پنجشنبه, ۲۸ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Thu, 18 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

7 دلیل درست برای تغییر شغل

4 سال پیش ( 1399/2/14 )
پدیدآورنده : آلیسون دویل   پدیدآورنده : امیر آل علی  

فکر کردن به تغییر شغل، بدون شک برای هر فردی اتفاق افتاده است، با این حال در چه شرایطی باید این اقدام را مثبت بدانیم؟ این موضوع، یکی از درگیری‎های ذهنی مهم محسوب شده و در این مقاله قصد بررسی هفت دلیل درست برای این اقدام را داریم. در این رابطه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دلایلی که در ادامه قصد معرفی آنها را داریم، تنها بیانگر آن خواهد بود که شما دلیل درستی را برای این تصمیم در اختیار داشته و ابدا مجوزی جهت این اقدام محسوب نمی شود. درواقع همه چیز به انتخاب نهایی شما بستگی داشته و توصیه می شود که در این رابطه دقت عمل و مشورت نیز داشته باشید، با این حال آشنایی با این موارد، بسیاری از دغدغه های ذهنی را از بین خواهد برد.

1-پیشنهاد موقعیت شغلی بهتر

تغییر شغل

این امر طبیعی است که هر فردی به دنبال پیشرفت و موقعیت های بهتری باشد. در این رابطه اگر خودتان شغلی بهتر را پیدا کرده و یا پیشنهادی را دریافت کرده اید، پس از کسب اطمینان از بهتر بودن آن، توصیه می-شود که به تغییر شغل خود فکر کنید. اگرچه تغییر همواره چالش‎برانگیز بوده و به همین خاطر افراد ترجیح می دهند که برطبق عادت ها جلو بروند، با این حال فراموش نکنید که فرصت ها همیشگی نخواهد بود. درواقع ممکن است حتی مشابه پیشنهاد فعلی را دیگر مشاهده نکنید.

2-عدم علاقه لازم به کاری که انجام می دهید

بنا به هر دلیل ممکن است شما یک شغل را انتخاب کنید که علاقه اصلی شما محسوب نمی-شود. در این رابطه ممکن است اخیرا، استعداد و علاقه اصلی خود را پیدا کرده باشید. در هر صورت اگر تنها دلیل فعالیت شما حقوق دریافتی است، توصیه می شود تا در تغییر شغل خود تردید نداشته باشید، با این حال این موضوع را فراموش نکنید که این مرحله، تنها زمانی باید اتفاق بیفتد که شما هدف اصلی را پیدا کرده و در صورت ترک موقعیت فعلی، برنامه ای دقیق دارید. درواقع پیشنهاد همیشگی این است که تا پیداکردن شغل مناسب خود، همچنان به فعالیت حال حاضر ادامه دهید. درواقع ممکن است همه چیز مطابق انتظار شما جلو نرود. تحت این شرایط شما حداقل شغل فعلی را حفظ کرده و زمان کافی برای سامان دادن اوضاع خواهید داشت.

مطلب مرتبط: زمان تغییر شغل کی فرا می رسد: 9 نشانه اصلی

همچنین فراموش نکنید که عدم علاقه به کار ممکن است به تدریج رخ داده باشد، برای مثال تغییر مدیریت، یکی از این دلایل محسوب می شود. در این رابطه اگر علت تنفر شما قابل حل باشد، بهتر است که به فعالیت خود ادامه دهید. درواقع نباید در این رابطه بیش از حد شتاب‎زده نیز عمل کرد.

3-مشکلی رخ داده است که ادامه فعالیت را سخت می کند

ممکن است شما بر اثر فعالیت خود دچار یک بیماری شده باشید و یا تغییر در شرایط زندگی رخ داده است که ترجیح می‏دهید در محل کاری نزدیک تر به خانه خود، فعالیت کنید. در این رابطه فراموش نکنید که هیچ چیز از سلامتی شما مهم تر نبوده و لازم است تا خودتان را در اولویت اول قرار دهید، با این حال بهتر است که استعفایی حرفه ای را داشته باشید تا ارتباط شما با مدیر شرکت و همکاران، به خصومت تبدیل نشود. درواقع هر تغییری که شرایط کاری را سخت کرده است، می تواند دلیل خوبی باشد. در این رابطه تنها نباید به موارد منفی نظیر بیماری توجه داشته باشید. مثال تغییرات مثبت را می توان تولد فرزند و یا تغییر محل سکونت دانست.

4-زمانی را برای بهبود مهارت های خود نیاز دارید

این امر بسیار رایج است که افراد مدتی را برای قرار گرفتن در موقعیت های بهتر، به یادگیری اختصاص داده و پس از طی کردن این زمان، با رشدی چشمگیر در حوزه کاری خود مواجه می شوند. درواقع این ترک موقعیت فعلی برای رسیدن به آینده ای بهتر و یک نوع آینده‎نگری محسوب می شود. درواقع اگر تصور می‎کنید که با سطح فعلی، توان پیشرفت موردنظر را ندارید، توصیه می شود که مدتی را به یک شغل پاره وقت و یا با روش هایی نظیر دورکاری سپری کنید. در این رابطه این نکته را به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت ها از چنین اقداماتی حمایت کرده و یک مرخصی با حقوق را پیشنهاد خواهند داد و به همین خاطر این ایده را با مدیر شرکت خود در میان بگذارید، با این حال فراموش نکنید که شما از این زمان باید نهایت استفاده را ببرید تا بیش از حد طولانی نشود. در غیر این صورت جریان عادی زندگی شما با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین فراموش نکنید که این سیاست به معنای کار نکردن نبوده و شما نمی‎توانید مخارج زندگی را متوقف کنید. به همین خاطر برای این تصمیم نیز باید از قبل برنامه ای داشته باشید.

5-همه چیز بیش از حد تکراری شده است

اگر بیش از حد درگیر روزمرگی هستید و شغل فعلی چالشی را به همراه ندارد، توصیه می-شود که به دنبال موقعیتی جدید باشید. فراموش نکنید که روزمرگی خود می تواند باعث افسردگی شما شود. در این رابطه فراموش نکنید که از درون یک شغلی که اقدامات آن هر روز تکرار می شود، نمی-توانید انتظار پیشرفت را داشته باشید. به همین خاطر موقعیت شغلی ای را پیدا کنید که مدیریت آن، به پیشرفت کارمندان توجه داشته و برنامه‎ریزی دقیقی را دارد. درواقع شما باید هر ساله، شاهد پیشرفت شغلی و افزایش درآمد خود باشید. در غیر این صورت، ادامه کار نابود کردن زمان خواهد بود.

6-با همکاران و یا رئیس شرکت مشکل پیدا کرده اید

اگرچه این امر بسیار طبیعی است که افراد به علت تفاوت نظرهای خود، در محیط های کاری برخوردهایی را داشته باشند، با این حال اگر این وضعیت باعث شود که جو سالم و دوستانه شرکت دیگر وجود نداشته و شما تحت فشار روانی قرار بگیرید، توصیه می شود که سریعا به تغییر شغل خود فکر کنید. این امر در رابطه با رئیس شرکت، اهمیت بالاتری را خواهد داشت. علت این امر به این خاطر است که بالاترین جایگاه شرکت، بدون شک قدرت آسیب زدن به مراتب بیشتری را خواهد داشت و این امر به معنای سخت شدن همه چیز است، با این حال این سیاست به معنای آن نیست که با اولین بحث، برگه استعفای خود را پر کنید. درواقع باید یک محدوده زمانی تعیین کرده و اطمینان داشته باشید که اوضاع بهتر نخواهد شد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از فعالیت ها ممکن است به مرور زمان دیگر صرفه اقتصادی لازم را نداشته باشد. برای مثال با افزایش قیمت حمل و نقل عمومی، دیگر برای شما ادامه فعالیت سودآوری لازم را نداشته و این امر خود دلیل خوبی برای تغییر شغل محسوب می شود.

7-عدم تطابق کار با شرایط زندگی شما

همواره توصیه می شود که به دنبال شغلی باشید که از انواع شیوه های کاری حمایت کند. برای مثال امکان دورکاری برای برخی از فعالیت ها وجود داشته باشد. در این رابطه ممکن است برنامه‎ریزی شما با تعداد ساعت کاری در تضاد بوده و توصیه می شود که تحت این شرایط گزینه های دیگر را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال ممکن است یک شرکت، اجازه دهد که در صورت اتمام فعالیت‎ها و وظایف روزانه، شما زودتر از محیط شرکت خارج شوید که این امر به معنای صرفه‏ جویی در زمان است. در این رابطه ممکن است یک تغییر بزرگ در زندگی شما رخ داده باشد.

مطلب مرتبط: چه مدت برای تغییر شغل باید منتظر ماند

برای مثال به تازگی ازدواج کرده اید و دیگر درآمد فعلی، پاسخگوی هزینه ها نخواهد بود. در نهایت اگر خود را آماده کارآفرینی دانسته و می خواهید که برند خود را داشته باشید، این دلیل نیز در صورتی که ایده خوبی داشته باشید و با تحقیقات لازم انجام شده باشد، دلیل بسیار خوبی خواهد بود، با این حال نباید تصور کنید که صرفا با کارآفرینی می توان به بالاترین جایگاه ها دست پیدا کرد. درواقع می توان نمونه های بسیاری از کارمندان یک برند را مثال زد که به علت درخشش خود، جانشین مدیریت شده اند. در این رابطه فراموش نکنید که ممکن است تصورات شما در رابطه با یک شغل، با واقعیت تفاوت داشته باشد. تحت این شرایط هیچ گاه فراموش نکنید که برای شروعی دوباره، دیر نخواهد بود.

به صورت کلی دو عامل اصلی و مهم در درست بودن تغییر شغل وجود دارد؛ نخست بحث درآمد است که باید کاملا براساس نیاز زندگی شما و میزان تلاشی که می کنید باشد، همچنین علاقه و انگیزه کاری مورد اصلی دیگر محسوب می‎شود.

منبع : thebalancecareers
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/J7HXogMd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتین
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه