وزیر صنعت تکلیف کرد / رشد کیفی ۲.۵ درصدی صنعت خودرو در سال ۹۷ - فرصت امروز

یکشنبه, 27 اسفند 1396 - 16:41

وزیر صنعت تکلیف کرد / رشد کیفی ۲.۵ درصدی صنعت خودرو در سال ۹۷

محمد شریعتمداری گفت تحویل قطعه بی کیفیت توسط قطعه سازان در سال ۹۷ ممنوع است، با جدیت این موضوع را دنبال می کنم، شورایی باید در این زمینه تشکیل شود.

به گزارش کارپرس، وی با بیان اینکه صنعت خودروسازی به عنوان یک صنعت پیشران، نقش و جایگاه ویژه ای در کل صنعت ایران دارد، افزود: صنعت خودروسازی حدود ۱۸درصد از اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است، حمایت از این صنعت باید پایدار باشد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه به لحاظ کمی صنعت خودروسازی راه خوبی را طی کرده است، این صنعت هدف تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاهی خودرو در سال ۹۶ را با حدود ۹۸ درصد محقق کرد گفت: رشد کیفی ۲.۵ درصدی صنعت خودرو نسبت به سال گذشته باید بهبود یابد، سال ۹۷ سال جدیت در این موضوع خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مسیر افزایش ستاره های کیفی خودروهای ساخت داخل با جهش بیشتری باید با جدیت دنبال شود و توجه به ذی نفعان شرکت مانند کارکنان، مشتریان و سهامداران ضروری است، این مسیر ما را به تعالی می رساند.

وی با بیان اینکه امروز از درخت سبز مسئولیت پذیری صنعت و معدن در ایران (شجره طیبه مسئولیت پذیری صنعت و معدن ایران) که دارای برگ های سبز فراوانی است، رونمایی خواهیم کرد، گفت: صنعت کشور مرکزگرا است، باید به حوزه های پیرامونی حرکت کنیم، ایجاد توازن یکی از مسئولیت پذیری های ما در حوزه صنعت و معدن است.

وی در پایان گفت: در آستانه سال ۹۷ اَبَر طرح نوسازی حمل و نقل عمومی کشور را کلید می زنیم، فرصتی خوب برای صنعت و ورود تکنولوژی به داخل است، این طرح در مدت سه سال اجرا خواهد شد و عمق ساخت داخل در حوزه خودرو از مهم ترین مسئولیت های ماست، اما این مهم باید با توجه به استاندارد ها باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی