جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز
دورکاری و سرمایه گذاری بر روی بهترین تجهیزات

چه تجهیزاتی برای دورکاری در خانه نیاز است؟

9 ماه پیش ( 1400/2/6 )

ویروس کرونا نحوه زندگی اغلب مردم را تغییر داده است. امروزه فرآیند دورکاری یکی از گزینه های رایج در میان کارآفرینان و کارمندان محسوب می شود. باتوجه به وضعیت کنونی بحران کرونا پایان یافتن این مسئله دست کم تا پایان سال جاری میلادی محتمل به نظر نمی رسد. دورکاری در این میان بدل به یکی از گزینه های رایج برای کسب و کارها شده است. این گزینه امکان ادامه روند فعالیت کسب و کارها در شرایط کنونی را فراهم می سازد. 

وضعیت کرونایی فقط بر روی اهالی کسب و کار تاثیر منفی نگذاشته است، اکنون مراکز آموزشی نیز فعالیت شان را به صورت دورکاری دنبال می کنند. این امر به معنای عدم حضور دانشجویان و دانش آموزان در مراکز تحصیلی است. دورکاری یکی از ترندهای اجتناب ناپذیر در آینده نزدیک است. البته همین حالا نیز بسیاری از برندها این گزینه را مورد استفاده قرار می دهند. 

اگر قرار بر فعالیت از خانه در طول روز باشد، باید نسبت به نکات جانبی برای کار بهتر توجه نماییم. بسیاری از دفترهای کاری دارای تجهیزات بسیار حرفه ای هستند. این امر برای کارآفرینان و کارمندان تجربه بسیار لذت بخشی فراهم می سازد. بدون تردید در خانه امکان فراهم سازی این نکات نیست بنابراین دورکاری اغلب اوقات همراه با کیفیت کاری اعضای شرکت است. اگر شما هم در زمینه دورکاری فعالیت دارید، باید نسبت به تهیه برخی از نیازهای اساسی برای فعالیت بدون دسترسی به تجهیزات دفتر کار آماده شوید. در ادامه برخی از مهمترین تجهیزات برای سرمایه گذاری در فرآیند دورکاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: بهبود بهره وری در فرآیند دورکاری

1.    شروع با یک میز مناسب

کارمندان و کارآفرینان اغلب ساعت های روز را در پشت میزهای شان سپری می کنند. این امر به معنای اهمیت میز کاری است. همانطور که پیش از این بیان کردیم، تجهیزات شرکت ها دارای کیفیت بسیار زیادی است. این امر شامل میزهای کاری نیز می شود. وقتی افراد در خانه های شان هستند، باید نسبت به تهیه دست کم یک میز مناسب برای دورکاری اقدام نمایند. شاید برخی از کسب و کارها در فرآیند خرید چنین تجهیزاتی به کارمندان شان کمک نمایند، اما حتی اگر این امر را نیز مدنظر نگیریم، باز هم نیاز به تهیه یک میز مناسب ضروری است. 

خوشبختانه امروزه انواع میز برای خرید در دسترس است. این امر بودجه متغیر اغلب مردم را نیز پشتیبانی می کند. مهمترین مسئله در این میان توجه به راحتی میزهای موردنظر است. این امر اهمیت اساسی برای کسب و کارها خواهد داشت. اگر یک میز راحت باشد، ساعت های کاری برای افراد  بدل به نوعی عذاب نخواهد شد. 

بدون تردید میزهای بسیار زیادی برای تهیه وجود دارد. توصیه ما در این بخش توجه به میزهای تاشو و کم حجم است. این امر برای خانه های کوچک اهمیت زیادی دارد، با استفاده از چنین میزهایی دیگر فضای زیادی از خانه بدل به دفتر کار نخواهد شد. 

2.    خرید صندلی برای تکمیل تجربه دورکاری مطلوب

صندلی یکی دیگر از تجهیزات مهم برای سرمایه گذاری در فرآیند دورکاری است. اغلب مردم ساعت های زیادی از روز را بر روی صندلی سپری می کنند. کیفیت صندلی و راحتی اش برای تجربه کاری مناسب اهمیت بالایی دارد. درست مانند میز، در اینجا نیز گزینه های بسیار زیادی پیش روی افراد قرار دارد بنابراین با توجه به بودجه در دسترس تان باید اقدام به خرید یک صندلی مناسب نمایید. 

امروزه برخی از شرکت های تولیدی اقدام به عرضه میز و صندلی در کنار هم می کنند. اغلب اوقات خرید میز و صندلی در قالب یک مجموعه همراه با تخفیف مناسبی است. این امر برای کارمندان درگیر در فرآیند دورکاری مزیت زیادی از نظر مالی به همراه خواهد داشت.

شاید برخی از کسب و کارها در فرآیند دورکاری اجازه انتقال برخی از تجهیزات شرکت مانند صندلی و میز به منزل کارمندان را بدهند. نکته مهم در این میان فضای در دسترس افراد در خانه است. اگر فضای اندکی داشته باشید، میزهای اداری بزرگ به کارتان نخواهد آمد بنابراین در این زمینه باید هوشمندانه عمل نمایید. در غیر این صورت به یکباره بخش قابل ملاحظه ای از خانه تان بدل به دفتر کار خواهد شد. 

اغلب میزها و صندلی های مخصوص گیمینگ دارای شباهت بالایی با صندلی های اداری از نظر راحتی هستند. البته چنین صندلی هایی حجم کمتری را نیز اشغال می کنند بنابراین کاربرد بسیار زیادی برای کارآفرینان خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: دورکاری و نکاتی که باید به آن توجه نمود

3.    تهیه موس و کیبورد راحت

موس و کیبورد شاید مهمترین ابزارها برای بهبود سطح کارایی تیم های  شرکت نباشد، اما نقش مهمی برای موفقیت شرکت ها ایفا می کند. بسیاری از کارمندان در طول سال های متمادی حضور در دفتر شرکت با مدل های خاصی از موس و کیبورد کار کرده اند. اگر این افراد در خانه شان دسترسی لازم به چنین تجهیزاتی را نداشته باشند، زمان بیشتری برای کار نیاز خواهند داشت. ساده ترین نمونه در این میان تایپ در لپ تاپ است. اگر شما به یک نوع خاص از کیبورد عادت داشته باشید، کار با کیبوردهای دیگر برای تان سخت خواهد شد. اغلب کسب و کارها در این موقعیت ها به دنبال کمک به کارمندان شان از طریق ارائه کم هزینه خرید تجهیزات هستند. اگر کسب و کار شما به هر دلیلی امکان ارائه چنین خدمات حمایتی به کارمندان را ندارد، باید دست کم برخی از توصیه های اساسی را به آنها ارائه نمایید. 

اگر در خانه کیبوردهای مخصوص گیمینگ دارید، باید از همین حالا بیخیال آن شوید. چنین کیبوردهایی به هیچ وجه برای تایپ یا کارهای اداری راحت نیست. مهمترین نکته در این میان راحتی شما به کیبورد است بنابراین به مدل یا قیمت محصولات توجه زیادی نکنید. البته توجه به بودجه در دسترس نیز مهم خواهد بود. 

4.    خداحافظی به حواس پرتی با هدفون

اگر شما در خانه تان صداهای پس زمینه اذیت کننده ای دارید، با سادگی با یک هدفون امکان رهایی از آنها را خواهید داشت. انتخاب موسیقی های بی کلام یا آرام بخش برای حذف صدای پس زمینه یکی از ایده های جذاب محسوب می شود. اگر شما قصد خرید هدفون برای رهایی از دست صداهای پس زمینه در منزل تان را دارید، باید به سراغ گزینه های نه چندان گران قیمت بروید. بسیاری از افراد در این میان به سراغ گزینه های بسیار گران می روند. این امر مشکلات بسیار زیادی از نظر مالی برای آنها ایجاد می کند. فقط به اندازه ای که صداهای اذیت کننده دیگر مزاحم کارتان نشود، کافی خواهد بود. 

5.    انتخاب سرویس اینترنت پرسرعت

ارتباط در فرآیند دورکاری از طریق اینترنت دنبال می شود بنابراین دسترسی به اینترنت دارای سرعت بالا امری ضروری خواهد بود. اگر اینترنت منزل تان دارای سرعت مناسبی نیست، شرایط با دورکاری تان به شدت تفاوت خواهد کرد. اکنون دیگر سرعت اینترنت در نحوه تعامل تان با دیگر اعضای شرکت تاثیرگذار است. بنابراین باید هرچه زودتر به دنبال خرید یک سرویس اینترنت پرسرعت باشید. شاید این امر در نگاه نخست اهمیت زیادی نداشته باشد، اما دست کم ارتباط سریع با دیگر اعضای شرکت و دسترسی به اطلاعات موردنیازتان را تضمین خواهد کرد. 

بدون تردید جست وجو برای یافتن سرویس اینترنت مناسب زمان قابل توجهی نیاز دارد. بهترین گزینه در این میان مشورت با همکاران و خرید سرویس های مناسب از نظر آنهاست. این امر موجب استفاده از تجربه آنها می شود. 

6.    پرینتر مناسب برای تکمیل دورکاری

پیش از دوران کرونا شاید پرینتر خانگی شما بسیار کم مورد استفاده قرار می گرفت، اما اکنون شرایط به طور کامل متفاوت است. پرینتر در خانه برای دورکاری امری ضروری است. اغلب اوقات پرینترهای خانگی به دلیل عدم استفاده افراد در طول مدت زمان طولانی نیاز به اندکی رسیدگی پیش از استفاده دوباره دارد بنابراین باید نسبت به این نکته برای تجربه ای مناسب از دورکاری توجه داشته باشیم. این امر تجربه دورکاری شما را تکمیل خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: تقویت روحیه کارمندان در ایام دورکاری کرونا

اگر در خانه تان پرینتر ندارید، باید دست کم برای ماه های آتی از یک دوست آن را قرض کنید. توصیه اصلی در اینجا خرید یک پرینتر است. این امر هزینه به نسبت زیادی روی دست شما خواهد گذاشت، اما در طول دست کم یک سال آینده بسیاری از کارهای تان را راه می اندازد. استفاده از پرینترهای لیزری شاید هزینه بیشتری در مقایسه با دیگر نمونه ها به همراه داشته باشد، اما کیفیت چاپ‎ آن به مراتب بالاتر خواهد بود بنابراین توصیه اصلی ما در اینجا خرید پرینترهای لیزری به جای نمونه های دیگر است. 

دورکاری در طول یک سال اخیر بدل به گزینه ای اجتناب ناپذیر شده است. کسب و کارها برای پیگیری مناسب شرایط کاری نیاز به استفاده از این استراتژی دارند. اگر شما هم در آستانه شروع به فعالیت در حالت دورکاری هستید، توجه به نکات مورد بحث در این مقاله برای تهیه برخی از مهمترین ابزارها و تجهیزات موردنیازتان کاربردی خواهد بود. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/QW7AcZ8M
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه