چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به برگزاری پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو بر بهره مندی از فناوری های نو در این صنعت تأکید کرد.

به گزارش پدال نیوز، در این پیام آمده است: در سال های اخیر صنعت خودروی ایران از موفق ترین بخش های صنعت و تولید، در جذب سرمایه خارجی از طریق سرمایه گذاری معتبرترین خودروسازان جهانی بوده است. این اتفاق فرصت ارزشمندی در اختیار این صنعت قرار می دهد تا بتواند به اهداف اسناد بالادستی خود، به ویژه سند چشم انداز صنعت خودرو برسد.

این بخش از صنعت کشور می تواند با بهره گیری از این موفقیت، نخست خود را به عنوان یک خودروساز واقعی در باشگاه جهانی خودروسازان معرفی کند و دوم این که، اعتباری بین المللی برای اقدامات بعدی که همانا جست وجوی بازار صادراتی برای عرضه محصولات تولید داخل است، بیابد.

نیک می دانیم که تحقق چنین امری تنها با تعارف و صرفاً ابراز خرسندی از سرمایه گذاری خارجی ممکن نیست. سرمایه گذاری خارجی، مقدمه و ریل گذاری جدیدی برای ترسیم مسیر و آغاز حرکت است. ما برای حرکت در این ریل نیازمند تحرک و پویایی به اضافه خلاقیت و اندیشه بیش از گذشته هستیم؛ تحرکی مبتنی بر علم و آگاهی که بتوان با اندیشه و کاری خلاقانه، اعتلای این صنعت را تداوم بخشید و از این بذر کاشته شده، محصول چید.

از این حیث، برگزاری پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو فرصت و نقطه عطفی است که در این فصل از حیات صنعت خودروی کشور، می تواند در خدمت سرمایه گذاری های صورت گرفته، تحقق اهداف پیش گفته را تسهیل کند. به این ترتیب، انتخاب رویکرد زنجیره تأمین رقابت پذیر برای این همایش، عنوانی است که نتیجه آن ارتقای تولید داخلی و ارائه محصول رقابتی منظور نظر است.

همراهی زنجیره تأمین داخلی که زنجیره ای متشکل از تهیه مواد اولیه تا ساخت و تولید قطعات و پشتیبانی مجموعه های مورد نیاز خودروساز را شامل می شود، با شرکت های خودروسازی کشور، از الزامات توفیق در این مسیر است. ضمن این که نیازمندیم این مجموعه ها با قیمت و کیفیتی رقابتی با موارد مشابه خارجی تولیدات خود را عرضه کنند، تا بتوانند زمینه تولید رقابتی خودرو را فراهم کنند. به این ترتیب آن گونه که در شرح رویکرد همایش آمده است «زنجیره تامین رقابت پذیر»، زنجیره ای است که در شرایط متعادل شده با رقبای خارجی در کشور و بازارهای هدف، قابلیت رقابت دارد. 

در حال حاضر قراردادهای مختلفی در گروه صنعتی ایران خودرو با خودروسازان جهانی منعقد شده و صنعت خودروی کشور در آستانه ورود به فصل جدیدی است. صنعت قطعه سازی نیز باید همسو با الزامات و ساختارهای این دوره گام بردارد و خود را به استانداردهای جهانی نزدیک تر کند. تردیدی نیست در این روند فرآیند محلی سازی قطعات محصولات جدید در اولویت خواهد بود.

با درک صحیح این مقدمات بود که بانیان این همایش بین المللی، ظرفیت دانش دست یابی به این هدف را در اتصال صنعت خودرو به مراکز و موسسات تولید علم و تمامی استادان و محققان دانشگاهی و صنعتی و سایر بخش های خصوصی و دولتی مرتبط که در این زمینه صاحب ایده، تحقیقات و تجربیات هستند، تعریف کرده اند و مقرر شده است که نتایج این کنفرانس به صورت راهکارهای پیشنهادی در اختیار تصمیم گیران دولتی کشور عزیزمان برای بهره گیری از این دستاوردهای علمی جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی بهتر قرار گیرد.

از آنجا که گروه صنعتی ایران خودرو نیز مشارکت در این امر را با ادله پیش گفته، برای حفظ دستاوردهای موفقیت آمیز سال های اخیر ضروری می داند، در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر و عالمانه تر این همایش همکاری و تلاش خواهد کرد؛ زیرا باور دارد با بهره مندی از راهکارهای برآمده از چنین نشست های علمی، خونی تازه در رگ صنعت برای تداوم پویایی جاری می شود و بدین وسیله چرخه این پیروزی تا رسیدن به اهداف خانواده بزرگ گروه صنعتی ایران خودرو تکمیل می شود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0YUxfh4t
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه