پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

یکی از اقدامات بسیار مهم برای هر مدیر و کارآفرینی، معرفی خود به جامعه هدف خواهد بود. این مسئله در کسب اعتماد آنها تاثیر فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت، با این حال برای موفقیت در این بخش، نحوه ارائه شما مهمترین عامل محسوب می شود. در این راستا اکثر افراد به نحوی خود را معرفی می‎ کنند که هیچ‎ گونه جذابیتی برای مخاطب نداشته و اطلاعاتی محسوب می شود که می ‎توان در جست و جوی ساده نیز متوجه آنها شد. در این راستا با توجه به این امر که برخورد اول بسیار مهم است، شما باید شخصیت قابل اعتماد و صمیمی را از خود نشان دهید. در این راستا چند نکته را بررسی خواهیم کرد که به بهبود معرفی، کمک خواهد کرد. در این رابطه فراموش نکنید که در حال حاضر، محتواهای ویدئویی در صدر علایق افراد قرار دارد. به همین خاطر ضروری است تا فرمت کار شما نیز به این صورت باشد، با این حال اضافه کردن متن به سایت اصلی نیز می‎ تواند کاربردی باشد. درواقع در این بخش شما باید به دنبال ایجاد یک زندگینامه کوتاه از خود باشید. همچنین اضافه کردن آن به صفحه لینکدین نیز اقدامی هوشمندانه خواهد بود. 

چگونه معرفی خود به مشتری را جذاب‎تر نماییم

1-دوران کودکی

نکته اشتباهی که بسیاری از افراد به آن اصرار دارند این است که صرفا زمان شروع کاری خود را ذکر می‎ کنند. این امر در حالی است که برای افراد بدون شک جذاب خواهد بود که در رابطه با دوران کودکی خود نیز صحبت کنید. با این حال این بخش اگرچه جذاب است، با این حال جزو اولویت‎ ها نبوده و لازم است که تا حد امکان مختصر باشد. برای مثال می ‎توانید تصویری از دوران کودکی خود را نشان داده و اطلاعات مختصری را ارائه دهید. در این راستا سعی کنید تا از علایق خود در زمان کودکی که منجر به فعالیت حال حاضر شده است نیز صحبت نمایید. 

2-رویا و هدف اصلی

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، زمان شکل ‎گیری جدی هدف شما است. در این راستا داستانی برای آن داشته باشید. همچنین از علایق دوران جوانی خود صحبت نمایید که در نهایت شما را به مسیر حال حاضر سوق داده است. درواقع مخاطب در این بخش می ‎خواهد شما روایتگر داستانی باشید که منجر به شکل گرفتن ایده و انتخاب مسیر حال حاضر شده است. 

3-نخستین خودرو 

توجه داشته باشید که شما قرار است تا اقدامی جذاب را داشته باشید. به همین خاطر صحبت از مواردی متفاوت، تاثیر جذابی را خواهد داشت. در این رابطه اولین ‎ها همواره توجهات را به سمت خود جلب می ‎کند. به همین خاطر می ‎توانید از نخستین خودرو خود نام ببرید. در این رابطه توضیحی کوتاه در رابطه با مزیت ‎ها و معایب آن، اقدام شما را تکمیل خواهد کرد. در نهایت نیز ذکر نام خودرو حال حاضر، می ‎تواند اتمام خوبی باشد. 

4-مهارت‎ های دیگر

ممکن است شما بنا به یک دلیل شناخته شده باشید، با این حال این امر به معنای پایانی بر مهارت ‎های شما نخواهد بود. به همین خاطر صحبت در رابطه با سایر مهارت ‎های شما نیز امری اگرچه غیرضروری، اما کاملا جذاب محسوب می شود. در این راستا ممکن است شما در زمینه نقاشی نیز فعالیت‎ هایی را داشته باشید، تحت این شرایط نمایش نمونه کارها، جذابیت کار را بیشتر خواهد کرد. 

5-دستاوردها 

این بخش از جمله موارد کاملا حیاتی بوده و لازم است تا به آن زمان کافی را اختصاص دهید. برای این منظور صرفا نام بردن از جوایز و دستاوردها کافی نبوده و لازم است تا توضیحات پیرامون آن را نیز بدهید. در این بخش صحبت از فرهنگ کاری، اهداف آینده و هر موردی که بابت آن به برند خود افتخار می‎ کنید، بسیار مهم خواهد بود. 

مطلب مرتبط: 7 روش آسان برای معرفی خودتان به یک شخصیت تاثیرگذار

6-بزرگترین اشتباه

این امر که صرفا در رابطه با خوبی ‎ها صحبت کنید، اقدام شما را بیش از حد تبلیغاتی خواهد کرد. به همین خاطر در راستای متعادل کردن، توصیه می شود که از بزرگترین اشتباه خود نام برده و دلیل رخ دادن آن را بیان نمایید. همچنین باید از تاثیر آن بر ادامه روند کاری خود و درس ‎هایی که گرفته ‎اید نیز نام ببرید. اگرچه این امر در ظاهر یک ضد تبلیغ محسوب می شود، با این حال مشاهده فردی که علی رغم شکست و اشتباهات، موفق شده است تا پیشرفت نماید. در جلب اعتمادها تاثیرگذار خواهد بود. درواقع این مسئله، صداقت شما را نشان می ‎دهد. 

7-تفاوت ‎ها 

اگر در دفتر شرکت، فرهنگ کاری کارمندان، شیوه فروش، تولید محصول و به صورت کلی هر چیزی، تفاوت ‎هایی با برندهای دیگر و جریان ثابت وجود دارد لازم است تا از آن نام برده و این موضوع را در ذهن مخاطب ایجاد نمایید که با برندی مواجه هستند که ابدا مشابه سایرین نیست. 

در نهایت به هر میزان که اقدامات مشابه بیشتری را مشاهده کرده باشید، می ‎توانید ایده ‎های بهتر و بیشتری را نیز داشته باشید. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/oaaFeJho
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه