یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Sun, 19 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

امروزه اینستاگرام با توجه به این امر که تعداد زیادی از برندها و افراد مشهور را به سمت خود کشانده است، از آن به عنوان مهمترین شبکه اجتماعی جهان نام برده می شود. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بستری نظیر یوتیوب، علی رغم تمامی جذابیت ها و مخاطبان بالاتری که دارد، چندان مناسب فروش نبوده و به همین خاطر برندها ترجیح می دهند که فعالیت اصلی خود را در اینستاگرام انجام دهند. با این حال علی رغم تمامی مزیت هایی که بررسی شد، برای کسب مخاطب و تجربه فروش بالا لازم است تا نکاتی را رعایت نمایید که در ادامه 9 مورد منتخب آن را بررسی خواهیم کرد. 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

1-بایو خود را کامل نمایید

9 راز موفقیت در اینستاگرام

نخستین موردی که مخاطب با آن مواجه خواهد شد، بخش بایو است و لازم است تا به اولین تجربه مخاطب نسبت به صفحه خودتان توجه ویژه داشته باشید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما با محدودیت 150 کلمه ای مواجه خواهید بود. به همین خاطر تنها باید به ذکر حوزه فعالیت، آدرس سایت و شعار برند بسنده نمایید. در این زمینه بهتر است که برند خود را با مهمترین ویژگی معرفی کنید. برای مثال اگر قدیمی ترین برند هستید، این موضوع می تواند یک نکته بسیار مهم باشد. در این رابطه بررسی اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها و خصوصا رقبای مستقیم، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی باشد. در این راستا فراموش نکنید که تنها درج متن جذابیت نداشته و لازم است تا با استفاده از انواع ایموجی ها، فضای جذابی را ایجاد کنید. در این راستا اینستاگرام فضای چندانی برای یک بایو کامل را ندارد. به همین خاطر می توانید از ابزارهای جانبی استفاده کنید. درواقع با این اقدام افراد با کلیک بر روی آدرس مشخص شده، وارد صفحه ای خواهند شد که شما می توانید انواع اطلاعات نظیر آدرس دفتر مرکزی و فروشگاه ها را در نقشه نشان دهید. بدون شک چنین امری باعث خواهد شد تا افراد دید بهتری نسبت به شما پیدا کنند. 

مطلب مرتبط: جلب هزار فالوور اول برند در اینستاگرام با راهکارهای حرفه ای

2-اعتمادسازی را جدی بگیرید

9 راز موفقیت در اینستاگرام

با توجه به این امر که اعتمادسازی به صورت کلی در زمینه فروش آنلاین به مراتب مهمتر از فروش حضوری است، تمامی برندها نسبت به اهمیت آن آگاه هستند. با این حال مشکل اصلی در این بخش، عدم فعالیت مناسب است. در این زمینه با اقدامات تبلیغات مستقیم، ابدا نمی توانید نتایج مناسبی را به دست آورید. به همین خاطر ضروری است تا به دنبال تولید محتوا با استفاده از فرمت های مختلف باشید. در این زمینه اگر بخواهید براساس اولویت اقدام نمایید، محتوای ویدئویی مهمترین بخش محسوب می شود. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما به تیم تولید محتوا نیاز خواهید داشت. همچنین لازم است تا به دنبال همکاری حرفه ای با اینفلوئنسرها باشید. در این زمینه نیز تبلیغ مستقیم از جانب آنها ابدا کاربردی ندارد و لازم است تا در تولید محتواهای خود از آنها استفاده کنید. از دیگر اقدامات مهم در زمینه اعتمادسازی این است که تعامل بالایی با مخاطبان خود داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا برند شما در ذهن مخاطب به خوبی ماندگار شود و رابطه ای فراتر از یک ارتباط اقتصادی شکل گیرد. 

3-از بخش استوری بیشترین استفاده را داشته باشید 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

درواقع امروزه بخش استوری بیشترین توجهات را به سمت خود جلب کرده است. علت این امر نیز به این خاطر است که استوری حالت پخش خودکار دارد و افراد می توانند بدون نیاز به حرکت، تمامی محتواهای این بخش را مشاهده کنند. در این راستا شما باید به دنبال ایجاد استوری های متنوع و جذاب باشید و بر تعامل نیز تاکید نمایید. خوشبختانه در این بخش اینستاگرام با انواع استیکرها و فیلترها، امکانات لازم را مهیا کرده است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ روشی تا ابد نتایج اولیه خود را به همراه نخواهد داشت. به همین خاطر شما همواره باید به دنبال ترندها باشید و اقدامات جدید را مورد توجه قرار دهید. با این اقدام حتی در درازمدت نیز برای مخاطبان خود تکراری نخواهید شد. با دنبال کردن افراد خبره در زمینه اینستاگرام، بدون شک می توانید این نیاز اطلاعاتی خود را به بهترین شکل پاسخ دهید. 

4-قابلیت خرید اینستاگرام را فعال کنید

9 راز موفقیت در اینستاگرام

از دیگر مواردی که باید مورد توجه قرار دهید این است که بخش خرید را در صفحه خود راه اندازی کنید. این موضوع باعث می شود تا افراد به راحتی بتوانند ضمن مشاهده قیمت، خرید خود را نهایی کنند. این امر در حالی است که در حالت عادی افراد باید این کار را از طریق دایرکت انجام دهند که حتی چند دقیقه تاخیر شما در پاسخگویی ممکن است باعث شود تا مخاطب به صورت کامل از نهایی کردن سفارش منصرف گردد. این مرحله تا حدودی سخت بوده و لازم است تا اقداماتی را انجام دهید که زمانبر است. با این حال پس از آن می توانید انقلابی در زمینه میزان فروش خود شاهد باشید. برای درک بهتر این موضوع توصیه می شود که چند نمونه را مشاهده کنید. 

5-برای هر فعالیت خود فراخوان عمل داشته باشید 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

نمونه ساده این اقدام سوال کردن در پایان محتواها است که باعث خواهد شد تا افراد به واکنش نشان دادن سوق پیدا کنند. با این حال برای بیشترین استفاده از این بخش نیاز است که تنوع بالاتری را داشته باشید. درواقع توصیه می شود که این بخش را با اقداماتی نظیر انواع چالش ها و مسابقات همراه سازید تا در نهایت بتوانید نتایج خوبی را به دست آورید. در این زمینه در بخش استوری ابزارهای خوبی نظیر نظرسنجی وجود دارد که از نمونه های فراخوان عمل محسوب می شود. 

مطلب مرتبط: کاربردی ترین استیکرهای اینستاگرام برای صفحات تجاری

6-از قابلیت ریلز غافل نشوید 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

امکانات جدید معمولا در ماه های نخست، بیشترین توجه را به سمت خود جلب می کنند. در این راستا جدیدترین امکان اینستاگرام قابلیت ریلز است که به صورت مستقیم برای رقابت با تیک تاک عرضه شده است. درواقع تجربه بسیار موفق شبکه نوظهور چینی، باعث شده است تا اینستاگرام و یوتیوب، به دنبال راهکاری برای مقابله باشند. در این زمینه در ریلز، امکانات متنوع و جذابی برای تولید ویدئوهای کوتاه وجود دارد که می تواند جذابیت اقدامات شما را چندین برابر کند. با این حال این نکته را به خاطر داشته باشید که هر برندی باید تیم تولید محتوا داشته باشد و ابدا سعی نکنید بدون دانش و اطلاعاتی کافی، در این زمینه فعالیت داشته باشید. درواقع رقابت در شبکه های اجتماعی به حدی رسیده است که شما در هر حوزه، با ده ها رقیب مواجه هستید. به همین دلیل مخاطب ابدا به شما محدود نخواهد بود و بدون فعالیت حرفه ای، عملا شانسی را نخواهید داشت. 

7-از اطلاعات قدیمی استفاده کنید

9 راز موفقیت در اینستاگرام

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که از اطلاعات قدیمی استفاده نمی کنند. درواقع شما باید بدانید که در گذشته چه اقدامات نتیجه بخش و ناموفقی را داشته اید. همچنین با این اقدام می توانید مخاطبان قدیمی خود را شناسایی کرده و برنامه ریزی مجدد برای جلب نظر دوباره افرادی را داشته باشید که دیگر شما را دنبال نمی کنند. با این اقدام شما می توانید فرصت های جذب مخاطب جدید را به خوبی داشته باشید. در این راستا اطلاعات شما هیچ گاه نباید کنار گذاشته شود. درواقع شما باید یک سیستم نگهداری اطلاعات را داشته باشید. با این حال داده خام ابدا کاربرد نداشته و استفاده از آنها سخت است. به همین خاطر توصیه می شود که آنها را به صورت آمار و جدول درآورید. 

8-از کمپین اینستاگرام استفاده کنید 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

در این بخش شما با تعیین مکان خود، وارد نوعی سئوی محلی می شوید که باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن شما برای مخاطبان هدف، به مراتب بیشتر شود. همچنین اینستاگرام با شبکه مادر خود فیس بوک نیز تعامل بالایی دارد و می توانید همزمان پست های خود را در این شبکه نیز به اشتراک گذاشته و از مخاطبان پرکاربرترین شبکه جهان نیز استفاده کنید. درواقع شما باید میان فعالیت های خود در بخش های مختلف نظیر سایت با صفحه اینستاگرام خود، پیوندهای لازم را ایجاد نمایید. در کنار این موضوع برای فراموش نشدن محتواهای قدیمی از استراتژی بازنشر و قابلیت راهنما استفاده کنید. در کنار تمامی این مسائل، برخی از نرم افزارهای جانبی وجود دارد که شما را در مدیریت بهتر صفحات کمک خواهند کرد. برای مثال برخی از آنها، امکان ارسال خودکار پیام و شناسایی مخاطبان هدف را در اختیار شما قرار می دهند. 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

مطلب مرتبط: چگونه از امکانات اینستاگرام برای رشد صفحه خود استفاده کنیم؟

9-تنها به فضای مجازی محدود نشوید 

9 راز موفقیت در اینستاگرام

نکته آخری که باید به آن توجه داشته باشید این است که خود را تنها به اینستاگرام محدود نکنید. درواقع بسیاری از اقدامات وجود دارد که می توانید از اینستاگرام به عنوام فضایی برای پوشش خبری آن استفاده کرده و با این طرز فکر، از نهایت امکانات موجود استفاده کنید. برای مثال می توانید همسو با کمپین اینترنتی، همایش حضوری هم داشته باشید و بتوانید میزان فروش خود را چندین برابر نمایید. 

منبع : socialmediaexaminer
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/gdnx6rNi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه