جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

حتما با این جمله مواجه شده‎اید که برای رسیدن به موفقیت، باید از دل شرایط سختی عبور کرد، با این حال این سختی ها برای هر حوزه کاری، متفاوت است. درواقع مصاحبه با بیش از 40 کارآفرین، باعث شد تا به قانونی برسم که زمینه ساز ایجاد این مقاله شده است. درواقع به نظر می رسد تا زمانی که شرایط سخت برای حوزه مدیریت شامل چند حوزه است که اگر آنها را طی نکنید، نمی توانید نسبت به شایستگی خود اطمینان داشته باشید. در ادامه پنج شرایط سختی را بررسی خواهیم کرد که باعث خواهد شد تا به بالاترین جایگاه مدیریتی برسید. 

5 شرایط سختی که هر مدیری باید آن را تجربه کند

1-نادیده گرفته شدن 

یک مدیر بارها مورد بی توجهی قرار خواهد گرفت و این موضوع نخستین بار توسط نزدیک ترین افراد او رخ خواهد داد. چنین شرایطی باعث خواهد شد تا در طول زمان، روحیه خود را ارتقا بخشید. این نکته را به خاطر داشته باشید که براساس اصل تورندیک، افراد تمایلی به انجام کارهایی ندارند که مورد علاقه آنها نیست، با این حال اگر خواهان این امر هستید که در زمینه مدیریت، عملکرد خوبی داشته باشید، لازم است تا فراتر از این قانون رفتار نمایید. درواقع یک مدیر باید خواهان مواجهه با شرایط سخت و اقداماتی باشد که برای او خوشایند نیست. همچنین در مسیر خود ممکن است بارها با پاسخ منفی از سوی افرادی نظیر سرمایه گذارها مواجه شوید که این موضوع باید برای شما به امری کاملا طبیعی تبدیل شود. به صورت کلی افرادی که روحیه حساس دارند، باید این ویژگی را در خود تغییر دهند در غیر این صورت نمی توانند مدیر خوبی باشند. 

مطلب مرتبط: ویژگی های مدیران موفق در شرایط نامطمئن

2-مواجهه با انواع فشارها

یک کارمند تنها کافی است تا اقدامات تعیین شده را انجام دهد. این امر تنها درگیری ذهنی وی خواهد بود، با این حال برای مدیر شرکت این موضوع کاملا متفاوت است. درواقع تصمیمات وی به صورت مستقیم می تواند منجر به بقا و یا نابودی یک برند شود. در این زمینه اگر آستانه تحمل فشارهای مختلف را نداشته باشید و یا نتوانید آن را کنترل نمایید، بدون شک امر مدیریت به کابوس شما تبدیل خواهد شد. در این زمینه لازم است که بتوانید حتی در استرس زاترین شرایط، آرامش خود را حفظ کنید. این امر اگرچه نیازمند کسب تجربه است، با این حال با مطالعه هم می توان به روش های بسیار خوبی دست پیدا کرد. در نهایت اگر قدرت کنترل در این زمینه را نداشته باشید، حتی ممکن است از مسئولیت‏ های خود شانه خالی کنید که بدون شک شرکت را در شرایط بحرانی قرار خواهد داد. 

3-مکالمات پیچیده و سخت

درواقع شما با شرایط مختلفی مواجه خواهید شد که باید با سخنان خود یک موقعیت سخت را مدیریت نمایید. برای مثال ممکن است میان کارمندان درگیری رخ داده و یا روحیه آنها بنا به هر دلیلی تضعیف شده است. تحت این شرایط شما اگر نفوذ کلام لازم را نداشته باشید، بدون شک شرایط بدتر هم خواهد شد، با این حال این امر تنها مختص به مدیریت کارمندان نبوده و شامل موارد متعددی است. برای مثال ممکن است که شما نیاز به پیدا کردن سرمایه گذار داشته باشید با این حال به علت ریسک های موجود، احتمال پاسخ مثبت بسیار کم باشد. این امر از دیگر شرایط سختی است که شما باید بتوانید از عهده آن به خوبی برآیید. درواقع یک مدیر باید قدرت کنترل بسیار بالایی را پیدا کند.

4-تقاضای کمک ‏کردن

یک مدیر به علت این امر که در بالاترین جایگاه شرکت قرار دارد، طبیعی است که تصور نماید کمک گرفتن از سایر افراد تیم، به معنای ضعف باشد، با این حال این تصور باعث می شود که متحمل فشارهای زیادی شوید که خود کیفیت کار را کاهش می دهد. به همین خاطر لازم است تا با غرور خود مواجه شوید و حتی در زمان هایی که نیاز هم نیست، از تیم خود کمک بگیرید. درواقع انجام کارهای به صورت تیمی، نه تنها باعث می شود تا با سرعت بالاتری مواجه شوید. بلکه تنوع در اقدامات و پیشرفت را نیز به همراه دارد. درواقع تا زمانی که برای کمک گرفتن احساس بدی را دارید، زمینه رشد مدیریت شما محدود خواهد بود. 

مطلب مرتبط: چگونه سخت ترین شرایط را سپری کردیم

5-ایجاد تعادل میان کار و زندگی شخصی

با توجه به مسئولیت‏ های متعدد یک مدیر، از دست رفتن زندگی شخصی یکی از موارد رایج محسوب می شود. درواقع بسیاری از مدیران در ایفای نقش های خود به عنوان یک همسر، پدر و... با مشکلات متعددی مواجه می شوند. این موضوع نیز از دیگر شرایط سختی است که شما باید با آن مواجه شوید. در این زمینه شما باید به الگویی دست پیدا کنید که باعث ایجاد تعادل میان کار و زندگی شخصی خواهد شد. نکته‏ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ایجاد تعادل به معنای آن نیست که زمانی مساوی را به هر یک از آنها اختصاص دهید. درواقع این امر به معنای تلاش برای انجام درست نقش ها است. درواقع ممکن است شما اقداماتی را انجام دهید که تاثیر حتی یک ساعت در کنار خانواده بودن، بیشتر از چندین ساعت باشد. برای درک بهتر این موضوع، توصیه می شود که مقالات مرتبط با آن را مطالعه نمایید. این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که هیچ دستاوردی در زمینه کاری اگر به قیمت از بین رفتن خانواده باشد، ارزشمند نخواهد بود. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4C1YgRwS
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه