جمعه, ۸ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 30 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

9 تكنیك افزایش فروش اینترنتی

2 ماه پیش ( 1400/2/26 )
نویسنده : چندال آندیا   مترجم : امیر آل علی  

اینترنت در حال حاضر مهمترین بستر فروش محسوب می شود. به همین خاطر طبیعی است كه توجه ویژه ای را به آن داشته باشیم. در این راستا اگرچه تمامی برندها در تلاش برای افزایش فروش خود هستند، با این حال آمارها حاكی از آن است كه درصد بالایی از آنها در این زمینه عملا موفق ظاهر نمی شوند. تحت این شرایط سوال اصلی این است كه چه عواملی باعث این اتفاق می شود؟ با تحلیل اقدامات انجام شده از سوی برندهای موفق، 9 تكنیك برای افزایش فروش اینترنتی انتخاب شده است كه در ادامه آنها را بررسی خواهیم كرد. 

1-شخصیت مشتری ها را بشناسید 

شما باید سعی كنید كه نه تنها در رابطه با مشتریان، بلكه درباره مخاطبان و جامعه هدف هم اطلاعات خوبی را به دست آورید. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید آ/من ها را در گروه های انواع تیپ های شخصیتی قرار دهید. درواقع اولین گام در زمینه فروش این است كه مشتری های خود را به خوبی دسته بندی نمایید. پس از این اقدام لازم است تا اطلاعاتی نظیر انگیزه و یا موانع خرید در كنار علایق آنها را پیدا كنید. با این اقدام می توانید برنامه ریزی های لازم برای تحت تاثیر قرار دادن هر فردی را داشته باشید. درواقع تصور این امر كه مشتری خود به جود می آید، حتی می تواند كسب و كار شما را نابود كند. برای سهولت كار در این بخش، توصیه می شود كه از نرم افزار آنالیز گوگل استفاده كنید. 

مطلب مرتبط: 6 اصل فروش اینترنتی

2-فروشگاه خود را بهینه سازی نمایید 

یكی از مشكلات برندها این است كه فروشگاه مناسبی را در اختیار ندارد كه عمده مشكل آن در رابطه با سئو است. در این رابطه حتی اگر بهترین محصول را هم در اختیار داشته باشید، تا زمانی كه دیده نشوید، عملا نتیجه ای را به دست نخواهید آورد. به همین خاطر توصیه می شود كه از فردی حرفه ای در این زمینه استفاده نمایید تا شاهد تغییرات بسیار مثبتی باشید. این امر اگرچه ممكن است هزینه بر باشد، با این حال فراموش نكنید كه اگر روش های بازاریابی و هزینه های بی مورد و كم تاثیر را كنار بگذارید، بدون شك بودجه لازم برای آن را به دست خواهید آورد. 

3-در شبكه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید 

اشتباه بزرگ بسیاری از برندها در رابطه با شبكه های اجتماعی این است كه بیش از حد بر روی فروش تمركز دارند. این امر در حالی است كه شما در ابتدا باید اعتمادسازی و احساس نیاز لازم را ایجاد كرده باشید. به همین خاطر توصیه می شود كه بر روی تولید محتوا به جای تبلیغات مستقیم زمان بگذارید. همچنین فراموش نكنید كه شبكه های اجتماعی، بستری برای تعامل است. به همین خاطر ابدا نباید شرایطی را مهیا سازید كه مخاطب، صرفا بازدیدكننده باشد. به صورت كلی به هر میزان كه بهتر بتوانید مخاطب خود را درگیر نمایید، بدون شك نتایج بهتری را هم به دست خواهید آورد. 

4-همه چیز را ساده نمایید 

بدون شك هر فردی تمایل دارد كه با موارد ساده مواجه شود. در این رابطه شما خصوصا مراحل خرید را باید كاملا ساده نمایید. در این رابطه تنوع در شیوه های پرداخت، كمك خواهد كرد تا شانس جذب حداكثری را پیدا كنید. ارسال رایگان نیز از جمله مواردی است كه جزو انتظارات محسوب می شود. به همین خاطر لازم است تا به این موضوع نیز فكر نمایید. درواقع برخی از برندها محصولاتی تولید می كنند كه حاشیه سود آنها به قدری بالا است كه امكان پیاده سازی این طرح كاملا مهیا است، با این حال برای برندهای دیگر كه چنین وضعیتی را ندارند، توصیه می شود كه سقف خرید تعیین نمایید. این امر خود باعث خواهد شد تا افراد تمایل به خرید بیشتر پیدا كنند. یكی از نكاتی كه باید مورد توجه قرار دهید، مسئله محیط زیست است كه به ترندی جهانی تبدیل شده است. شما باید بر روی این موضوع به خوبی كار نمایید. برای مثال یك روز در هفته را به تحویل بسته ها با دوچرخه اختصاص دهید. این موارد باعث خواهد شد تا دلایلی فراتر از خود محصول، برای انتخاب شما به وجود آید. 

5-از معجزه عكس غافل نشوید 

برای یك برند در عصر حاضر درست به مانند خودكشی است كه از عكس هایی با كیفیت پایین استفاده نماید. در این زمینه شما حتی نباید به عكس های با كیفیت و حرفه ای نیز محدود باشید. درواقع امروزه تكنولوژی هایی نظیر AR، با سرعت در حال گسترش است كه باید هرچه سریع تر به آن توجه نمایید. این امر باعث خواهد شد تا تجربه مشاهده محصول، به واقعیت نزدیك تر شود. 

6-تعداد مشخص نمایید 

اعداد همواره دارای تاثیر زیادی هستند. در این رابطه توصیه می شود كه تعداد هر یك از محصولات در انبار را مشخص نمایید. این امر باعث خواهد شد تا حس اضطرار در مخاطب شكل گیرد. همچنین در موارد متعددی مشاهده شده است كه به یكباره موجودی انبار به صفر می رسد و مخاطب تصور می كند كه همواره محصول در انبار وجود دارد و ممكن است این عدم آگاهی باعث شود تا به فكر انتخاب برند دیگری بیفتد. این امر در حالی است كه اگر تعداد مشخص باشد، قبل از تمام شدن، می تواند سفارش خود را نهایی كند. به صورت كلی به هر میزان كه از اعداد بیشتر استفاده كنید، قابل اعتمادتر خواهید بود. در این زمینه شما حتی در تولید محتواهای خود نظیر اینفوگرافی ها، می توانید این مورد را به خوبی رعایت نمایید. 

7-قابلیت اشتراك گذاری را جدی بگیرید 

یكی از روش های مهم بازاریابی این است كه مشتری خود اقدام به معرفی شما نماید. این امر زمانی امكانپذیر خواهد بود كه امكان اشتراك گذاری محصولات وجود داشته باشد. همچنین لازم است تا داستانسرایی برای هر یك از محصولات را رعایت نمایید. این موضوع باعث خواهد شد تا آمادگی ذهنی لازم برای پذیرش برند شما و تمایل به خرید، شكل گیرد. 

8-از بازاریابی ایمیلی غافل نشوید 

برخلاف تصورات، بازاریابی ایمیلی با نتایج فوق العاده ای همراه است. از این بخش شما باید به عنوان یادآوری و اطلاع رسانی استفاده كنید. دو نكته طلایی در این رابطه وجود دارد. نخست آنكه به فواصل ارسال پیام ها توجه داشته باشید و متن را تا حد امكان كوتاه نگه دارید. 

مطلب مرتبط: 6 راهکار مطمئن جهت افزایش فروش اینترنتی

9-بررسی محصول را از نگاه مشتری داشته باشید 

بسیاری از برندها محصولات خود را در معرض نقد و بررسی قرار نمی دهند. این امر در حالی است كه چنین اقدامی، بسیاری از تردیدهای مخاطبان را از بین خواهد برد. با این حال ویدئویی كه شما به عنوان عضوی از شركت در آن حضور داشته باشید، ممكن است با تعریف های بی جا همراه شود. به همین خاطر توصیه می شود كه به صورت تصادفی، از مخاطبان و مشتریان خود بخواهید كه جلوی دوربین بروند و محصول را مورد بررسی قرار دهند. در این رابطه استفاده از اینفلوئنسرها و افراد مطرح حوزه كاری شما نیز اقدامی مناسب ولی پرهزینه خواهد بود. 

منبع : cyberclick
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/XvcUEVnd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه