دوشنبه, 07 مهر 1399 - 09:00

بدون شک آینده در اختیار خودروهای برقی خواهد بود، با این حال نظرات در رابطه با زمان استفاده انبوه از این خودروها، با تردیدهای زیادی همراه است. علت این امر نیز به این خاطر است که دولتمردان کشورهای مختلف، برنامه ‎ای برای استفاده همگانی و یا ایجاد محدودیت برای سایر خودروها، تعیین نکرده‎اند. تحت این شرایط سرعت رشد این وسایل که آلایندگی ‎ای را برای محیط ندارند، به کندی پیش می ‎رود. با این حال کانادا به عنوان یکی از پیشرفته ‎ترین کشورهای جهان، نخستین گام ‎ها را در این زمینه برخواهد داشت.

کانادا آینده خودروهای برقی تضمین کرد

درواقع براساس بیانیه ‎ای فرمانداری کل این کشور، اعلام کرده است که تا سال 2035، هیچ خودرویی با سوخت ‎هایی که آلاینده محیط خواهند بود، حق تردد در خیابان‏‎ ها را نخواهد داشت. این امر به معنای آن است که چند میلیون نفر تا به آن زمان، به مشتری‎ های این خودروها اضافه خواهد داشت. با این حال یکی از مسائل مهمی که باعث شده است تا بسیاری از افراد از این دسته از خودروها استفاده نکنند این است که قیمت آنها به مراتب بیشتر از نمونه‎ های رایج بوده و در این رابطه پیش ‎بینی‎ ها حاکی از آن است که تا زمان مقرر و با پیشرفت تکنولوژی، هزینه آنها نیز کاهش پیدا کند.

مطلب مرتبط: کانادا برای توسعه ایستگاه شارژ خودروهای برقی ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه‌ گذاری می کند

در این راستا زیرساخت‎ هایی هم نیاز است که به نظر می ‎رسد از سال آینده، برای آنها اقدام خواهد شد. در این زمینه حتی احتمال عقد قراردادهایی با برند تسلا به عنوان پیشگام خودروهای برقی، وجود خواهد داشت. تحت این شرایط باید منتظر برنامه‎ های مشابه از سوی سایر کشورها نیز باشیم. به همین خاطر اکنون می ‎توان زمان دقیق تحقق روزهای طلایی خودروهای برقی را پیش ‎بینی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید