پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

مدیریت به سبک مربیان ورزشی

1 سال پیش ( 1402/3/7 )
نویسنده : داوگ والنر   مترجم : امیر آل علی  

تصور بسیاری از افراد در رابطه با یادگیری اصول مدیریت این است که تنها با استفاده از کتاب ها و تجربه کردن، می توان به سطح دلخواه دست پیدا کرد. این امر در حالی است که شما از هر نمونه مدیریتی، می توانید نکات بسیار کاربردی را استخراج کرده و با رعایت آنها، عملکرد خود را دگرگون سازید. در این رابطه یک مثال ساده و قابل فهم، مدیران ورزشی هستند. این مثال به علت جذابیت حوزه ای که دارد، بدون شک مورد علاقه هر فردی بوده و در این زمینه تنها کافی است با تکنیک های آنها آشنا شوید. این موضوع یکی از موثرترین رویکردها در زمینه بهبود وضعیت مدیریتی محسوب می شود که در ادامه برترین موارد بررسی خواهد شد. 

1-بدون نقشه مشخص بازی را شروع نکنید 

مدیریت به سبک مربیان ورزشی

از جمله نخستین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که یک تیم هیچ گاه بازی را بدون تعیین نقشه شروع نمی کند. درواقع این امر بیانگر نحوه بازی کردن تمامی افراد تیم می باشد و نتیجه نهایی، به کیفیت آن بستگی خواهد داشت. این موضوع را همواره به خاطر داشته باشید که یک نقشه کلی، ابدا کارساز نبوده و شما باید برای تمامی دقایق و شرایط احتمالی، آماده باشید. در این رابطه شما تنها نباید به داده ها و دانسته های خود اکتفا کنید. درواقع یک مربی موفق، با بازیکنان خود نیز ارتباط مستقیم دارد و این امر باعث می شود تا بداند از هر یک از آنها چگونه بهترین بازی ممکن را بگیرد. درواقع شما مسئولیت در برابر عملکرد تمامی افراد تیم داشته و نباید خود را محدود به یکسری بخش ها نمایید. کلید اصلی در موفقیت یک نقشه این است که هدف به خوبی مشخص و برای افراد تشریح شده باشد. تحت این شرایط در صورتی که نقشه مناسبی را انتخاب کرده باشید، احتمال موفقیت بسیار بالا خواهد بود. 

مطلب مرتبط: مدیریت به سبک مدیران برکشایر هاتاوی

2-انعطاف پذیری اصلی حیاتی محسوب می شود 

واقعیت این است که در جهان به شدت متغیر حال حاضر، نمی توان نسبت به هیچ چیز اطمینان کافی را داشت. در بازی ها نیز این موضوع صادق بوده و این احتمال بسیار قوی است که همه چیز مطابق انتظار جلو نرود. برای مثال مصدومیت یک بازیکن کلیدی در ابتدای بازی، یکی از موارد رایج محسوب می شود. تحت این شرایط اگر انعطاف پذیری لازم نسبت به شرایط را نداشته باشید، بدون شک همه چیز از دست خواهد رفت. در این زمینه یک مثال بارز را می توان ویروس کرونا نام برد که تمام جهان را به خود درگیر کرد. در این زمینه شرکت هایی که موفق نشدند خود را با شرایط جدید سازگار نمایند، به سرعت از بازار کنار رفته و با ورشکستگی مواجه شدند. این امر در حالی است که برخی از شرکت ها حتی با سودهای بیشتری در مقایسه با قبل از این اتفاق نیز همراه شدند. به همین خاطر انعطاف پذیر بودن در تمامی بخش ها، امری کاملا حیاتی است که نه فقط برای رشد، بلکه در زمینه بقا نیز کاربرد دارد. به بیان دیگر می توان این موضوع را عنوان کرد که نقشه های جایگزین به مهمی مورد انتخاب شده اصلی است. 

3-تیم مهمتر از فرد است 

اگرچه در هر تیم افرادی هستند که درخشان تر از سایرین ظاهر می شوند و از آنها تحت عنوان ستاره های اصلی نام برده می شود، با این حال این موضوع نباید باعث شود که اهمیت آنها از کل تیم، فراتر رود. درواقع این تیم است که برای شما نتیجه لازم را به همراه خواهد داشت و بدون کار تیمی، حتی درخشان ترین افراد نیز نمی توانند کار خاصی را انجام دهند. به همین خاطر رهبران بزرگ همواره تلاش می کنند تا روحیه برابری را در تیم خود ایجاد نمایند و تمایل برای همدلی را نیز افزایش دهند. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر تیم از نقاط قوت و ضعف خاص خود برخوردار است که باید به صورت مداوم به دنبال بهبود باشید، در غیر این صورت در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، حتی امکان حفظ جایگاه خود را نیز نخواهید داشت. 

تیم مهمتر از فرد است

4-برنده شدن تنها ملاک موفقیت نیست 

درواقع تنها ملاک واقعی برای موفقیت این است که اطمینان داشته باشید که در مسیر پیشرفت قرار دارید. برای مثال یک تیم ممکن است در فصل گذشته، در رده های پایین باشد و امسال رده های بالاتر را به دست آورد. اگرچه در مقایسه با تیم های اول تا سوم، می توان گفت که شکست رخ داده است. با این حال در نگاه واقعی، این تیم موفقیت خود را به دست آورده و لازم است تا شرایط هر تیمی، به صورت جداگانه بررسی شود. درواقع شما باید اجازه دهید که منطق به جای احساسات تصمیم بگیرد. در این زمینه هیچ برندی نمی تواند یک ساله، اتفاق خارق العاده ای را رقم بزند. با این حال در طول زمان، کسب هر عنوانی دور از ذهن نخواهد بود. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اهداف خود را به صورت حقیقی تعیین نمایید تا قابل دسترسی باشند. به صورت کلی هنگامی که از قرار داشتن در مسیر درست اطمینان دارید، دیگر برنده شدن و شکست خوردن برای شما معنای دیگری را پیدا خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: مدیریت به سبک سرالکس فرگوسن

5-بررسی جدول امتیازات مهم است

مربی یک تیم به صورت مداوم وضعیت سایر رقبا را از طریق نتایج به دست آمده و موقعیت تیم ها در جدول، مورد بررسی قرار می دهد. این امر کمک می کند تا آنها به درک بهتری از اوضاع و اقداماتی که باید انجام شود، برسند. در کسب و کار نیز بررسی مداوم رقبا بسیار مهم بوده و کمک می کند تا به درک لازم از وضعیت بازار دست پیدا کنید. در این رابطه فراموش نکنید که حتی از رقبای اصلی نیز می توان نکات بسیار خوبی را آموخت و با بررسی آنها متوجه نقاط ضعف و قوت هر یک خواهید شد که راهگشای مسیر می باشد. 

6-اعضا باید نقش ها را بدانند 

در تیم این موضوع بسیار مهم است که افراد در کنار قانع شدن نسبت به مسئولیت ها از نقش هم تیمی ها نیز آگاه باشند. این امر در درک بهتر بازی کمک شایانی می کند. برای مثال هنگامی که دفاع کردن در برابر یک بازیکن وظیفه فردی دیگر است، دیگر افراد دلیلی برای ترک موقعیت اصلی خود نخواهند داشت و این امر به نظم بازی، کمک می کند. در رابطه با برندها نیز این فضا حاکم بوده و تمامی کارمندان باید چنین اطلاعاتی را داشته باشند. این امر در نحوه عملکرد و پوشش افراد نسبت به یکدیگر، تعیین کننده خواهد بود. 

7-به تیم خود اعتماد کنید و این روحیه را به دیگران نیز انتقال دهید 

اگر یک مربی به بازیکنان و در نگاه کلی تر به تیم خود اعتماد نداشته باشد، عملا انجام هیچ اقدامی ممکن نخواهد بود. این موضوع در وضعیت روحیه بازیکنان نیز تاثیر بسزایی را به همراه دارد. با این حال این امر تنها مزیت اعتماد کردن به بازیکنان نبوده و چنین روحیه ای باعث می شود تا بازیکنان به مربی و هم تیم های خود نیز چنین حسی را داشته باشند. تحت این شرایط انجام هر تاکتیکی امکان پذیر بوده و تیم می تواند فراتر از انتظارات ظاهر شود. مدیران شرکت ها نیز باید چنین اقدامی را در دستور کار خود قرار دهند تا فرهنگ اعتماد به خوبی در شرکت نهادینه شود. درواقع بهترین جوهای کاری از محیط هایی ساطع می شود که روحیه کار تیمی بالایی را دارند. 

8-انگیزه را جدی بگیرید 

از دیگر مواردی که باید مورد توجه جدی داشته باشید این است که انگیزه بالایی را در تیم خود ایجاد نمایید. در این زمینه شما یک مسابقه را بدون هیاهوی تماشاچیان در نظر بگیرید که بدون شک در عملکرد دو تیم، تاثیر منفی به همراه دارد. با این حال در شرکت ها خبری از تماشاچی نبوده و این مسئولیت برعهده مدیر شرکت محسوب می شود. درواقع شما باید به اقداماتی نظیر نمایش رضایت مشتریان و اقداماتی نظیر پاداش دادن، انگیزه کار کردن در تیم خود به صورت مداوم افزایش دهید. 

انگیزه را جدی بگیرید

9-ارتباط مداوم داشته باشید 

یک مربی در طول بازی در کنار خط حضور مستقیم دارد و تلاش می کند تا نظارت کافی بر عملکرد تیم خود داشته باشید. جدا از تمامی مزیت های این اقدام، احساس حضور مربی خود عامل انگیزشی بزرگی محسوب می شود که در روحیه تیم تاثیرگذار است. این امر در حالی است که در بسیاری از شرکت ها این موضوع مشاهده می شود که مدیران تنها تا قبل از شروع یک پروژه در کنار تیم خود بوده و پس از آن کاملا جدا می شوند. این امر در حالی است که شما باید ارتباط مداومی با تمامی کارمندان خود داشته باشید و با این اقدام به درک بهتری از نیازها و مراحل کار، دست پیدا کنید. این موضوع را فراموش نکنید که ممکن است شما به واسطه دید همه جانبه ای که نسبت به عملکردها و مسائل دارید، متوجه نکات و اتفاقاتی شوید که می تواند مسیر یک پروژه را به صورت کامل تغییر دهد. 

مطلب مرتبط: مدیریت به سبک ستاره های دنیای ورزش

10-همواره به دنبال بهبود باشید 

از دیگر مواردی که باید رعایت نمایید این است که هیچ تیمی نمی تواند با یک ترکیب ثابت و تاکتیک، برای همیشه برنده باشد. به همین خاطر هر ساله شاهد این موضوع هستیم که تعدادی از بازیکنان خارج و تعدادی بازیکن جدید جذب می شوند. شدن این موضوع نیز کاملا وابسته به وضعیت تیم دارد. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بهبود پیدا کردن تنها شامل یکی دو بخش نبوده و لازم است تا پیشرفت کردن در تمامی زمینه ها، مشهود باشد. در این رابطه طبیعی است که مسیر پیشرفت شامل اهداف بلندمدت و کوتاه مدت باشد. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/EnUkXvY8
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه