جمعه, ۴ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 23 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

در رابطه با مدیریت مالی اکثر افراد مدیرانی را تصور می کنند که در حال برنامه ریزی برای شرکت خود هستند، با این حال این مسئله تنها به چنین بخش هایی محدود نبوده و می تواند در مقیاس های به مراتب کوچک تری نیز صورت گیرد. برای مثال یک خانواده و یا حتی یک فرد، لازم است تا مدیریت مالی بسیار خوبی را داشته باشد با این حال آموزش خاصی در این زمینه صورت نمی‎ گیرد. به همین خاطر شاهد این امر هستیم که بسیاری از افراد با مشکلات جدی در این رابطه مواجه بوده و این امر باعث می ‎شود تا در زندگی خود، رشد چندانی را نداشته باشند. در این راستا کتاب هایی را معرفی خواهیم کرد که سطح شما در زمینه مدیریت مالی شخصی را دگرگون می ‎کند. 

بهترین کتاب های تاریخ در زمینه مدیریت مالی شخصی

1-روانشناسی پول (2020)

نویسنده: مورگان هاسل 

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‎اید که حتی افکار شما می‎ تواند در زمینه نحوه مدیریت سرمایه تاثیرگذار باشد؟ در این راستا تلاش شده است تا با تحلیل عقاید مختلف در زمینه پول، اشتباهات رایج برطرف شود. همچنین این کتاب با داستان‎ های کوتاه مالی همراه است که بدون شک برای هر فردی آموزنده خواهد بود. در نهایت نیز تکنیک ‎هایی معرفی می ‎شود که کمک خواهد کرد تا افراد درگیر هزینه ‎های بی‎ مورد نشده و مدیریت بهتری بر روی درآمدهای خود داشته باشند، با این حال به مسئله نحوه متنوع‎ سازی منابع درآمدی و افزایش آن نیز به صورت مختصر، توجه شده است. 

مطلب مرتبط: مدیریت مالی بهتر با 10 پادکست طلایی

2-زندگی خود را تنظیم کنید (2017)

نویسنده: اسکات ترنچ 

اگر در زمینه مدیریت مالی با مشکلات جدی مواجه هستید، این کتاب تلاش کرده است تا الگوهای مناسبی براساس تیپ‎ های شخصیتی متفاوت ارائه دهد. همچنین تکنیک‎ هایی برای قرار گرفتن در مسیر کسب ثروت معرفی شده است که علی رغم سادگی، کاملا کاربردی بوده و می‎ تواند وضعیت شما را دگرگون نماید. 

3-چگونه ثروتمند شویم: (2019)

نویسنده: رامیت سایچی

این کتاب موفق شده است تا دو عنوان پرفروش ‎ترین کتاب سال نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال را به دست آورد. دلیل آن نیز به این خاطر است که روش بسیار جالبی برای کسب ثروت، معرفی شده و بنا بر آمارها تا به امروز، افراد زیادی موفق شده ‎اند تا با استفاده از تمرین ‎ها و گوش دادن به توصیه ‎ها، وضعیت مالی خود را دستخوش تغییرات زیادی نمایند. درواقع به عقیده این کتاب، هنگامی که درآمد بالاتری را داشته باشید، مدیریت مالی نیز به مراتب ساده ‎تر خواهد شد. درواقع حتی بهترین تکنیک ‎ها برای افرادی که درآمد پایینی دارند، کاربرد لازم را نخواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا به جای تلاش برای کاهش هزینه‎ ها، به دنبال افزایش درآمد خود باشید. 

4-تمام ثروتی که می‎ توان به دست آورد (2013)

نویسنده: دیو رمزی

حتما شما نیز با این جمله آشنا هستید که باید پول را کنترل نمایید در غیر این صورت عکس این قضیه اتفاق خواهد افتاد. درواقع کسب ثروت یک اقدام غیرممکن نبوده و اتفاقی است که هر ساله توسط بسیاری از افراد صورت می‎ گیرد، با این حال شما باید بدانید که چگونه می ‎توان در مسیر کسب ثروت قرار گرفت. در این راستا فراموش نکنید که این امر ابدا شبیه به داستان‎ های خیالی نبوده و امری یک شبه نیز محسوب نخواهد شد، با این حال تا زمانی که سدهای ذهنی شما کنار نرفته باشد، هیچ تغییر مثبتی رخ نخواهد داد. در کنار این مسئله، تکنیک‎ هایی برای مدیریت مالی عنوان شده است که باعث خواهد شد تا هزینه‎ های شما هیچ ‎گاه از درآمد، بیشتر نشود. 

5-پدر پولدار پدر فقیر (2001)

نویسنده: رابرت کیوساکی

کمتر کسی را می ‎توان پیدا کرد که اثر جاودانه رابرت کیوساکی را مطالعه نکرده باشد. این اثر ارزشمند، یکی از پرفروش ‎ترین کتاب ‎های تاریخ نیز محسوب می ‎شود. این کتاب در قالب داستان، مفاهیم عمیق و کاربردی ‎ای را در رابطه با نحوه کسب ثروت و مدیریت پول در زندگی، عنوان کرده است. به همین خاطر مطالعه آن جذابیت بالایی را دارد. 

6-امتیاز شما (2019)

نویسنده: آنتونی دونپورت

این کتاب با مطرح کردن انواع سوالات، به هوش مالی شما امتیازی را می‎ دهد. پس از آن راهکارهایی برای بهترشدن نیز معرفی می ‎شود. درواقع اگر می‎ خواهید وضعیت مدیریت مالی و دانش خود در این زمینه را محک بزنید، بدون شک این کتاب انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. 

7-ثروت را به دست آورید (2018)

نویسنده: کریستین وانگ 

اگر تصور می ‎کنید که صرفا با آگاهی از چند روش، می‎ توانید وضعیت مالی خود را تغییر دهید، سخت در اشتباه خواهید بود. درواقع شما تنها نباید خود را محدود به دانش اقتصاد نمایید. در این راستا بسیاری از عوامل دیگر نیز تاثیرگذار هستند. برای مثال یک نمونه ساده آن، اطرافیان شما محسوب می‎ شود. درواقع تا زمانی که دوستانی باهوش ‎تر و ثروتمندتر از خود را نداشته باشید، امکان رشد بسیار محدود خواهد بود. علت این امر نیز به خاطر این است که همنشین، تاثیر بسیار زیادی را دارد. در نهایت این کتاب مواردی را مطرح کرده است که براساس آن احتمال درگیر شدن با مشکلات مالی، کمتر خواهد شد. درواقع تنها کسب درآمد بیشتر مطرح نبوده و شما باید بدانید که چه استفاده ‎ای را قرار است داشته باشید. 

8-هوش اقتصادی برای بانوان (2019)

نویسنده: بولا سوکونبی

اگرچه متاسفانه شاهد فعالیت کمتر بانوان در زمینه ‎های اقتصادی هستیم، با این حال این امر نباید باعث شود تا در زمینه مدیریت مالی ضعیف باشید. درواقع این کتاب به صورت تخصصی تلاش کرده است تا به زنان، راهکارهای استقلال مالی، افزایش درآمد و مدیریت پول‎ ها را آموزش دهد. 

9-استقلال مالی (2017)

نویسنده: جرمی براون 

در این کتاب تلاش شده است تا راهکارهایی معرفی شود که باعث خواهد شد تا شما وابستگی به هیچ فردی نداشته و بتوانید زندگی موردنظر خود را ایجاد نمایید. نکته جالب این است که تمرین ها و توصیه ‎ها در قالب بازی است. این امر باعث خواهد شد تا امکان و تمایل افراد برای انجام آنها، به مراتب بیشتر شود. 

مطلب مرتبط: 9 کتاب ضروری برای موفقیت در امر مدیریت

10-اصول بودجه ‎بندی برای تازه‎ کارها (2018)

نویسنده: گریس هایز

بودجه ‎بندی به حدی مهم است که از آن تحت عنوان یک هنر نام برده می ‎شود. با این حال در این زمینه تنها زمانی می ‎توانید درخشان ظاهر شوید که با اصول و تکنیک‎ های آن آشنایی داشته باشید. برای مثال یکی از این موارد اصل 80-20 است که براساس آن 80 درصد از نتایج در هر زمینه ‎ای تنها از 20 درصد موارد به دست می ‎آید. این موضوع کمک خواهد کرد تا اولویت ‎ها را بهتر شناسایی کرده و در نهایت بودجه حرفه ‎ای‎ تری را تنظیم نمایید. همچنین این کتاب با توجه به این امر که برای تازه‎ کارها است، توصیه‏ های بسیار ساده‎ ای برای کاهش هزینه‎ ها را نیز انجام داده است. 

منبع : bookauthority
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ZiV9ftKA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه