سرگرم‎سازی مخاطب و در عین حال پاسخگویی به نیازها و پرسش های آنها تلاش کنیم. در این میان بررسی نظرات آنها به طور دقیق منبع اطلاعاتی ما برای واکنش نسبت به کاستی های عملکردمان خواهد بود.

منبع : businessnewsdaily
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ad2qXJeD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه