دوشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Mon, 29 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز

مسئله فرسودگی شغلی برای بسیاری از مدیران معمایی حل نشدنی محسوب می شود. بسیاری از کارمندان پس از مدت زمانی کوتاه فعالیت در یک شرکت دیگر انگیزه کافی برای ادامه کار را ندارند. این امر مشکلات زیادی پیش روی آنها قرار می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال معرفی خودتان به عنوان مدیری حرفه ای هستید، باید اول از همه مسئله مربوط به فرسودگی شغلی را حل و فصل نمایید. 

شمار فزاینده ای از کارآفرینان و کارمندان در شرکت های مختلف نسبت به کار سخت تر در طول روز تمایل نشان می دهند. این امر حتی تا نیمه های شب نیز ادامه پیدا می کند. با این حساب بسیاری از برندها در عمل کارمندانی بسیار سختکوش دارند. نکته مهم در این میان عدم رشد بهره وری کارمندان در چنین شرایطی است. به این ترتیب کسب و کارها به طور مداوم با مشکل ناتوانی برای بهبود عملکردشان در این رابطه مواجه هستند. 

بی شک کاهش بهره وری در پی ساعت های کاری بیشتر امر عجیبی محسوب می شود. هدف اصلی در این مقاله بررسی این مشکل در رابطه با چالش فرسودگی شغلی است. اگر شما هم در محل کار با چنین مشکلی رو به رو هستید، هرگز نکات مورد بحث در این مقاله را از دست ندهید. 

مطلب مرتبط: 4 نشانه فرا رسیدن زمان مناسب برای تغییر شغل

مسئله اصلی در رابطه با کار زیاد مربوط به تاثیر برعکسش بر روی بهره وری است. اگر شما تا نیمه های شب مشغول رسیدگی به کارهای شرکت باشید، نه تنها کیفیت کاری خوبی از خودتان ارائه نخواهید داد، بلکه به مرور در طول روزهای بعدی نیز انگیزه و حوصله تان برای کار بهتر کاهش پیدا می کند. درست به همین خاطر شما باید فکری به حال این وضعیت نمایید. 

بدون تردید هر کارآفرینی برای مقابله با شرایط ناشی از فرسودگی شغلی یک استراتژی مشخصی دارد. با این حال توصیه ما در این بخش در چند گزینه خلاصه می شود. بنابراین در کنار راهکارهای خودتان به این موارد نیز توجه نشان دهید:

•    ایجاد فضایی امن برای کارمندان: بسیاری از کارمندان به دلیل حضور در در فضایی پر از استرس همیشه با مشکل رو به رو هستند. این امر پس از مدت زمانی کوتاه تمام انگیزه کارمندان را از بین می برد. اگر شما به دنبال مقابله با فرسودگی شغلی خود یا کارمندان تان هستید، اولین اقدام در این راستا کاهش استرس کاری و همچنین ایجاد فضایی امن برای کارمندان است. شما با چنین کاری شرایط لازم برای فعالیت کارمندان تان در محیطی مناسب را فراهم خواهید کرد. 

•    همدردی با کارمندان در شرایط مختلف: بروز شرایط بحرانی کرونا برای بسیاری از کسب و کارها تجربه ای دردناک محسوب می شود. کارمندان در این میان به دلیل افزایش فشار کاری در معرض مشکلات بسیار زیادی هستند. شاید شما به عنوان مدیر شرکت توانایی حل تمام مشکلات کارمندان تان را نداشته باشید، اما دست کم همدردی با آنها ایده خوبی خواهد بود. چنین امری حمایت شما از کارمندان تان را نشان داده و به آنها برای ادامه همکاری با شرکت تان کمک خواهد کرد. اگر شما به این موضوع توجه لازم را نشان ندهید، هرگز شانسی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان پیدا نخواهید کرد و به طور مداوم بهترین کارمندان تان شرکت را ترک می کنند. 

•    رفع نیازهای فوری کارمندان: هر کارمندی برای عملکرد مناسب در شرکت برخی از نیازهای اولیه دارد. اگر شما به یک طراح گرافیک رایانه ای مناسب ندهید، بدون شک هیچ کاری از دستش ساخته نیست. درست به همین خاطر باید همیشه در تلاش برای رفع نیازهای اصلی کارمندان شرکت باشید، در غیر این صورت فرسودگی شغلی آنها شدت بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد. در صورتی که شما به طور فوری توانایی حل مشکلات کارمندان تان را ندارید، باید دست کم اطلاع رسانی دقیق داشته باشید. این امر نقش مهمی در امیدواری کارمندان خواهد داشت.

مطلب مرتبط: 4 نشانه الزامی بودن تغییر شغل

•    توجه به سلامت روحی و روانی کارمندان: مشکلات کارمندان در محل کار همیشه نشانه های مشخصی ندارد. بسیاری از کارمندان به دلیل مواجهه با مشکلات روحی و روانی در پی کار پرفشار یا همکاری با برندتان تصمیم به ترک شرکت می گیرند. بنابراین باید همیشه راهکاری برای کاهش تاثیرات منفی روانی کار در شرکت تان داشته باشید. ساده ترین نکته در این میان تقویت فرهنگ بیان مشکلات در شرکت است. به این ترتیب اگر کارمندی با مشکل در کسب و کارش رو به رو باشد، بدون دغدغه آن را مطرح کرده و امکان حل و فصلش فراهم خواهد شد. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/i3NFdQ0l
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه