یکشنبه, 11 خرداد 1399 - 14:00

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که کارمندان تمایل دارند که چه جملاتی را به آنها بگویید؟ در این رابطه بدون شک نظرات مدیران با کارمندها متفاوت بوده و همین امر باعث شده است تا یک تحقیق از هزاران کارمند انجام شود. نتیجه آن پیدا شدن شش مورد مشترک در اکثر گزینه های جامعه آماری بوده است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-اقدام شما برای تیم شرکت بسیار ارزشمند بوده است

جمله کارمندان مدیر شرکت

کارمندان تمایل دارند تا تلاش های آ نها مورد توجه مدیر شرکت قرار گیرد. درواقع هیچ چیز بدتر از آن نخواهد بود که تصور کنید چنین اقداماتی کاملا وظیفه افراد محسوب شده و دلیلی برای تشکر کردن وجود ندارد. این مسله تنها باعث کاهش روحیه و عدم تمایل به ارائه بهترین نسخه ممکن از خود خواهد بود. درواقع صحبت کردن هیچ هزینه ای را به همراه نداشته ولی به اندازه چندین اقدام هزینه‎بر، تاثیرگذار است.

2-متشکرم

این جمله در عین سادگی، تاثیر معجزه‎آسایی دارد. درواقع این مسئله نشان می دهد که شما نگاه از بالا به پایین نسبت به کارمندان خود نداشته و فردی اخلاق‏مدار محسوب می شوید. در این رابطه نیز به دنبال موقعیت بزرگ و خاصی نباشید. درواقع هر اقدام هرچند کوچکی می تواند با بیان این جمله همراه باشد.

3-نظر شما چیست؟

اهمیت دادن به نظر کارمندان، حتی اگر ظاهری نیز باشد امری جذاب محسوب شده و باعث می شود تا آنها خود را مهم تلقی کنند. به همین خاطر در تصمیم‎گیری های خود از آنها کمک بگیرید. در این زمینه حتی ممکن است شاهد پیشنهادهایی باشید که بسیار کارآمد بوده و تاکنون از نظر شما پنهان مانده است.

مطلب مرتبط: روش های ساده برای قدردانی از کارمندان

4-یک بازخورد مثبت از عملکرد شما به دست من رسیده است

این امر که در رابطه با بازخوردهای مثبت مشتریان با کارمندان خود صحبت کنید، بدون شک در روحیه آنها تاثیر بسزایی را خواهد داشت. در این رابطه فراموش نکنید که حتی می توانید برای ارتقای روحیه تیم خود، در این رابطه کمی اغراق کنید.

5-شرایط سختی رخ داده است که باید آن را برای شما تشریح کنم

هر کارمندی تمایل دارد تا از جدیدترین اتفاقات باخبر باشد. این مسئله کمک خواهد کرد تا قدرت درک متقابل شکل گیرد. همچنین این امر که تجربیات خود را در اختیار کارمندان قرار دهید، بسیار مهم خواهد بود.

6-من از شما حمایت می کنم

این امر طبیعی است که کارمندان از مدیر خود توقع حمایت داشته باشند. در این رابطه بیان آن خصوصا قبل از اقدامات جدید و پرریسک، بسیار مهم خواهد بود. این امر کمک خواهد کرد تا روحیه افراد تیم شرکت برای ارائه خلاقیت و انجام اقدامات جدید، حفظ شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی