فولاد مبارکه قوی تر از همیشه ایران خودرو را حمایت خواهد کرد - فرصت امروز

دوشنبه, 29 مرداد 1397 - 11:09

در نشست مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت فولاد مبارکه که روز یکشنبه ۲۱ مرداد در محل شرکت ایران خودرو برگزار شد، بر تعامل و حمایت بیشتر شرکت های داخلی از تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی تأکید شد.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر افزود: راه برون رفت از شرایط فعلی کشور و خنثی کردن اثر تحریم های بین المللی در حوزه صنایع خودرو و فولاد، همفکری و تعامل هرچه بیشتر با مشتریان و شرکت های داخلی ازجمله خودروسازان کشور است.

وی مهم ترین فعالیت تعریف شده در این حوزه را داخلی سازی ورق های مصرفی این شرکت ها دانست و یادآور شد: علاوه بر تشکیل مستمر جلسات فنی بازرگانی بین دو شرکت، طی چند هفته گذشته نیز جلسات ویژه کارشناسی درخصوص تولید ورق های اسیدشویی، سرد و پوشش دار ایران خودرو که قبلا از منابعی به جز فولاد مبارکه تأمین می شده اند، برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

اکبری با بیان این مطلب که تا قبل از شروع تحریم های جدید حدود ۷۵درصد از ورق های موردنیاز شرکت ایران خودرو از طریق فولاد مبارکه تأمین می شده است، اظهار داشت: با همفکری صورت گرفته در دو شرکت و با همکاری واحدهای مختلف فولاد مبارکه این میزان به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در ادامه، افزایش میزان تأمین محصول سرد ورق رویه (MB) را از دیگر خواست های ایران خودرو اعلام کرد و گفت: از تمامی توان گروه فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز گروه ایران خودرو به انواع ورق های گرم، اسیدشویی، سرد و گالوانیزه استفاده خواهد شد.

اکبری با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۰۰هزار تن از نیاز ورق گالوانیزه ایران خودرو از طریق شرکت ورق خودروی چهارمحال تأمین شده است، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته این میزان در سال جاری به ۱۲۰ هزار تن خواهد رسید.

وی میزان تحویل محصولات فولاد مبارکه به گروه خودروسازی ایران خودرو را در سال گذشته به میزان ۳۶۷ هزار تن ورق اعلام و تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه در شرایط تحریم، قوی تر از همیشه شرکت ایران خودرو را حمایت خواهد کرد و این آمادگی را دارد که حداقل ۴۰۰ هزار تن ورق به این شرکت خودروسازی تحویل دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی