دوشنبه, ۱۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Mon, 30 Jan(1) 2023 /
           
فرصت امروز

بازاریابی دیجیتال یکی از مهمترین راهکارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. وقتی از بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم، اغلب افراد به دنبال تولید محتوای باکیفیت و جذاب برای مخاطب هدف هستند. بدون تردید این رویکرد برای کسب و کارها جذابیت و تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد، اما به تنهایی تضمین کننده موفقیت آنها نیست. امروز یکی از نکات مهم برای بازاریابی موفق توجه به شاخص های کلیدی ارزیابی کمپین هاست. این شاخص ها برای ارزیابی کلی وضعیت بازاریابی برند و میزان موفقیت هر کمپین مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه برخی از معیارهای مهم در این راستا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

شاخص های کلیدی ارزیابی کمپین های بازاریابی

ترافیک سایت

ترافیک سایت یکی از نکات مهم برای ارزیابی وضعیت بازاریابی برندها محسوب می شود. بدون تردید برندهای موفق در زمینه بازاریابی دارای ترافیک سایت بالاتری در مقایسه با دیگر رقبای شان هستند. اغلب اوقات سایت رسمی یک برند به مثابه سفیر آنلاینش شناخته می شود بنابراین باید به طور مداوم نسبت به عملکرد سفیر آنلاین برندمان توجه نشان دهیم. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهیم داشت. 

زمان حضور کاربران در صفحات سایت

هرچه زمان حضور کاربران در صفحات سایت برند بیشتر باشد، امکان تاثیرگذاری بر روی آنها نیز افزایش خواهد یافت. بدون تردید کاربران نسبت به صفحات دارای نکات جذاب و سرگرم کننده واکنش نشان می دهند بنابراین باید حضور طولانی مدت کاربران در صفحات سایت مان را نشانه ای مثبت از عملکرد بازاریابی مان تفسیر کنیم. امروزه گوگل برای رتبه بندی سایت ها از معیارهای بسیار مختلفی استفاده می کند. یکی از معیارها در این میان مربوط به مدت زمان حضور کاربران در سایت رسمی برند است. 

مطلب مرتبط: بهبود کیفیت کمپین های بازاریابی در 6 گام

نرخ تعامل و گفت وگو با کاربران

برندها به شیوه‎های مختلفی امکان تعامل و گفت وگو با مخاطب هدف را دارند. این امر اغلب اوقات در شبکه های اجتماعی روی می دهد بنابراین حضور در شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین اقدامات برندها در حوزه بازاریابی خواهد بود. برخی از برندها در شبکه های اجتماعی بیشتر به دنبال تولید محتوا هستند. این امر به معنای فقدان اهمیت تعامل با کاربران از نظر آنهاست. امروزه گوگل در رتبه بندی سایت ها از معیار میزان تعامل و گفت وگو استفاده می کند. همچنین یکی از راهکارهای جذب مشتریان وفادار نیز تعامل نزدیک با آنهاست. هر کمپینی که در زمینه جلب نظر  تعامل مخاطب هدف بهترین عملکرد را داشته باشد، باید به عنوان کمپین موفق شناخته شود. 

میزان بازگشت سرمایه گذاری در حوزه تبلیغات

سرمایه گذاری در حوزه تبلیغات یکی از رایج ترین اقدامات از سوی برندهای مختلف است. این امر حتی در میان کسب و کارهای کوچک و تازه تاسیس نیز طرفدارهای زیادی دارد. برخی از برندها بدون توجه به نتیجه بازاریابی و تبلیغاتی شان نسبت به صرف هزینه در این حوزه اقدام می کنند. این امر مشکلات بسیاری زیادی برای هر کسب و کار به همراه خواهد داشت. یکی از رایج ترین مشکلات در این رابطه صرف هزینه های بیش از اندازه و عدم دریافت نتیجه ای مشخص از حوزه تبلیغات است. امروزه تمام برندها باید صرفه‎جویی لازم در منابع مالی را در دستور کار قرار دهند. در غیر این صورت شانسی برای موفقیت بازاریابی نخواهند داشت. 

منبع : prdaily
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0EKR4w2E
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه