پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

کارآفرینان و مدیران در یک سال و نیم اخیر شرایط بسیار عجیبی را پشت سر گذاشته اند. نظم محیط کار در طول این مدت به طور کامل برهم خورده است بنابراین نباید انتظار پیگیری امور مانند گذشته در عرصه کسب و کار را داشته باشیم. نکته مهم در این میان موفقیت اغلب مدیران بی نظم در شرایط کنونی است. بسیاری از مدیران در زمینه ساماندهی وضعیت کسب و کارشان به طور طبیعی نظم خاصی را دنبال نمی کنند. این امر شاید برای یک مدیر کلاسیک بسیار عجیب باشد، اما مدیران امروزی به این امر عادت کرده اند. 

آینده دنیای کسب و کار در دستان مدیران شلخته و نامنظم است. یکی از دلایل این امر تجربه استرس و نگرانی های مداوم کمتر از سوی این دسته از مدیران است. وقتی سطح استرس میان مدیران کمتر باشد، توانایی ساماندهی وضعیت برند از سوی آنها به شدت افزایش خواهد یافت.

چرا مدیران شلخته آینده دنیای کسب و کار را شکل می دهند

هدف اصلی در این مقاله بررسی دلیل موفقیت مدیران شلخته است. این امر با مرور برخی از دلایل برتری آنها در مقایسه با دیگر مدیران و همچنین تغییرات محیط کسب و کار پیگیری خواهد شد. 

تمایل بالا برای تغییر 

مدیران شلخته تمایل بالایی برای تغییر دارند. امروزه یکی از دلایل اصلی بی میلی مدیران برای تغییر در شیوه های فعالیت شان مربوط به عادت های قدیمی شان است. مدیران شلخته از آنجایی که نظم مشخصی برای مدیریت برند مدنظر ندارند، کمتر درگیر این عادت ها می شوند. این امر به آنها فرصت استقبال از هر نوع تغییری را می دهد. نکته جالب اینکه در این میان تفاوتی میان تغییرات ارادی و تحمیلی از سوی محیط کسب و کار نیست. 

مطلب مرتبط: ویژگی های مدیران موفق در شرایط نامطمئن

بسیاری از مدیران کلاسیک در محیط کار فقط درباره کسب و کار صحبت می کنند. این امر فضای شرکت را به شدت جدی می سازد. براساس مطالعه ما در موسسه Entrepreneur، کارآفرینانی که تمایل بالایی برای صحبت های عادی در محیط کار دارند، در ایجاد فضای صمیمی در محل کار موفقیت بیشتری خواهند داشت. دلیل این امر تمایل کارمندان برای صحبت درباره نکات مختلف در محیط کار است. اگر کارمندان فرصت صحبت های دوستانه با هم را داشته باشند، ارتباط شان با یکدیگر به شدت بهبود خواهد یافت بنابراین نیازی برای نگرانی درباره صحبت های غیرکاری در محیط کار نخواهد بود. 

توجه کمتر به فرآیندها و تمرکز بر روی نتایج

مدیران کلاسیک اغلب اوقات بر روی فرآیندهای کاری متمرکز می شوند. این امر به معنای تلاش برای اصلاح فرآیندها به منظور دستیابی به موفقیت کاری است. در نقطه مقابل مدیران شلخته حضور دارند. این دسته از مدیران تمایلی برای توجه به فرآیندها ندارند. شما در شرکت های تحت مدیریت این دسته از افراد امکان پیگیری هر نوع فرآیند کاری را دارید، اما در نهایت نتیجه کاری تان باید استاندارد باشد. 

مدیران شلخته فقط به دنبال نتایج مناسب هستند. این امر برای آنها مطلوبیت بسیار زیادی دارد. وقتی کسب و کارهای بسیار زیادی در طول یک سال اخیر فرآیند دورکاری را در پیش گرفتند، یکی از مشکلات اصلی برای مدیران کلاسیک ناتوانی برای پیگیری فرآیندهای کاری کارمندان شان بود. 

این امر برای مدیران شلخته هیچ مسئله ای ایجاد نکرد بنابراین در اینجا مدیران شلخته که اغلب مورد تمسخر مدیران کلاسیک قرار می گیرند، دست بالاتر را دارند. 

پذیرش ناتوانی ها و بی اطلاعی ها در محیط کسب و کار

مدیران کلاسیک در تلاش برای آگاهی همه چیز و یادگیری تمام مهارت های ممکن هستند. در نقطه مقابل مدیران شلخته توجهی به این نکات ندارند. آنها فقط در صورت نیاز به دنبال یادگیری مهارت های تازه هستند. همین امر نیز برای آنها زمان زیادی به منظور تمرکز بر روی امور کاری فراهم می کند. 

پذیرش ناتوانی ها و همچنین ناآگاهی از مهارت های تازه عرصه کسب و کار برای بسیاری از کارآفرینان دشوار است، با این حال مدیران شلخته در این زمینه هیچ ناراحتی ای ندارند. آنها فقط به دنبال مدیریت کسب و کارشان به شیوه مطلوب هستند. در این میان اگر نیاز باشد، برخی از مهارت‎های تازه را نیز یاد خواهند گرفت. در غیر این صورت به همان شیوه جاری شان اقدام به مدیریت کسب و کار خواهند کرد.

مطلب مرتبط: مدیران موفق چه ویژگی هایی دارند

تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت کسب و کار یک امر دلبخواهی است. هدف اصلی در این مقاله معرفی شیوه ای تازه در مدیریت کسب و کار برای آشنایی شما با آن بود. اگر شما نیز به شیوه مدیریت مدرن و فاقد نظم مشخص علاقه دارید، توجه به مزیت های آن و شیوه های مورد بحث در این مقاله برای تان کاربردی خواهد بود. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/6v2kylTB
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه