چهارشنبه, ۶ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Wed, 28 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

منصور غلامی در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی، گفت تاکنون ۹۲۰ جایزه طی این ۳۱ سال به برگزیدگان در سطح ملی و بین المللی اعطا شده است.

به گزارش مهر، وی افزود: در ۴۰ سال گذشته بیش از ۳۷۵ هزار مستند علمی از دانشمندان ایرانی در جهان به ثبت رسیده است و این نشان می دهد که از این منظر در منطقه، رتبه اول و در جهان رتبه ۱۶ علمی را داریم.

غلامی با بیان اینکه ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد، تصریح کرد: محققان کشورمان ۱.۹ درصد مقالات از بین مقالات محققان دنیا را به صورت بین المللی نمایه کردند و ۲.۹ درصد مقالات توسط اساتید ایرانی مستند شده است.

وی در خصوص آمار پارک ها و مراکز رشد کشورمان تأکید کرد: در حال حاضر ۴۲ پارک علمی و فناوری در کشور داریم و ۱۹۰ مرکز رشد در این پارک ها فعالیت می کنند.

وزیر علوم ادامه داد: این پارک ها و مراکز رشد، اشتغال ۳۰ هزار نفر را فراهم آورده و توانسته ۳هزار میلیارد تومان گردش مالی را از فروش محصولات دانش بنیان ایجاد کنند.

غلامی با تأکید بر اینکه این وضعیت نشان می دهد که می توانیم توسعه پایدار را در کشور فراهم آوریم، گفت: در حال حاضر صادرات محصولات فناورانه از محل پارک های علم و فناوری، از ۲۳۰ میلیون دلار فراتر رفته و این نشان از حرکت پرشتاب کشور در زمینه فناوری نوین است.

به گفته وی، ۲۲درصد از انتشارات دانشمندان کشورمان در قالب مشارکت های پژوهشی است.

وی با بیان اینکه وزارت علوم دو مأموریت مهم را در نظر دارد، گفت: حمایت از زیست بوم نوآوری برای توسعه علم و فناوری، تجاری سازی و ایفای نقش مؤثر در رفع چالش های ملی کشور از جمله مأموریت های وزارت علوم به شمار می رود.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری در تلاش هستند در تعامل با یکدیگر به توسعه این زیست بوم کمک کنند تا در آینده شاهد تحولات بزرگی در زمینه علم و فناوری باشیم.

به گزارش مهر، سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی صبح دیروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و وزیر علوم آغاز شد که در آن برگزیدگان این جشنواره تقدیر می شوند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/vWBXfAHI
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه