پنج شنبه, 23 مرداد 1399 - 10:00

اگرچه بسیاری عقیده دارند که کوچک بودن تیم شرکت، یک مزیت بزرگ محسوب می‎ شود، با این حال واقعیت این است که در کنار مزیت ها، معایبی نیز وجود دارد، با این حال سوال اصلی این است که چگونه می ‎توان بهترین راندمان کاری ممکن را داشت. در ادامه به بررسی راز رسیدن به چنین سطحی خواهیم پرداخت.

1-از تکنولوژی غافل نشوید

توصیه تیم کاری کوچک

با توجه به کوچک بودن تیم شرکت، شما تنها زمانی می‎ توانید راندمان کاری خوبی داشته باشید که از راهکارهای مختلف استفاده کنید. در این رابطه استفاده از تکنولوژی، مهمترین اقدام خواهد بود. در این راستا توصیه می‎ شود که تحقیقات مداومی را داشته باشید. علت این امر به این خاطر است که همواره موارد جدیدتری معرفی می‎ شود که ممکن است وضعیت شرکت را در موقعیت به مراتب بهتری قرار دهد. در نهایت فراموش نکنید که تنها در اختیار داشتن ابزار کافی نبوده و شما باید به مهارت کافی در استفاده از آنها نیز دست پیدا کنید. این امر باعث خواهد شد تا شانس موفقیت شما بسیار بالا باشد.

2-تحقیقات منظمی داشته باشید

شما فرصت کافی برای اشتباه را نخواهید داشت. درواقع با توجه به کوچک بودن تیم شرکت، تمامی اقدامات توسط افراد حاضر، انجام خواهد شد. تحت این شرایط تصمیمات اشتباه با نتایج منفی به مراتب بیشتری همراه خواهد بود. در این راستا توصیه می شود که همواره تحقیقات زیادی را داشته باشید تا در نهایت تصمیمات شما، بهترین گزینه موجود، محسوب شود. در این راستا توجه به اقدامات انجام شده و استفاده از تجربیات برندهای مشابه نیز کاملا کارساز خواهد بود.

3-برنامه ‎ریزی را جدی بگیرید

نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به تاخیر افتادن انجام یک پروژه، به علت درگیر شدن تمامی افراد تیم شرکت، باعث خواهد شد تا انجام اقدامات آتی نیز با مشکل مواجه شود. در این راستا ضروری است تا همواره برطبق یک برنامه دقیق رفتار کنید. درواقع برنامه شما تحت هر شرایطی باید اجرا شود و در این رابطه مدیر شرکت، نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

مطلب مرتبط: 8 نکته در راستای تقویت کار تیمی

4-روحیه تیم خود را در سطحی مطلوب نگه دارید

این امر یک واقعیت است که در تیم ‎های کوچک، افراد مجبور به فعالیت بیشتری هستند. تحت این شرایط آنها فشار بالاتری را نیز خواهند داشت. در این رابطه ضروری است تا روحیه تیم شما در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. در غیر این صورت، راندمان کاری آنها روندی نزولی پیدا خواهد کرد. در کنار این موضوع توجه داشته باشید که لازم است تا به عنوان مدیر شرکت، شما نیز بخشی از اقدامات را انجام دهید. درواقع وظیفه شما صرفا مدیریت تیم نبوده و به علت کوچک بودن شرکت شما، اقدامات مدیریتی به مراتب کمتری را خواهید داشت. تحت این شرایط توصیه می ‎شود که بخشی از اقدامات را شخصا انجام دهید.

5-اصل پارتو را رعایت نمایید

برطبق این اصل 80 درصد سودآوری یک شرکت تنها از 20 درصد مشتریان به دست می ‎آید. تحت این شرایط ضروری است که تمرکز اصلی خود را بر روی آنها قرار دهید تا امکان پیشرفت شرکت، مهیا باشد. در این راستا شناسایی این افراد بسیار مهم بوده و لازم است تا آمارهای خود را بررسی نمایید.

6-آزادی عمل را جدی بگیرید

تمامی افراد تیم شرکت باید آزادی خوبی را داشته باشند. در غیر این صورت امکان انجام اقدامات میسر نخواهد بود و کارمندان شما رضایت کافی را نخواهند داشت. در این رابطه توصیه می ‎شود که به کارمندان خود اجازه دهید تا ارتباط خوبی را با شما داشته باشند و آزادانه نظرات خود را مطرح کنند. همچنین شما باید صرفا به نتایج توجه داشته و افراد را در نحوه انجام اقدامات، کاملا آزاد بگذارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید