شنبه, ۱۸ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۰ / Sat, 8 May(5) 2021 /
           
فرصت امروز

در شرایطی كه بسیاری از افراد تصور می كنند كه محدودبودن به یك شبكه باعث خواهد شد تا با تمركز، در نهایت به موفقیت بالاتری دست پیدا كنند، با این حال آمارها خلاف این موضوع را به اثبات می رساند. درواقع اكثر یوتیوبرهای موفق، صفحه‎ای در سایر شبكه ها خصوصا اینستاگرام دارند. علت این امر نیز به این خاطر است كه هر شبكه، محدودیت های خاص خود را دارد. درواقع در یوتیوب شما نمی توانید فعالیت چندانی بر روی عكس و متن داشته باشید. این امر در حالی است كه اینستاگرام شبكه ای بر پایه ارسال عكس بوده و در آن می توانید بخش های دیده نشده نظیر پشت صحنه، اتفاقات روزانه و هر ایده دیگری را به اجرا درآورید. نكته جالب دیگر این است كه بسیاری از افراد به واسطه شهرت به دست آمده در اینستاگرام، وارد یوتیوب شده اند. فعالیت در اینستاگرام نیز به مراتب ساده تر از یوتیوب است. به همین خاطر زمان چندانی را از شما نمی گیرد. در ادامه به ذكر برخی از نكات خواهیم پرداخت كه باعث می شود تا در اینستاگرام خود نیز سریعا به مخاطبان بالا دست پیدا كنید. 

1-برنامه‎ زمانی داشته باشید 

این امر كه اینستاگرام به نوعی پایگاه اقدامات خارج از موارد اصلی شما محسوب می شود، نباید باعث كم توجهی باشد. در این زمینه شما باید برنامه زمانی ارسال محتوا داشته باشید. درواقع هیچ چیز مهمتر از نظم كاری نبوده و در صورتی كه این اصل را رعایت نكنید، سایر موارد كم اثر خواهند بود. این نكته را به خاطر داشته باشید كه برنامه زمانی كاربردی خواهد بود كه شما اهداف را به خوبی تعیین كرده باشید. 

2-در هر شبكه صفحات دیگر را تبلیغ نمایید

این امر كه در یوتیوب خود صفحه اینستاگرام را معرفی نمایید، امری بسیار مهم خواهد بود. نكته ای كه باید به آن توجه داشته باشید این است كه به صورت خلاصه، تفاوت اقدامات خود در اینستاگرام و یوتیوب را شرح دهید. این موضوع باعث خواهد شد تا امكان جذب مخاطبان جدید، به مراتب ساده تر شود. در كنار این موضوع فراموش نكنید كه مهمترین بخش اینستاگرام، قابلیت استوری است كه باید هر روز از آن استفاده نمایید. در این زمینه بررسی اقدامات انجام شده از سوی سایر افراد نیز یك راهكار حرفه ای خواهد بود. 

مطلب مرتبط: 4 نکته بازاریابی مهم که از یوتیوبرهای جوان می توان آموخت

3-با افراد ارتباط بگیرید 

تا زمانی كه بخواهید تنها در مسیر رشد قدم بردارید، بدون شك سرعت كار كند خواهد بود. این امر در حالی است كه با همكاری، همه چیز ساده تر خواهد شد. در این راستا شناسایی و ارتباط برقرار كردن با افراد مختلف در اینستاگرام به مراتب ساده تر از یوتیوب است. درواقع حتی یك همكاری، می تواند زمینه جذب مخاطبان جدید را به همراه داشته باشد. این نكته را نیز به خاطر داشته باشید كه امروزه مخاطب خواهان این امر است كه نسبت به تولیدكننده محتوای محبوب خود، اطلاع بیشتری را داشته باشد. تحت این شرایط اینستاگرام می تواند به نزدیك تر شدن با مخاطبان كمك بسیاری را نماید. 

به صورت کلی استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، باعث خواهد شد تا شما امکان انجام اقدامات بیشتری را داشته باشید که در کانال تخصصی، عملا امکان پذیر نخواهد بود. همچنین می توانید از مخاطبان موجود در یک شبکه، برای رشد سریع تر صفحه خود استفاده نمایید. برای درک بهتر این موضوع، توصیه می شود که چند مورد از یوتیوبرهایی که به این شیوه رفتار می کنند را مورد بررسی قرار دهید. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4kQhXUv1
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه